

Projekt zakłada zakup respiratorów dla krakowskiego szpitala miejskiego: im. Gabriela Narutowicza


Projekt przewiduje zakup aparatu do znieczuleń oraz myjki do fiberoskopów dla Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.


Projekt zakłada umieszczenie na przystankach tramwajowych i/lub autobusowych informacji z historią pochodzenia nazwy przystanku.

Zamiana zapadającego się / uszkodzonego chodnika na chodnik asfaltowy na dł. 300 mb (północna część przy ul. Kocmyrzowskiej, a dokładnie jego najgorszej części, która jest w stanie agonalnym od ul. Makuszyńskiego do ul. Poległych w Krzesławicach).




Projekt zakłada zapewnienie środków finansowych na walkę z SUSZĄ poprzez dofinansowanie inwestycji obejmujących wykonanie systemów do gromadzenia i wykorzystania wód opadowych i roztopowych służących ochronie zasobów wodnych dla Miasta Krakowa w ramach krakowskiej mikroretencji wód opadowych i roztopowych.



Projekt przewiduje przeprowadzenie prac porządkowych, opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę alejek.












Remont/naprawa istniejących ścieżek zlokalizowanych na terenie Parku, w celu ułatwienia przejazdu rowerem na trasie Prądnik Biały (Prądnicka) - Politechnika - centrum Krakowa.

Nawierzchnia drogi jest w opłakanym stanie. Od lat kwalifikuje się do generalnego remontu. Wskazane jest pilne przeprowadzenie remontu arterii, ważnej dla dzielnic nowohuckich i dla pojazdów wjeżdżających do Krakowa.Remont dotyczy odcinka ul.Kocmyrzowskiej od ul.Obrońców Krzyża do ul. Bulwarowej od strony os. Krakowiaków.


Wsparcie oferty dla dzieci i młodzieży każdego z 11 MDK-ów




Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 ujawniła braki w dużej infrastrukturze jaka znajduje się w szpitalach. Celem projektu jest doposażenie/modernizacji przestrzeni szpitali miejskich miasta Krakowa celem przygotowania się na choroby zakaźne.

Woda pitna powinna być dostępna na każdym kroku. Założeniem tego projektu jest budowa tzw. źródeł rozsianych po całym mieście. Powinny one być zaprojektowane w sposób dostępny dla ludzi jak i zwierząt.









Projekt zakłada utworzenie zielonych dachów na dachach budynków będących własnością Gm. Miejskiej Kraków a użytkowanych przez Wydziały UMK lub jedn.miejskich. Zielone dachy mają wiele zalet, dotyczą one kwestii ekolog., gospodar. i społecznych.

Projekt polega na montażu stacji napraw rowerów w 18 lokalizacjach przy trasach dla rowerzystów.
Celem tras rowerowych i innych udogodnień jest niemal bezkolizyjne połączenie parków, użyteczności i miejsc zamieszkania. W tej edycji proponujemy utworzenie dalszych stacji naprawy rowerów.


Utworzenie ścieżek spacerowych w Lesie Borkowskim, mający na celu otworzenie w sposób uporządkowany tego cennego obszaru dla mieszkańców Miasta Krakowa.

Zamontowanie profesjonalnej wieży dla ptaków-jerzyków w Krakowie.




Opracowanie analizy ornitologicznej polegającej na inwentaryzacji istniejących budek dla ptaków oraz wymiana starych i zniszczonych budek na terenie Krakowa.



Droga PPOŻ jest wymagana i niezbędna dla bezpieczeństwa Osób Niepełnosprawnych mieszkających w DPS.


To projekt mający na celu wieloaspektowe wsparcie krakowian dla szpitala w Prokocimiu

Kochasz kajaki? A może chcesz je poznać bliżej? Zagłosuj na projekt oferujący mieszkańcom Krakowa darmowe spływy kajakowe rzeką Dłubnią w Nowej Hucie - Niech żyje przygoda!



Bronimy MDK-ów! Śródmiejski Festiwal Kultury Młodzieży, to prezentacja dorobku młodych twórców kultury reprezentujących Młodzieżowe Domy Kultury, działające na terenie Krakowa.


Wymiana istniejących opraw na oprawy typu LED zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej infrastruktury oraz zmniejszy koszty zużycia energii elektrycznej.


Remont / wymiana istniejącej nawierzchni na nawierzchnię asfaltową wzdłuż zachodniej strony ul. Kapelanka od ul. Zielińskiego do ul. Twardowskiego.



Zawody biegowe dla dzieci i młodzieży zostaną rozegrane na różnych dystansach, przeprowadzone pod okiem sędziego. Proponowane terminy poszczególnych zawodów: 21.03.2021 11.11.2021 09.12.2021




Założeniem projektu jest montaż karmników dla ptaków oraz tablic informacyjnych z jadłospisem na terenie Krakowa.


Zagospodarowanie i przystosowanie do potrzeb mieszkańców terenu pomiędzy ul. Łokietka, Składową i Oboźną przy zachowaniu istniejącej roślinności i drzew oraz półdzikiego charakteru tego miejsca.

Projekt zakłada nasadzenia dużych sadzonek drzew, które w niedalekiej przyszłości utworzą nowe lasy miejskie, których tak bardzo brakuje w Krakowie.





W ramach projektu dla każdej dzielnicy zostanie zakupionych 20 poideł dla ptaków i owadów.

Projekt polega na zakupie testów immunologicznych wykrywających choroby zakaźne w tym obecność koronawirusa (SARS-CoV-2), wymazówek z podłożem transportowym oraz aparatu do wykonywania diagnostyki laboratoryjnej wraz z testami za łączną kwotę 1 000 000 zł dla krakowskich szpitali miejskich: Szpitala im. S. Żeromskiego i Szpitala im. G. Narutowicza.



Sytuacja z epidemią COVID19 uświadomiła nam, że w wiele podstawowych czynności w urzędach, szpitalach, bankach i innych usługach najsprawniej i najbezpieczniej realizuje się w Internecie. Niestety seniorzy są dziś najczęściej cyfrowo wykluczeni.

Pacjenci zasługują na godne warunki, zwłaszcza w momencie bólu i cierpienia, z którym trafiają do szpitala. Prosimy zagłosuj i pomóż wybudować windę wspomagającą poruszanie się po szpitalu osobom z urazami nóg, starszym oraz niepełnosprawnym.



Projekt zakłada zakup i montaż w przestrzeni Krakowa koszy na psie odchody.



Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Dzięki zróżnicowanemu repertuarowi i szerokiej grupie docelowej projekt ten ma walory międzypokoleniowego „łącznika”.
Wykonawcą projektu będzie Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana.


Zadanie polega na zakupie maseczek z filtrem spełniających normy europejskie EN 14683 typ FFP3 dla Mieszkańców Krakowa. Dystrybucję maseczek zapewnią Radni Dzielnic Miasta Krakowa. Maseczki dedykowane dla Mieszkańców Krakowa w wieku 50+.


PARKOLAS w centrum miasta-między Mostem Kotlarskim a Stopniem Dąbie. To dzika enklawa zieleni w centrum Krakowa. Dzięki instalacji ławek, koszy i oświetlenia, park stanie się atrakcyjnym miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców Krakowa.


Projekt przewiduje bezpłatne czipowanie kotów tych krakowian, którzy będą zainteresowani tą formą zabezpieczenia zwierzaka. Projekt szczególnie adresowany dla kotów z osiedli peryferyjnych, gdzie jest największy problem z zaginięciem kota.
