Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
Kocham Staw Płaszowski
Celem projektu jest uporządkowanie i przywrócenie ładu przestrzennego zaniedbanym i zaśmieconym terenom otaczającym Staw Płaszowski. Pozyskanie zielonej enklawy przyjaznej mieszkańcom z jednoczesnym poszanowaniem flory i fauny zamieszkującej staw
Logo kategorii
EKO OBWARZANEK
Projekt zakłada zastąpienie foliowych woreczków, w których sprzedawane są obecnie tradycyjne krakowskie obwarzanki, papierowymi torebkami, na których umieszczone zostanie symbol miasta i krótka historia obwarzanka lub Krakowa w dwóch językach.
Logo kategorii
Antywirusowy pakiet zdrowia+
Celem projektu jest zwiększenie indywidualnej odporności humoralnej jako najlepszej metody na zwalczenie infekcji wirusowych i bakteryjnych: badanie poziomu witaminy D jako najważniejszego czynnika usprawniającego pracę systemu immunologicznego.
Logo kategorii
BEZPIECZNIE ROWEREM NA KAPELANCE
Wyznaczenie drogi rowerowej na zachodnim chodniku ulicy Kapelanka, pomiędzy ulicami Twardowskiego i Zielińskiego.
Logo kategorii
Butelkomaty dla Krakowa
Projekt polega na zakupie oraz ustawieniu w przestrzeni publicznej butelkomatów, które po wrzuceniu butelki przeznaczonej do recyklingu wydaje niewielkie pieniądze.
Logo kategorii
Rewitalizacja zielonej strefy parkowej przy Forcie Bronowice
Projekt przewiduje przeprowadzenie prac porządkowych, rekultywację ziemi, wysianie trawy i odtworzenie łąki kwietnej.
Logo kategorii
Ratownicy drogowi na motocyklach z defibrylatorami AED
Dyżury wykwalifikowanych Ratowników na motocyklach ratunkowych wyposażonych w zaawansowany sprzęt ratowniczy m in. Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) przystosowanych do udzielania pomocy na drogach i patrolujących m. in. obwodnicę Krakowa
Logo kategorii
Szycie łaczy pokolenia
Zadanie ma polegać na zakupie maszyn do szycia i bezpłatnym kursów szycia dla seniorów, młodzieży i dzieci.
Logo kategorii
KSIĄŻKOMATY
Automaty takie, jak z napojami i z batonami, ale z książkami kieszonkowymi - książki byłyby wielkości formatu A7/A8 oraz napisane mniejszą czcionką, ażeby można było je fizycznie schować do kieszeni.
Logo kategorii
Doposażenie SZPITALA miejskiego im. S. ŻEROMSKIEGO cz.1
Projekt zakłada zakup sprzętu dla szpitala miejskiego im. Stefana Żeromskiego.
Logo kategorii
Nowy Kleparz na okrągło - nowa organizacja ruchu!
Niskim kosztem zmniejszymy korki wprowadzając ruch okrężny - odwracając kierunek bezużytecznej obecnie nawrotki na wysokości przystanku tramwajowego. Zniknie kolizyjny skręt w kierunku dworca i wzajemne blokowanie pojazdów, powstaną nowe możliwości!
Logo kategorii
Krakowskie kompostowniki społeczne
Kompostownik społeczny to sposób na pożyteczne zagospodarowanie odpadów bio, integrację i edukację mieszkańców krakowskich dzielnic o tym jak i po co kompostować oraz szersza promocja koncepcji w postaci trwałych tablic informacyjnych.
Logo kategorii
Krakowski festiwal sportów i tradycji.
W swojej genezie zadanie zakłada organizacje eventu sporto -kulturalnego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka, będzie polegać na organizacji gier i zabaw, historycznej gry terenowej związanej z legendami Krakowa.
