Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 10 NR 19:

Nowe zaplecze szatniowo - sanitarne klubu Opatkowianka

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 10 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Inicjatywy Lokalnej 5, Kraków, OSS Opatkowianka

Opis projektu

Projekt obejmuje zakup i montaż na obiekcie OSS Opatkowianka zaplecza szatniowo - sanitarnego składającego się z 3 gotowych prefabrykowanych elementów modułowych (pawilonów kontenerowych) o konstrukcji drewnianej lub metalowej (ściany, podłogi, dach) wraz z wyposażeniem i podpięciem do instalacji (przyłącze będzie stanowiło rozbudowę sieci elektrycznej i wodno - kanalizacyjnej znajdujących się w budynku sąsiednim).
Zaplecze obejmie 3 kontenery, każdy o wymiarach 2,5 x 6 m i będą mieściły: 2 szatnie z sanitariatami oraz 1 pomieszczenie gospodarcze.
 
 
 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Montaż modułowego zaplecza szatniowo - sanitarnego na obiekcie OSS Opatkowianka jest niezbędny do korzystania z boisk sportowych oraz organizacji wydarzeń rekreacyjno - sportowych na tym obszarze. Szatnie oraz sanitariaty istniejące obecnie w budynku klubowym, jak również w pomieszczeniach pod trybuną nie spełniają żadnych wymogów prawnych, są zniszczone, zaniedbane i nie mogą być wykorzystywane przez mieszkańców, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
Ze względu na fakt, że mieszkańcy uprawiający sport na terenie obiektu Opatkowianki na tą chwilę nie mają możliwości przebrania się w szatni, czy skorzystania z toalety, realizacja projektu jest tematem bardzo pilnym i niezbędnym. Poprawa warunków higienicznych dla korzystających z obiektu jest priorytetem.
Dużym plusem dla projektu jest możliwość wykonania podłącza instalacji elektrycznej i wod. - kan. w istniejącym sąsiednim budynku.
Warto dodać, że w najbliższych latach władze klubu będą podejmowały starania o przebudowę i częściową modernizację całego obiektu dlatego też najrozsądniejszym, a  tym samym najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są właśnie szatnie i sanitariaty modułowe.
Modułowe pawilony są praktyczne i komfortowe, dodatkowo ich montaż jest szybki.
Zaplecze szatniowo - sanitarne będzie ogólnodostępne. Będą mogli z niego korzystać wszyscy mieszkańcy biorący udział w wydarzeniach sportowych, czy też zajęciach na obiektach sportowych OSS Opatkowianka.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zaplecze szatniowo - sanitarne Zakup i montaż 3 pawilonów (modułów) szatniowo - sanitarych wraz z podłączeniem do instalacji oraz wyposażeniem 130 000,00 PLN
Dokumentacja Dokumentacja 25 000,00 PLN
155 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zaplecze szatniowo - sanitarne Zakup i montaż 3 pawilonów (modułów) szatniowo - sanitarych wraz z podłączeniem do instalacji oraz wyposażeniem pierwsza połowa 2020r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Integracja lokalnej społeczności, budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, rozrywka, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta Krakowa.
powrót