Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 10 NR 13:

Budowa toalety oraz modernizacja alejek w Parku Maćka i Doroty

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 10 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Maćka i Doroty Wichrowa, Kraków

Opis projektu

1. Budowa toalety - projekt zakłada postawienie toalety z zapewnionym serwisem, gdyż w promieniu 5 km nie ma publicznej ani nawet płatnej (jak radzą sobie odwiedzający park gdy zajdzie potrzeba?). 

2. Modernizacja parkowych alejek i utworzenie nowych o gładkiej nawierzchni umożliwiającej poruszanie się na pojazdach o małych kółkach ( rolki, hulajnoga lub inne) z których korzystają dzieci zamieszkujące pobliskie osiedla oraz odwiedzający park. Modernizacja alejek nastąpi do wysokości środków po wybudowaniu toalety.

UZASADNIENIE PROJEKTU

1. Zmiana nawierzchni alejek na terenie całego parku jest konieczna ze względu na zdewastowaną obecną nawierzchnię. Liczba dzieci wzrasta razem z liczbą bloków. Do tutejszej szkoły nr 97 obecnie będzie uczęszczać już blisko 1000 dzieci, w okolicach są jeszcze 2 szkoły również przepełnione, których wychowankowie korzystają z przedmiotowego parku. Dzieci nie mają gdzie jeździć na rolach czy hulajnodze. Kolejną grupą poszkodowaną są dzieci w wieku 2-6 lat które dopiero uczą się jeździć i wciąż rozbijają kolana o dziury w alejkach.

2.Dziwi również fakt że w promieniu 3 km nie ma toalety publicznej lub nawet płatnej. Budowa toalety z zapewnionym serwisem z pewnością rozwiąże problem.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Budowa toalety oraz modernizacja części alejek na podstawie projektu przygotowywanego przez ZZM 334 720,00 PLN
334 720,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Budowa toalety oraz modernizacja alejek do wysokości środków 2020
Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowa toaleta publicznej zlokalizowanej w pobliżu terenu zieleni urządzonej gdzie w ciągu dnia przebywa wiele osób starszych oraz rodziców z dziećmi wpłynie znacząco na poprawę komfortu użytkowania przestrzeni wspólnej. Dzięki zapleczu sanitarnemu pozwoli osobą na dłuższy czas komfortowego przebywania w parku. Stworzeniu dodatkowych alejek poprawią komunikacje mieszkańców którzy będą mogli w komfortowy sposób spacerować po przedmiotowym terenie, jak również umożliwi bezpieczne poruszanie się na rolkach, hulajnogach.
powrót