Logo kategorii
Powiedzmy NIE skutkom smogu - zadbajmy o nasze płuca
Skutki miejskiego smogu mają istotny wpływ na zdrowie mieszkańców Krakowa. To płuca, które są naszymi filtrami muszą sobie radzić z zanieczyszczeniami. Zadbajmy więc o nasze płuca. Najlepszą regeneracją dla naszych filtrów jest grota solna
Logo kategorii
NIE OLEWAMY SUSZY!
25 000 zł to kwota minimum jakiej wymaga regulamin Budżetu Obywatelskiego. Jest to symboliczna kwota, bo projekt jest symboliczny, a problem ogólnomiejski.
Logo kategorii
Łączymy Parki Krakowa - ścieżki i ułatwienia dla rowerzystów
Celem tras rowerowych i innych udogodnień jest niemal bezkolizyjne połączenie parków, użyteczności i miejsc zamieszkania. W tej edycji proponujemy lepszą komunikację z kolejnymi parkami oraz utworzenie dalszych stacji naprawy rowerów.
Logo kategorii
Budowa peronu i wiaty przystankowej przy ulicy Tynieckiej
Budowa peronu przystanku i ustawienie na nim niewielkiej wiaty przystankowej wraz z ławeczką i koszem na śmieci
Logo kategorii
Historia pochodzenia nazwy przystanków w Krakowie
Projekt zakłada montaż na przystankach tramwajowych i/lub autobusowych tabliczek z historią pochodzenia nazwy przystanku.
Logo kategorii
Jeż na swoim – stwarzamy dobre warunki dla jeży
Jeż na swoim – stwarzamy dobre warunki dla jeży
Logo kategorii
Zielone dachy na budynkach publicznych
Projekt zakłada utworzenie 10 zielonych dachów na dachach budynków będących własnością Gm. Miejskiej Kraków a użytkowanych przez Wydziały UMK lub jedn.miejskich. Zielone dachy mają wiele zalet, dotyczą one kwestii ekolog., gospodar. i społecznych.
Logo kategorii
Senioralia w Nowej Hucie
Projekt " Senioralia w Nowej Hucie" - realizowany w okresie letnim, przeznaczony dla Seniorów 5 Dzielnic Nowej Huty. Dzielnice XVIII, XVII, XVI, XV, XIV. Miejsce realizacji Plac Centralny NCK. złożony z trzech części; konkursowa, edukacyjna, rozrywk
Logo kategorii
ŁĄCZYMY MŁYNÓWKĘ KRÓLEWSKĄ I STARE MIASTO ROWEROWO
Wybudowanie śluzy rowerowej na wylocie ul. Łobzowskiej i przejazdu dla rowerów wzdłuż przejścia dla pieszych obok Radia Kraków, co zapewni szybki przejazd rowerzystom, którzy chcą przeciąć Al. Słowackiego i wjechać w Łobzowską od Młynówki Królewskiej
Logo kategorii
Dostosujmy place zabaw do potrzeb dzieci niepełnosprawnych!
W ramach projektu istniejące place zabaw zostaną przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Miejsca będą miały charakter integracyjny. Sprawmy radość pociechom, które teraz mogą tylko oglądać jak ich zdrowi rówieśnicy bawią się.
Logo kategorii
Jak odróżnić prawdę od kłamstwa? Stop FAKE NEWSOM!
Zajęcia w szkołach - rozpoznawanie i reagowanie na nieprawdziwe informacje w internecie (FAKE NEWSY).
Logo kategorii
Modernizacja sadzawki i fontanny na Krakowskich Plantach
Rozebranie istniejącej sadzawki i fontanny. Pogłębienie sadzawki do głębokości 85-90 cm. Wykonanie izolacji wodnej i wybetonowanie wraz z ułożeniem kostki brukowej na opasce sadzawki. Ułożenie kilku głazów kamiennych, iluminacja fontanny i wyspy.
Logo kategorii
Rewitalizacja Placu Zabaw w Parku Zaczarowanej Dorożce
Rewitalizacja Placu Zabaw w Parku Zaczarowanej Dorożki powstałego w 2010 roku. Plac od 10 lat nie przeszedł modernizacji, lecz wyłącznie częściowe niewielkie naprawy.
