Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 10 NR 17:

Zajęcia logopedyczne dla dzieci z Klubu Kultury Wróblowice

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 10 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Klub Kultury Wróblowice

Opis projektu

Propozycja projektu to zapewnienie środków finansowych na diagnozę i terapię logopedyczną - na rok - dla dwudziestu dzieci oraz zakup potrzebnych pomocy terapeutycznych. Środki te poprawiłyby jakość edukacji i zapewniły fachową pomoc dzieciom potrzebującym pomocy logopedycznej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W Klubie Kultury Wróblowice w zajęciach logopedycznych, z miesiąca na miesiąc, bierze udział coraz większa liczba dzieci. Dowodzi to, że dzisiejszy świat pędzi zbyt szybko, a dzieci nadal pozostają dziećmi, które w styczności z nowoczesnością są bezbronne. Świat się zmienia - rozwój dzieci nie. Nie są one na gotowe na prędkość w jakiej zmienia się rzeczywistość. Stąd wzrost problemów logopedycznych. Logopedia to nie tylko brak głoski "R". To także deficyty uwagi, problemy z koncentracją, seplenienie, Zespół Aspergera, Autyzm czy niedosłuch. Tyle osób nas otacza... nie zdajemy sobie czasami sprawy z tego, że potrzebują one po prostu zrozumienia. Takim zrozumieniem są zajęcia logopedyczne w Klubie Kultury Wróblowice. 

To nie projekt o nie prosi, tylko potrzeby uczestników.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu 72 000,00 PLN
72 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zajęć Realizacja zajęć styczeń - grudzień 2020
Charakterystyka długoterminowych skutków: Udział dzieci w zajęciach logopedycznych w długoterminowej perspektywie pozytywnie wpłynie na ich rozwój. Przyczyni się do przełamania ich nieśmiałości i wzmocnienia pewności siebie, a co za tym idzie, lepszej integracji w grupie rówieśniczej i lepszego funkcjonowania w społeczeństwie.
powrót