Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 10 NR 21:

Kliny ćwiczą - street workout

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 10 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kliny, ulica Forteczna 75 (przy orliku) nr działki: 348/24 obręb 67 je Podgórze

Opis projektu

Budowa placu do ćwiczeń ogólnorozwojowych typu street workout. Projekt przewiduje zaprojektowanie i budowę zestawu do ćwiczeń fizycznych wraz z odpowiednią do tego nawierzchnią i małą architekturą (ławki, szafki terenowe).
 
Street workout promuje nowa formę treningu siłowego jakim jest Kalistenika. W skład zestawu do ćwiczeń powinien wchodzić odpowiedni sprzęt wraz z atestami. (drabinki, drążki, porącze, ławki do ćwiczenia mięśni brzucha). Planowana inwestycja powinna znajdować się przy całym kompleksie sportowym jakim jest orlik oraz kort tenisowy.
 
Oprócz zestawu do ćwiczeń powinny znajdować się również ławki dla osób odpoczywających wraz z szafkami do bezpiecznego pozostawienia rzeczy osobistych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Proponowany zestaw stanowiłby uzupełnienie istniejącej już bazy sportowej. W związku z zwiększającą się liczbą mieszkań i przybywającej młodzieży rośnie zapotrzebowanie na takie obiekty, które wypełniłyby im aktywnie wolny czas.
 
 
Projekt zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego w innym mieście:
 
 
 
 
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt i budowa placu street workout wraz z infrastrukturą 200 000,00 PLN
200 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zaprojektowanie i budowa placu 2020
Charakterystyka długoterminowych skutków: Integracja lokalnej społeczności, budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, rozrywka, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta Krakowa.
powrót