Logo kategorii
Piknikowe Ławki nad Wisłą
Projekt zakłada zakup piknikowych ławek dla mieszkańców Krakowa chcących odpocząć nad Wisłą.
Logo kategorii
Asfaltowy chodnik na ul. Kocmyrzowskiej (Wańkowicza-Darwina)
Zamiana zapadającego się chodnika (północna część) przy ul. Kocmyrzowskiej, a dokładnie jego najgorszej części, która jest w stanie agonalnym od ul. Makuszyńskiego do ul. Poległych w Krzesławicach na chodnik o nakładce asfaltowej.
Logo kategorii
Skocz na UEK – naziemne przejścia na całej Rakowickiej
Propozycja zadania obejmuje wyznaczenie 2 naziemnych przejść dla pieszych, wraz z przejazdami dla rowerzystów, w ciągu ul. Rakowickiej, na skrzyżowaniu z ul. Wita Stwosza i ul. Aleksandra Lubomirskiego - koło Uniwersytetu Ekonomicznego.
Logo kategorii
Zagospodarowanie terenu wokół przychodni - Kozłówek
Zagospodarowanie terenu wokół przychodni przy ul. Na Kozłówce poprzez budowę ciągów pieszych, zagospodarownie terenu dla osób oczekujących (mini park) oraz budowę miejsc parkingowych.
Logo kategorii
Wyskocz na rower
North Shore są to drewniane lub stalowe kładki służące do zwiększania technicznej trudności ekstremalnych tras rowerowych.
Logo kategorii
KRAKÓW ŁAPIE DESZCZ
Deszczówka to skarb-warto ją gromadzić i zatrzymywać! Przy 5 placówkach miejskich chcemy zrealizować MODELOWE rozwiązania błękitno-zielonej infrastruktury, które możesz zastosować przy swoim budynku. Sprawdź, jak możesz odzyskiwać wodę i oszczędzać.
Logo kategorii
Skocz na rower – przystanki wiedeńskie na ul. Rakowickiej
Propozycja zadania obejmuje zamianę aktualnych tramwajowych peronów półwyspowych (antyzatok) przystanków "Cmentarz Rakowicki", "Uniwersytet Ekonomiczny" i "Lubicz", zlokalizowanych na ul. Rakowickiej na rowerowe przystanki wiedeńskie.
Logo kategorii
Skład Solny - strefa relaksu i mobilne miasteczko rowerowe
Celem projektu jest zagospodarowanie placu przed Składem Solnym i stworzenie nowej, atrakcyjnej przestrzeni publicznej. Oaza zieleni i treningi jazdy na rowerze dla dzieci. Wszystko to w centrum miasta, tuż obok trasy rowerowej na Bulwarach Wisły.
Logo kategorii
Uchylne krzesełko dla Seniora
Uchylne krzesełko dla Seniora, to projekt mający na celu wsparcie w pokonywaniu męczącej drogi po schodach w blokach bez windy 3 i 4 piętrowych.Uchylne krzesełka byłyby montowane na klatkach schodowych na półpiętrach.
Logo kategorii
Mistrzostwa Krakowa w piłkarzyki stołowe
Projekt ogólnodostępny, dla wszystkich mieszkańców Krakowa. Organizacja trzech turniejów, rozegranych na profesjonalnych stołach piłkarzykowych i przeprowadzonych przez zawodników-pasjonatów z osiągnięciami na szczeblu światowym.
Logo kategorii
Maseczki z filtrem dla Mieszkańców Krakowa..
Zadanie polega na zakupie maseczek z filtrem spełniających normy europejskie dla Mieszkańców Krakowa . Dystrybucję maseczek zapewnią Radni Dzielnic Miasta Krakowa I-XVIII.Maseczki dedykowane dla Mieszkańców Krakowa w wieku 50+.
