Odnowienie studni zdrojowych w Parku Ratuszowym!
Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - Dzielnica XVIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.
Lokalizacja
Główna lokalizacja: Park Ratuszowy - Nowa Huta
Krótki opis projektu
Stworzenie zielonych miejsc relaksu i wyciszenia z dostępem do wód mineralnych pochodzących z krakowskich zdrojów artezyjskich. Rewitalizacja 2 studni zdrojowych w Parku Ratuszowym w Dzielnicy Nowa Huta.
Opis projektu
- zielone ściany wertykalne, rośliny pnące wokół zabudowy zdrojów,
- ławki, hamaki, leżaki,
- tablice informujące o stanie mineralnym i jakości wody.
Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.
UZASADNIENIE PROJEKTU
Celem projektu jest rewitalizacji i odnowienie istniejących studni oraz ich otoczenia. Realizacja projektu zapewni mieszkańcom możliwość wypoczynku w ciekawym miejscu oraz aktywne spędzenie wolnego czasu.
- rewitalizację ujęć zdrojów artezyjskich oraz nadanie im wartości użytkowej i estetycznej
- odnowienie kranów do poboru wody
- umieszczenie tablic informacyjnych o jakości i właściwości wód
- stworzenie miejsca do wypoczynku (ławki, wygodne meble miejskie)
- zabudowanie okolicy zdrojów zielenią parkową - pergole, trejaże
| Nazwa | Opis | Koszt |
|---|---|---|
| Projekt | Opracowanie niezbędnych dokumentacji i ustaleń | 5 000,00 PLN |
| Realizacja | Rewitalizacja zdrojów artezyjskich (odnowienie, nowe ławki, nasadzenia, pergole) | 250 000,00 PLN |
| Pielęgnacja | Roczna pielęgnacja zdrojów | 10 000,00 PLN |
| 265 000,00 PLN |
| Nazwa | Opis | Data |
|---|---|---|
| Projekt | Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem koniecznych uzgodnieńi opinii | 2020 |
| Realizacja inwestycji | Wykonanie założeń projektowych | 2020-2021 |