Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 10 NR 15:

Otwarte zajęcia biegowo-ruchowe na terenie 2 osiedli Dz. X

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 10 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Uzdrowisko Swoszowice oraz Park Maćka i Doroty

Opis projektu

Zorganizujemy otwarte zajęcia ruchowe dla wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy. Wraz z modą na coraz większą aktywność fizyczną chcemy zaproponować cotygodniowe, bezpłatne zajęcia sportowe na terenie naszych osiedli.

Będziemy zajmować się organizacją i prowadzeniem zajęć, mających na celu rozwój, doskonalenie i odnowę sprawności psychofizycznej w ramach aktywnego spędzania wolnego czasu. Wyeksponujemy nasze osiedla. Podczas całego roku prowadzonych w tych miejscach treningów, przekonamy wszystkich, że nasza część Krakowa to fantastyczne miejsce do uprawiania sportu, a w szczególności do rozpoczęcia lub kontynuowania swojej przygody z bieganiem. 

 
Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalistów. Osoby z uprawnieniami oraz zawodników z olbrzymim doświadczeniem, którzy na swoje treningi przyciągają tłumy zainteresowanych stroną praktyczną wynikającą z wieloletniego doświadczenia. Będziemy na nie zapraszać dosłownie wszystkich.

Nasza dzielnica, wbrew pozorom, ma ogromny potencjał i uważamy, że można i trzeba to wykorzystać w roku 2020! Inicjatorem projektu jest klubowicz Stowarzyszenia biegaczy "I Ty Możesz Być Wielki". Więcej o nas na: http://itmbw.pl

UZASADNIENIE PROJEKTU

Nadrzędnym celem zadania jest upowszechnianie kultury fizycznej w Krakowie, a w szczególności na terenie różnych osiedli naszej dzielnicy, poprzez najprostszą i najpopularniejsze dziś formy aktywności sportowej - poprzez bieganie. Zorganizujemy zajęcia na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym stale wpisujący się w kalendarz ogólnodostępnych działań sportowych w naszej części Krakowa.

Realizacja projektu pozwoli na zorganizowanie treningów na wysokim poziomie organizacyjnym, co przyciągnie większą liczbę osób, a tym samym zachęci więcej mieszkańców naszych osiedli do aktywnego spędzania czasu.

Treningi pozwolą na: rozwój aktywności sportowej na świeżym powietrzu, działanie na rzecz wyrównywania szans młodzieży z rodzin o trudnej sytuacji życiowej, przeciwdziałanie patologiom społecznym, w szczególności narkomanii, alkoholizmowi i nikotynizmowi zagrażającym środowisku młodzieży uczącej się, promowanie różnych form sportu, rekreacji i turystyki, współpracę z Gminą Miejską Kraków. 

 
Stworzymy optymalne warunki organizacyjne, sprzyjające rozwojowi kultury fizycznej, przy efektywnej promocji i wykorzystaniu miejsc treningów.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zatrudnienie 2 profesjonalnych trenerów z uprawnieniami do prowadzenia zajęć lekkoatletycznych (umowy zlecenia) Stawka: 100 zł brutto za 1,5 godz. prowadzenia zajęć. Łącznie 80 zajęć (40 treningów w jednej lokalizacji) 8 000,00 PLN
Promocja Portale społecznościowe, strona internetowa 0,00 PLN
8 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Treningi w Swoszowicach - od marca do listopada 2020 roku Zbiórka w środy o godz. 19:00 pod Uzdrowiskiem Swoszowice 2020
Treningi na Klinach - od marca do listopada 2020 roku Zbiórka w czwartki o godz. 19:00 w parku Maćka i Doroty 2020

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt dotyczy zagospodarowania czasu wolnego mieszkańców poprzez organizację profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo- ruchowych.
powrót