Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 8 NR 26:

Plac zabaw dla dzieci w Pychowicach przy ul. Zakrzowieckiej

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 8 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ulica Zakrzowiecka, działka nr 351/4, obręb P-7, jedn. ewid. Podgórze

Opis projektu

Budowa i wyposażenie placu zabaw na działce miejskiej, przy ulicy Zakrzowieckiej.

 
Wyposażenie będzie obejmowało urządzenia oddziałujące na koncentrację, wspomagające utrzymywanie równowagi, balansowania i umożliwiające pracę nad ogólną motoryką ciała. Zgodnie z projektem opracowanym przez ZZM.
Lokalizacja. ul. Zakrzowiecka. Działka własności Gminy Miejskiej Kraków. Numer działki 351/4
 
Wyposażenie odbędzie się z poszanowaniem istniejącej przyrody (drzew) i zgodnie z możliwościami, a zainstalowane urządzenia będą w stonowanych kolorach.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Pychowice są młodym i dynamicznie rozwijającym się obszarem na dzielnicy VIII Dębniki. Mieszka w nich wiele młodych rodzin z dziećmi. Niestety brakuje miejsc zabaw dla dzieci. Obecnie jest tylko jeden mały plac zabaw i przeważnie jest zatłoczony. Do tego przeznaczony jest raczej dla mniejszych dzieci.

Proponowany plac zabaw, jest kierowany zwłaszcza do dzieci w wieku lat 3-12. Jego wyposażenie obejmuje oprócz urządzeń typowo zabawowych, również te o charakterze sprawnościowym (wspinaczki, równoważnie).
Dzięki budowie proponowanego placu zabaw, zwiększy się dostępność możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, dla mieszkańców naszej dzielnicy.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja zadania Wykonanie robót budowlanych 250 000,00 PLN
250 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Budowa placu zabaw Zamówienie urządzeń i ich instalacja pierwsza połowa 2020 roku

Galeria

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Utworzenie placu zabaw dla dzieci z różnych grup wiekowych wpłynie na poprawę jakości aktywnego spędzania czasu przez dzieci. Plac zabaw z urządzeniami zabawowymi i sprawnościowymi będzie miał istotne znaczenie dla rozwoju użytkowników i wzmocnienia więzi rodzinnych. Dodatkowo, dobrze dobrane urządzenia wpłyną na sprawność fizyczną, koncentrację, utrzymywanie równowagi oraz na ogólną motorykę ciała. Dzięki budowie proponowanego placu łatwiejsze będzie nawiązywanie kontaktów wśród mieszkańców dzielnicy VIII Dębniki, gdzie żyje wiele młodych rodzin z dziećmi.
powrót