Strona archiwalna
Projekt ogólnomiejski NR 66:

Publiczne korty do tenisa ziemnego i padla

Projekt odrzucony: Projekt obejmuje działkę 100/1 obr. P-55 jedn. ewid. Podgórze, która nie jestwłasnością Gminy Miejskiej Kraków. Zgodnie z Regulaminem budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa podjętego Uchwałą nr XI/179/19 Rady Miasta Krakowa z dnia 13 marca 2019 r. §16. W ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane zadania, które są planowane do realizacji na gruntach nie należących i nie pozostających we władaniu Miasta.

Edycja Budżet Obywatelski 2019

Projekt ogólnomiejski

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Aleksandry - część północna - ulica Seweryna Udzieli

Opis projektu

Propozycja zakłada budowę kortu do tenisa ziemnego oraz trzech kortów do padel tenisa wraz z oświetleniem, miejscem na rowery oraz parkingiem dla samochodów przy ulicy Seweryna Udzieli w północnej części Parku Aleksandry na działce przeznaczonej według miejscowego planu zagospodarowania pod sport i rekreację.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem jest zwiększenie liczby kortów publicznych w Krakowie umożliwiających darmową grę w tenisa (lub za niewielką opłatą rezerwacyjną jak w przypadku kortu w Parku Jordana) i propagowanie tego sportu wśród dzieci i młodzieży. Obecnie na terenie miasta znajduje się zaledwie jeden publiczny kort w Parku Jordana a najbliższe korty do padla znajdują się w oddalonym o 40 kilometrów Wolbromiu. Tak zasłużone dla tej dyscypliny sportu miasto jak Kraków mogące pochwalić się sporą ilością klubów tenisowych, sukcesami sióstr Radwańskich czy aleją gwiazd tenisa, powinno rozwijać tę dyscyplinę sportu, aby móc stać się stolicą polskiego tenisa ziemnego. Planowane jest zagospodarowanie północnej części Parku i stworzenie tzw. Plant Podgórskich, tego typu inwestycja wspaniale wpisałaby się w całokształt projektu oraz w hasło promujące Kraków - miasto sportu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
parking i rowerownia Ułożenie kostki, zainstalowanie stojaków na rowery. 20 000,00 PLN
kort do tenisa ziemnego, trzy korty do padel tenisa, oświetlenie Koszt orientacyjny - uzależniony od ukształtowania i rodzaju gruntu. Do rozważenia budowa zadaszenia dla kortów do padla - specyfika kortu umożliwia taką opcję bez budowania hali. 250 000,00 PLN
270 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przetarg "zaprojektuj i wybuduj" Wybor najlepszej oferty projektu i wykonawstwa pierwsza polowa 2020
Prace budowlane Budowa kortow oraz parkingu druga polowa 2020

Galeria

270 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×