Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 7 NR 1:

Wyremontujmy chodniki na Zwierzyńcu!

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 7 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

W ramach projektu wyremontowane zostaną bardzo zniszczone chodniki, które znajdują się w różnych częściach naszej dzielnicy. Wymiany doczekają się spore odcinki traktów położonych przy ul. Dunin-Wąsowicza, ul. Olszanickiej, oraz ul. Księcia Józefa i ul. Jodłowej . Stara, pełna dziur i zagłębień nawierzchnia zostanie zastąpiona przez estetyczną kostkę. Dzięki temu po deszczu będzie się dało przejść suchą nogą.


Od lat czekamy na naprawę chodników. Dzięki budżetowi obywatelskiemu możemy wreszcie wziąć sprawy w swoje ręce! Wspólnie jesteśmy wstanie doprowadzić do znaczącej poprawy stanu infrastruktury na Zwierzyńcu! Wystarczy tylko kilka razy kliknąć albo wpisać numeru projektu na papierowej karcie do głosowania.

Zadanie jest kontynuacją projektu z zeszłego roku. Dzięki Państwa głosom są realizowane dodatkowe remonty. Nie możemy jednak spocząć na laurach. Teraz warto zająć się kolejnymi miejscami!

W ramach projektu wyremontowane zostaną chodniki przy następujących ulicach:
- ul. Dunin-Wąsowicza – od ul. Kałuży do ul. Łowieckiej – numery nieparzyste (po stronie gdzie jest siedziba Wodociągów) Prace powinny obejmować także wymianę bezpiecznika i łączników.
- Łącznik pomiędzy ul. Księcia Józefa, a ul Jodłową (zniszczona asfaltowa alejka) wraz z wymianą nawierzchni przy przejściu dla pieszych przy ul. Księcia Józefa w okolicach posesji numer 165.  
- ul. Olszanicka - od ul. Raczkiewicza w kierunku ul. Majówny do pierwszego wjazdu na posesję (strona parzysta)
- Budowa chodnika oraz peronu przystankowego (wraz z wymianą wiaty przystankowej na nową) przy ul. Olszanickiej, na odcinku od ul. Pod Skałą do przystanku MPK Raczkiewicza w stronę centrum.

Problematycznych lokalizacji jest dużo więcej. Dzielnica dysponuje jednak bardzo skromnym budżetem. A władze miasta przeznaczają małe środki na chodniki. Wygrana projektu kolejny rok z rzędu będzie jasnym sygnałem dla prezydenta i radnych miejskich, że mieszkańcy oczekują poprawy stanu infrastruktury. Dlatego mamy nadzieję, że głosy oddane na niniejsze zadanie ułatwią starania o remonty i budowę chodników w innych miejscach. Miasto musi położyć większy nacisk na inwestycję, które są bliżej mieszkańców!
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy stanu infrastruktury w naszej dzielnicy. Skorzystają na tym tysiące osób, które każdego dnia przemieszczają się ujętymi w zadaniu chodnikami.


 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Prace remontowe Remont chodników przy ul. Ks. Józefa wraz z łacznikiem do ul. Jodłowej, ul. Olszanickiej, ul. Dunin Wąsowicza 320 000,00 PLN
Projekt budowy chodnika przy ul. Olszanickiej Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem koniecznych decyzji 30 000,00 PLN
Roboty budowlane Budowa chodnika wraz z wymianą wiaty przystankowej 94 000,00 PLN
444 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wykonanie zaplanowanych prac . Realizacja zadnia. I- IV kwartał 2021 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Poprawa infrastruktury na terenie Dzielnicy VII, jak również estetyki oraz bezpieczeństwa osób poruszających się wskazanymi w projekcie chodnikami.
powrót