Logo kategorii
70 ulic na 70 lecie Nowej Huty 2.0
Obywatele! Czas na zrealizowanie planów remontu ulic w Nowej Hucie. Nowohuckie osiedlowe wewnętrzne ulice, chodniki i miejsca postojowe wymagają pilnego remontu. Razem możemy to zmienić! Zagłosuj na remont nowohuckich osiedlowych ulic i chodników.
Logo kategorii
WSPARCIE ROZWOJU KRAKOWSKIEGO SZCZYPIORNIAKA
Miejski program szkolenia dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka ręczna. W czasie zajęć uczestnicy projektu będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Powstanie 6 grup treningowych podzielonych ze względu wiek oraz poziom umiejętności.
Logo kategorii
Wyremontujmy autobus Scanię "Babcię"
W ramach projektu przewiduje się remont autobusu Scania CR111 jednego spośród autobusów jakimi podróżowali Krakowianie w latach 90 i uzupełnienia kolekcji czynnych pojazdów zabytkowych .
Logo kategorii
ZIELONA KRUPNICZA: POŁĄCZMY PARK JORDANA Z PLANTAMI
PROJEKT POLEGA NA BUDOWIE BEZPIECZNEGO I WYGODNEGO PRZEJAZDU ROWEROWEGO Z KRUPNICZEJ PRZEZ ALEJE TRZECH WIESZCZÓW, CO POZWOLI POŁĄCZYĆ PARK JORDANA (OD STRONY UL. INGARDENA) Z PLANTAMI ORAZ ŚCISŁYM CENTRUM MIASTA.
Logo kategorii
ŻŁOBKI w Nowej Hucie DO REMONTU! cześć 1
Projekt zakłada remonty w nowohuckich żłobkach do wyczerpania kwoty w puli!
Logo kategorii
Żeglowanie w nowych czasach-dla młodych krakowian
Żeglowanie w nowych czasach - optimist-yczne kursy dla krakowian w klasie II SP i żeglowanie jachtami załogowymi w klasie VII SP. Projekt obejmuje pokonanie strachu przed wodą i nauczenie się żeglowania-najpierw z pomocą VR oraz na jachtach na wodzie
Logo kategorii
Rowerem, na rolkach i pieszo do pociągu KOLEI MIEJSKIEJ
Celem projektu jest popularyzacja Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej wśród Krakowian, rozwój SKA i integracja kolei miejskiej z innymi formami poruszania się po mieście, w tym na rowerze, rolkach, komunikacją miejską i pieszo
Logo kategorii
Budowa toru do speedrowera (żużla na rowerach)
Projekt ma na celu wybudowanie w Krakowie profesjonalnego toru do uprawiania sportu nazywanego "speedrower". Speedrower w skrócie jest żużlem na rowerach. Polega on na ściganiu się przez 4 okrążenia po owalnym torze przypominającym tor żużlowy.
Logo kategorii
ALE!jazda–remont pierwszego odcinka Alei I. Daszyńskiego
Projekt ma na celu naprawę bardzo złego stanu technicznego nawierzchni jezdni przez m.in. likwidację licznych zapadnięć, co zapewni bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz ochronę roślinności w pasie drogowym.
Logo kategorii
NIE POŁAMCIE SOBIE NÓG! - uwaga na chodnik -Zalew Nowohucki
Remont chodnika ważnego dla całej Nowej Huty (5 dzielnic) prowadzący na Zalew Nowohucki, wzdłuż ul. Bulwarowej woła o remont, zresztą nie pierwszy raz. Niestety trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zdobyć pieniądze na jego odnowienie.
Logo kategorii
Ścieżka rowerowa ul. Zawiła łącząca 3 dzielnice Krakowa
Budowa ścieżki rowerowej /na wybranych odcinkach pieszo-rowerowej/ na ul. Zawiłej na odcinku od Kobierzyńskiej do Żywieckiej. Projekt zakłada przebieg ścieżki łączący po granicy trzy dzielnice: Dębniki - Swoszowice - Borek Fałęcki
Logo kategorii
Filmowe Bulwary
Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Dzięki zróżnicowanemu repertuarowi i szerokiej grupie docelowej projekt ten ma walory międzypokoleniowego „łącznika”.
