Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 10 NR 20:

Street workout dla każdego

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 10 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Opatkowice ul.Inicjatywy Lokalnej 5, Kliny ul.Forteczna 75.

Opis projektu

Budowa plenerowego zespołu urządzeń gimnastycznych typu street workout w dwóch ogólnodostępnych dla mieszkańców dzielnicy lokalizacjach. Proponowany jest zestaw urządzeń do kompleksowego treningu na świeżym powietrzu w punktach skupiających zadania rekreacyjne i sportowe. W skład  placu wchodziłby zestaw urządzeń i nawierzchnia bezpieczna przystosowana do charakteru obiektu. Dodatkowo otoczenie zestawu należałoby uzupełnić o elementy małej architektury - ławeczki, szafki plenerowe dla osób ćwiczących i towarzyszących.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Place do ćwiczeń tego typu są atrakcyjną alternatywą dla młodzieży do spędzania wolnego czasu. Budowane w różnych miejscach Krakowa cieszą się dużym zainteresowaniem i są intensywnie użytkowane. W naszej dzielnicy brakuje tego typu obiektów - jedyny istniejący na ulicy Szyllinga okazał się bardzo dobrym pomysłem, warto więc stworzyć dwa kolejne tego typu obiekty w miejscach chętnie odwiedzanych przez młodzież. Obie lokalizacje oddzielone są od siebie obwodnicą Krakowa miałyby więc różnych beneficjentów, jednocześnie tworząc takie same możliwości aktywnego wypoczynku dla osiedla bloków mieszkalnych (Kliny) i osiedla w większości domków jednorodzinnych (Opatkowice, Swoszowice). 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Opatkowice - budowa placu street workout Zaprojektowanie i montaż zestawu do ćwiczeń wraz z nawierzchnią utwardzoną dostosowaną do tego typu obiektu i infrastrukturą (ławeczki itp.) 165 000,00 PLN
165 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Kliny - budowa placu street workout Zaprojektowanie i montaż zestawu do ćwiczeń wraz z nawierzchnią utwardzoną dostosowaną do tego typu obiektu i infrastrukturą (ławeczki itp.) 165000
Charakterystyka długoterminowych skutków: Integracja lokalnej społeczności, budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, rozrywka, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta Krakowa.
powrót