Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 10 NR 11:

Ładne kwiatki - warsztaty florystyczne

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 10 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Centrum Kultury Podgórza – Klub Wróblowice, ul. Niewodniczańskiego 74

Dodatkowe lokalizacje: Centrum Kultury Podgórza – Klub Soboniowice, Jerzego Kuryłowicza 115 Centrum Kultury Podgórza – Klub Zbydniowice, Matematyków Krakowskich 102 Centrum Kultury Podgórza – Klub Kliny, Biskupa Albina Małysiaka Biblioteka Kraków Filia Biblioteczna 35, ul. Chałubińskiego 47

Opis projektu

Celem proponowanych zajęć jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat aktualnych trendów we florystyce. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznania się z różnymi stylami stosowanymi we florystyce i będą mieli możliwość wykorzystania tej wiedzy w praktyce w czasie warsztatów. Projekt skierowany jest do osób nie związanych z branżą florystyczną, interesujących się jednak zagadnieniami z tej dziedziny. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli do dyspozycji kwiaty oraz inny materiał florystyczny pozwalający na realizację prostych kompozycji, a efekty swojej pracy w postaci kompozycji będą mogli zabrać do domu. Jest to znakomita forma relaksu w miłej i twórczej atmosferze po pracy, a także możliwość nabycia doświadczenia z zakresu florystyki.

Po zakończeniu każdego warsztatu będą rozdawane Dyplomy poświadczające udział w zajęciach z oznakowaniem Budżetu Obywatelskiego.

Czas trwania: 120 min.

Zadanie obejmuje:
1. Projekt plakatu A-3 wraz z wydrukiem z informacją o zajęciach (powieszone w wybranych placówkach i na stronach
internetowych Domów Kultury).
2. Prowadzenie warsztatów wg opracowanego kalendarza.

   

Kalendarz i tematyka warsztatów:
1. Dobieranie materiału roślinnego
2. Wykorzystanie barw we florystyce
3. Sezon wielkanocny – dekoracje świąteczne
4. Sezon komunijny – wianki, dekoracje do włosów
5. Sezon wiosenny- małe bukiety
6. Sezon letni – duże bukiety letnie
7. Sezon jesienny – kompozycje w naczyniach
8. Zaduszki- dekoracje funeralne
9. Sezon zimowy – dekoracje bożonarodzeniowe 

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dofinansowanie tego zadania ze środków Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy X daje możliwość zakupienia materiału florystycznego i zaangażowania osoby prowadzącej zajęcia. Coraz więcej osób pragnie rozwijać się twórczo, a florystyka daje niezwykłe możliwości w tym zakresie. Oferta skierowana jest dla młodzieży/dorosłych i sprzyja budowaniu integralności lokalnego społeczeństwa poprzez udział we wspólnych warsztatach. Różnorodność tematyczna planowanych zajęć odpowiada na zróżnicowane potrzeby mieszkańców, a projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców. Dostępność tego typu zajęć przyczynia się także do wzrostu estetyki w najbliższym otoczeniu, a kontakt z naturalnym materiałem w postaci kwiatów, wpływa bardzo korzystnie na dobre samopoczucie uczestników zajęć. Po całym dniu pracy mieszkańcy będą mogli zrelaksować się podczas zajęć, nabywając równocześnie konkretne umiejętności. Dofinansowanie projektu umożliwi nawiązywanie kontaktów towarzyskich wśród osób mających wspólne hobby i doskonale poszerzy ofertę kulturalną Dzielnicy X i Miasta.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projekt plakatu, prowadzenie zajęć, zakup materiału florystycznego, dyplomy 60 000,00 PLN
60 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dobieranie materiału roślinnego Wykład i warsztat Marzec
Wykorzystanie barw we florystyce Wykład i warsztat Marzec
Sezon wielkanocny – dekoracje świąteczne Wykład i warsztat Kwiecień
Sezon komunijny – wianki, dekoracje do włosów Wykład i warsztat Kwiecień
Sezon wiosenny– małe bukiety Wykład i warsztat Maj
Sezon letni– duże bukiety Wykład i warsztat Czerwiec
Sezon jesienny – kompozycje w naczyniach Wykład i warsztat Wrzesień
Zaduszki – dekoracje funeralna Wykład i warsztat Październik
Sezon zimowy – dekoracje bożonarodzeniowe i zakończenie Wykład i warsztat Listopad

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Warsztaty florystyczne mogą stać się ciekawą ofertą dla mieszkańców Dzielnica X Swoszowice. Wspólne rozwijanie zainteresowań tym tematem będzie atrakcyjną forma spędzania wolnego czasu jak również pozwoli na rozwijanie zainteresowań tym obszarem. Udział w warsztatach jest mieszkańców świetną możliwością alternatywnego spędzania wolnego czasu. Jest też szansą na integrację lokalności i rozwijanie pasji związanych z florystyką.
powrót