Logo kategorii
Ścieżki spacerowe w Lesie Borkowskim
Utworzenie ścieżek spacerowych z nawierzchni szutrowej w Lesie Borkowskim, mający na celu otworzenie w sposób uporządkowany tego cennego obszaru dla mieszkańców Miasta Krakowa.
Logo kategorii
PARK GRZEGÓRZECKI - Zielone Grzegórzki
PARKOLAS w centrum miasta - między Mostem Kotlarskim a Stopniem Dąbie. To dzika enklawa zieleni w centrum Krakowa. Dzięki instalacji ławek, koszy i oświetlenia, park stanie się atrakcyjnym miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców Krakowa.
Logo kategorii
Duzi Ratownicy
Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń dla ratowników medycznych pracujących w zespołach ratownictwa medycznego oraz szpitalnych oddziałach ratunkowych i izb przyjęć z terenu miasta Krakowa.
Logo kategorii
Mali Ratownicy
Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.
Logo kategorii
Sport, zdrowie, dieta - Krakowski Atleta
Zajęcia sportowe dla różnych grup wiekowych o charakterze ogólnorozwojowym, prelekcje związane z żywieniem i stylem życia oraz konsultacje dietetyczne oraz fizjoterapeutyczne dla mieszkańców Krakowa.
Logo kategorii
Sala zewnętrzna-altana dla uczniów SP27 w Krakowie
Sala zewnętrzna-altana dla uczniów SP27 w Krakowie to pomysł na możliwość zajęć na zewnątrz w każda pogodę dla klas i na odrobinę cienia w ciepłe dni dla dzieci świetlico. Szkoła na ekspozycje południową, sala zewnętrzna jest nam niezbędna! Głosujcie
Logo kategorii
Tunel do szkoły, przychodni, tramwaju pod płotem SM Czyżyny
Wybudowanie przejścia pod płotem wybudowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Czyżyny", które umożliwi dojście najkrótszą drogą do przychodni, szkoły, przedszkola, biblioteki, przystanku tramwajowego, parku itd. Płot powstał w miejscu chodnika.
Logo kategorii
Renaturyzacja dzikich plaż w Krakowie
Przywrócenie dzikich plaż usypywanych przez rzekę Wisłę przy ujściu Rudawy i na przeciwko Wawelu.
Logo kategorii
Rzeźba plenerowa
Możliwość prezentowania rzeźby plenerowej.
Logo kategorii
Usługa oczyszczania powietrza z wirusów, grzybów oraz smogu
Usługa oczyszczania powietrza z wirusów, grzybów, smogu w budynkach użyteczności publicznej wraz z procesem certyfikacji- budynek wolny od COVID 19 i SMOG „Dajmy dzieciom i seniorom szansę na czyste powietrze”- wsparcie dla żłobków, przedszkoli,DPS
Logo kategorii
„Śladami Wielkich Polaków – Jan Paweł II”
Jest to cykl 5-ciu artystycznych spotkań poświęconych pamięci Jana Pawła II oraz przypomnieniu Jego poezji. W programie znajdują się wiersze Karola Wojtyły oraz najpiękniejsze utwory instrumentalne oraz wokalno-instrumentalne muzyki sakralnej.
Logo kategorii
Budowa CPR łączącego ul. Kocmyrzowską z Zalewem Nowohuckim
Projekt przewiduje rewitalizację nieużytków pomiędzy stadionem "Wandy" a rzeką Dłubnią i budowę ciągu rowerowo-pieszego (CPR) pomiędzy Zalewem Nowohuckim, a ul. Wańkowicza oraz połączenie w/w ciągu z ul. Stanisława Wojciechowskiego.
