Strona archiwalna
Projekt ogólnomiejski NR 83:

Lodowisko

Projekt odrzucony: Aktualnie jest przygotowany pełnobranżowy projekt lodowiska przy ul. Siedleckiego, oczekuje na realizację, jak tylko PKP skończy przebudowę linii kolejowej. Niniejszy projekt Budzetu Obywatelskiego nie przewiduje opracowania dokumentacji,, nie została wskazana lokalizacja, projekt niezgodny z polityką miasta.

Edycja Budżet Obywatelski 2019

Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Opis projektu

Budowa pełnowymiarowego lodowiska do gry w hokeja z zapleczem w postaci szatni oraz strefy gastronomicznej.

Niewykorzystane plany architektoniczne tego typu inwestycji znajdują się od wielu lat w Urzedzie Miasta.
Lodowisko ogólnodostępne dla osób uprawiające wszystkie sporty, do których niezbędna jest tafla lodowa. 
Lodowisko wyposażone w szatnie pozwalające użytkownikom lodowiska przetrzymywanie sprzętu niezbędnego do uprawiania sportu. Szatnie są niezbędne do zorganizowania zawodów dla większej ilości zawodników. Na obecnym lodowisku takie szatnie nie istnieją, a problem organizacji jakichkolwiek zawodów rozwiązał się sam tym że obłożenie na tym lodowisku jest tak duże że takich zawodów nie ma kiedy zorganizować.  
Strefa gastronomiczna czyli resteuracja/ bar - chodzi o miejsce , w którym rodzice przy kawie mogą oczekiwać, aż dziecko skończy zajęcia. Na obecnym lodowisku jedyną strefą gastronomiczną jest automat z batonami. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

 Kraków jest niespełna 1mln miastem, które posiada jedno pełnowymiarowe lodowisko do gry w hokeja. Inne polskie miasta również posiadają po jednym pełnowymiarowym lodowisku tj. Krynica 12 tys mieszkańców, Oświęcim  40 tys mieszkańców, Dębica 50 tys mieszkańców, Sanok 40 tys mieszkańców , Tychy 130 tys mieszkańców, a dla porównania Praga niewiele większa od Krakowa ma takich lodowisk 30! Jedyne pełnowymiarowe lodowisko w Krakowie ma obłożenie codziennie od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych . Ostatnie treningi rozpoczynają sie 23.15-30 i trwają 1,5 h czyli tafla jest użytkowana od np 6 do 1 w nocy. Lodowisko służy przede wszystkim do gry w hokeja ale korzystają z niego wszyscy- dzieci na lekcji wf-u, ślizgawki ogólnodostępne, jazda figurowa, curling, hokej- wszystkie grupy wiekowe oraz amatorskie drużyny hokejowe. Budowa drugiego lodowiska pozwoliłaby na trenowanie o normalnych "ludzkich" godzinach oraz umożliwiłaby na korzystanie z niego większej ilości mieszkańców

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
hala lodowa lodowisko z zapleczem socjalnym i technicznym 1 900 000,00 PLN
1 900 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Budowa lodowiska Budowa lodowiska od podstaw 2020
1 900 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×