Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 16:

Bezpieczna i zielona Mydlnicka = większa pętla na Błoniach!

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Odcinek ulicy Mydlnickiej za Szkołą Podstawową Montessori na zachód do ostrego zakrętu i zbiegu ulicy z wałem przy Rudawie za Klubem Jazdy Konnej

Opis projektu

W miesiącach wiosenno-letnich natężenie ruchu na ulicy Mydlnickiej znacznie wzrasta. Użytkownikami tej ulicy są okoliczni mieszkańcy, właściciele ogródków działkowych, ale również mieszkańcy innych dzielnic, którzy tą właśnie ulicą wracają z Błoń lub strefy gastronomicznej "Bezogródek" albo docierają do nich. Jest to również dojście do i z pętli Cichy Kącik, a w pobliżu skrzyżowania z ulicą Piastowską znajduje się przedszkole i szkoła

Projekt poprawi bezpieczeństwo i uspokoi ruch na tym odcinku drogi co pozwoli, by ulica Mydlnicka stała się miejscem bezpiecznego przemieszczania się, spacerów i rekreacji dla wszystkich mieszkańców Krakowa. 

 


Zakładany zakres wykonania projektu:

 

  • wykonanie projektu organizacji ruchu
  • remont drogi – wykonanie nakładki asfaltowej
  • ułożenie nawierzchni asfaltowej wraz z utwardzeniem poboczy
  • montaż liniowych progów zwalniających min. 3 sztuki, w sposób umożliwiający poruszanie się osobom na rowerach, rolkach itp.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Spacerując czy przejeżdżając ulicą Mydlnicką, która przecież znajduje się blisko centrum, można odnieść wrażenie, że miasto zapomniało o tym odcinku drogi tak istotnym dla mieszkańców okolicznych domów i osiedli jak i przemieszczających się tędy z innych dzielnic. 
 
Obecnie piesi są zmuszeni usuwać się na dziurawe pobocza które widać na załączniku, ponadto kierowcy jadący w kierunku ulicy piastowskiej często przekraczają prędkość do 30 km/h wyznaczoną przez znak B-43, a przecież tą drogą spacerują również rodzice ze swoimi dziećmi w wózkach. Sytuacja na ulicy Mydlnickiej jest bardzo niebezpieczna i potrzebna jest tam jak najszybsza zmiana, ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze!

Bezpieczna Mydlnicka to nie tylko przemieszczanie się, to także rekreacja! Dzięki wyremontowaniu tego odcinka, będziemy mogli korzystać z dłuższej o prawie 2 km "pętli Błoń" (połączenie "pętli" w załączniku).
Uspokojenie ruchu na tym odcinku da alternatywę dla pokonywania tej drogi samochodem, im więcej osób skorzysta z bezpiecznej Mydlnickiej i wybierze rower tym mniejsze korki i czystsze powietrze w Naszym Mieście. Wybór jest w Naszych rękach!

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Remont drogi wykonanie nakładki asfaltowej, wyrównanie i utwardzenie poboczy, montaż liniowych progów zwalniających 750 000,00 PLN
projekt opracowanie projektu organizacji ruchu 2 500,00 PLN
752 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt organizacji ruchu pierwsza połowa 2020
Prace remontowe Druga połowa 2020

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Poprawa infrastruktury drogowej oraz bezpieczeństwa użytkowników ulicy Mydlnickiej
powrót