Logo kategorii
Cykl zawodów biegowych "Moja przygoda z bieganiem"
Zawody biegowe dla dzieci i młodzieży zostaną rozegrane na różnych dystansach, przeprowadzone pod okiem sędziego. Proponowane terminy poszczególnych zawodów: 21.03.2021 11.11.2021 31.12.2021
Logo kategorii
Remont nakładkowy ulicy Gustawa Morcinka
Remont nakładkowy fragmentu ok. 700 metrowego ulicy Gustawa Morcinka w Nowej Hucie. Łączy ul. Kocmyrzowską z ul. Mistrzejowicką. Prace będą polegały na zniwelowaniu licznych nierówności oraz położeniu nowej warstwy jako "nakładki" asfaltowej.
Logo kategorii
Zróbmy park przy Łokietka
CELEM PROJEKTU JEST ZAGOSPODAROWANIE I PRZYSTOSOWANIE DO POTRZEB MIESZKAŃCÓW TERENU POMIĘDZY ULICAMI ŁOKIETKA, SKŁADOWĄ I OBOŹNĄ PRZY ZACHOWANIU ISTNIEJĄCEJ ROŚLINNOŚCI I DRZEW ORAZ PÓŁDZIKIEGO CHARAKTERU TEGO MIEJSCA.
Logo kategorii
Długofalowa strategia walki z chorobami zakaźnymi
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 ujawniła braki w dużej infrastrukturze jaka znajduje się w szpitalach. Celem projektu jest doposażenie/modernizacji przestrzeni szpitali miejskich miasta Krakowa celem przygotowania się na choroby zakaźne.
Logo kategorii
Żaglówki szkoleniowe na Harcerską Stanicę Żeglarską
Zakup żaglówek szkoleniowych dla krakowskich harcerzy i skautów działających w Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej nad zalewem Bagry Wielkie, ma na celu stworzenie zaplecza sprzętowego umożliwiającego szkolenie żeglarskie na miarę XXI w.
Logo kategorii
Młynówka Królewska – najdłuższy park w Polsce!
Kontynuacja zwycięskiego projektu ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem przedłużamy i upiększamy najdłuższy park w Polsce! Bezpieczne przejścia dla pieszych, dodatkowe chodniki, ławki, nasadzenia i atrakcje dla dzieci.
Logo kategorii
Doposażmy krakowskie szpitale w sprzęt ratujący życie!
Dzięki realizacji projektu krakowskie szpitale otrzymają dodatkowy sprzęt ratujący życie. Potrzeby placówek są ogromne. Urządzenia zwiększyłyby możliwość niesienia pomocy mieszkańcom. Wspólnie możemy przyczynić się do uratowania wielu istnień!
Logo kategorii
DOŚĆ DZIUR - wspólnie WYREMONTUJMY ulicę KOCMYRZOWSKĄ
Nawierzchnia drogi jest w opłakanym stanie. Od lat kwalifikuje się do generalnego remontu. Wskazane jest pilne przeprowadzenie remontu arterii, ważnej dla dzielnic nowohuckich i dla pojazdów wjeżdżających do Krakowa.
Logo kategorii
Pitniki Krakowskie
Zakup i montaż Pitników na wodę dla mieszkańców Krakowa
Logo kategorii
Miejski Kosiarz czyli Krakowskie Sianokosy
Praktyczne warsztaty koszenia trawy za pomocą tradycyjnej kosy ręcznej oraz sierpa. Kosy ręczne oraz sierpy to tradycyjne narzędzia rolnicze, które są przyjazne środowisku a i podczas koszenia więcej płazów i żyjątek ma możliwość przeżycia.
Logo kategorii
Droga Przeciw pożarowa do DPS os. Hutnicze 5 z przylegającym
Droga PPOŻ jest wymagana i niezbędna dla bezpieczeństwa Osób Niepełnosprawnych mieszkających w DPS. Projekt powinien wygenerować kilka miejsc postojowych niezbędnych do uzyskania bezpiecznego przejazdu jak również otoczenie do niego przylegające .
Logo kategorii
Muzyczna Przystań Młodych
Muzyczna Przystań Młodych - projekt dla dzieci i młodzieży z Krakowa - obejmuje organizację warsztatów z muzykami i specjalistami z branży oraz zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego, komputera i oprogramowania do nagrywania i produkcji muzycznej.
Logo kategorii
Wspólnie zasadźmy Las Krakowian!
Projekt zakłada nasadzenia w różnych częściach miasta dużych sadzonek drzew, które w niedalekiej przyszłości utworzą nowe lasy miejskie, których tak bardzo brakuje w Krakowie.
Logo kategorii
Skatepark na Mogilskim
Projekt przewiduje budowę skateparku w pobliżu fortu na dolnej płycie Ronda Mogilskiego, a także wymianę nawierzchni na przyjazną deskorolkarzom.
Logo kategorii
Szkoła piłkarska dla dzieci.
Rozwój w mieście sportu dla dzieci i promowanie zdrowego stylu życia.
Logo kategorii
Psia Kupa Wstydu dla Właściciela
Projekt zakłada zakup i montaż w przestrzeni Krakowa 500 szt. koszy na psie odchody.
Logo kategorii
Kocmyrzowska - po raz czwarty
Zadanie stanowi kontynuację remontu nakładkowego ulicy Kocmyrzowskiej, który jest prowadzony w ramach budżetu obywatelskiego. W 2017 zrealizowano fragment 300 metrowy od ul. Makuszyńskiego/Wańkowicza w stronę Wzgórz Krzesławickich. Teraz propozycja n
Logo kategorii
Tężnia Solankowa w Bieżanowie
W Starym Bieżanowie brakuje tężni solankowej. Co roku naszą Kraków trawi smog. Tężnia solankowa to dobry pomysł na poprawę zdrowia mieszkańców.
Logo kategorii
Mydlnickie rondo
Na skrzyżowaniu wymienionym dochodzi do wielu wypadków, sytuacji stwarzających niebezpieczeństwo dla ruchu pieszego i samochodowego. Rondo usprawni ruch na tym skrzyżowaniu, przyczyni się do szybszej komunikacji pomiędzy Dzielnicami 6 i 7.
Logo kategorii
Kraków pod lupą - poznaj swoje miasto na nowo
Celem zadania jest budowanie tożsamości lokalnej i wzrost wiedzy o mieście, poprzez organizację wycieczek i spacerów prowadzonych przez ekspertów. Dodatkowym uatrakcyjnieniem formuły projektu będzie stworzenie przewodnika w formie komiksu.
Logo kategorii
Połączenie pętli dróg rowerowych po obu stronach Wisły w oko
Wykonanie nawierzchni asfaltowej/betonowej łączacej nitki dróg rowerowych po oby stronach Wisły w okolicy toru kajakowego
Logo kategorii
Gładko na Bernatkę
Projekt zakłada wymianę zniszczonej nawierzchni zjazdów na nową
Logo kategorii
POSADŹMY DĄB NA PLACU MARII MAGDALENY
PROJEKT POLEGA NA PRZYWRÓCENIU JEDYNEGO DRZEWA NA PLACU MARII MAGDALENY POPRZEZ POSADZENIE DĘBU O WYSOKOŚCI MINIMUM 10 METRÓW I OBWODZIE MINIMUM 80 CM ZGODNIE Z WOLĄ MIESZKAŃCÓW. BĘDZIE TO ZARAZEM PRZYWRÓCENIE STANU SPRZED WYCINKI DRZEWA W 2012 ROKU.
Logo kategorii
Darmowa komunikacja miejska dla wszystkich mieszkańców
Dzięki powyższemu projektowi każdy mieszkaniec miasta Krakowa będzie mógł korzystać za darmo z komunikacji miejskiej.
Logo kategorii
Strona www - Rejestr Umów podpisywanych przez Miasto Kraków
Przejrzysty i wygodny w obsłudze rejestr umów cywilnoprawnych, podpisywanych przez wszystkie jednostki Urzędu Miasta Krakowa, ułatwiający społeczną kontrolę administracji publicznej.
Logo kategorii
SKWER AKTYWNYCH MIESZKAŃCÓW w centrum Krakowa
Stwórzmy wspólnie skwer, który łączyłby w sobie miejsce rekreacji, sportów miejskich oraz rozwijania pasji poprzez sport.
Logo kategorii
Most pieszo-rowerowy nad rzeką Prądnik
Wspaniałą ścieżka rowerową wzdłuż Wisły biegnie przez całe miasto. Brakuje tylko jednego odcinka - przejścia przez rzekę Prądnik między bulwarem na Dąbiu a ulicą Niepołomską. Proponuję zbudować most lub poprawić zejście z mostu samochodowego.
Logo kategorii
Międzynarodowe Senioralia w Krakowie
Celem zadania będzie organizacja integracyjnej imprezy dla krakowskich seniorów - Międzynarodowe Senioralia w Krakowie. Wydarzenie będzie całodniową impreza dla seniorów dostarczającą rozrywkę, integrację, atrakcje, bezpłatne badania medyczne.
Logo kategorii
Wielofunkcyjne stóły do gry Teqball w Nowej Hucie
Zadanie zakłada zakup i montaż wielofunkcyjnych stółów sportowych Teqball, pozwalających na uprawianie 5 sportów w 1 miejscu
Logo kategorii
ZABAWA BEZ BARIER- INTEGRACYJNY PLAC ZABAW W PARKU JORDANA
UTWORZENIE PIERWSZEGO INTEGRACYJNEGO PLACU ZABAW W PARKU JORDANA W FORMIE LABIRYNTU WYPOSAŻONEGO W URZĄDZENIA DOSTOSOWANE DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, JAK RÓWNIEŻ W TRAMPOLINĘ, DŹWIĘKOWE SŁUPY DO WSPINANIA ORAZ URZĄDZENIA DO ZABAW.
Logo kategorii
Woda dla ptaków i owadów - 300 poideł dla każdej dzielnicy
W ramach projektu dla każdej dzielnicy zostanie zakupionych 200 poideł dla ptaków. Zostaną także zakupione i przygotowane 100 poideł dla owadów dla dzielnic z takich materiałów jak: keramzyt, mech, darń, kamienie, patyki, w pojemnikach kamiennych.
Logo kategorii
Nowe oblicze PARKU KLEPARSKIEGO
Celem projektu jest rewitalizacja, wzbogacenie infrastruktury Parku Kleparskiego oraz poprawa estetyki zaniedbanej przestrzeni publicznej w centrum Krakowa.
Logo kategorii
Przywrócenie jednokonnych dorożek - fiakrów
Likwidacja "karet" ze Starego Miasta. Przywrócenie fiakrów- Jednokonnych dorożek, tradycyjnych dla Miasta Krakowa. Zrezygnowanie z wiedeńskich karet, które absolutnie nie wpisują się w obraz architektury Rynku Krakowskiego.
Logo kategorii
10.000 BUDEK dla PTAKów w Krakowie
Założeniem projektu jest zwiększenie ilości miejsc gniazdowania ptaków - w szczególności wróbli i jerzyków - poprzez montaż specjalnie im dedykowanych budek lęgowych na drzewach i obiektach użyteczności publicznej na terenie Krakowa.
Logo kategorii
Budowa 6 kortow tenisowych + ścianka w Parku Jordana
Budowa 6-ciu kortów tenisowych twardych ze ścianką do odbijania
Logo kategorii
Rewanż po latach - wspólny koncert Omegi i Skaldów
w 1977 roku na nieistniejącym już budapeszteńskim Kissstadionie odbył się pamiętny koncert węgierskiej Omegi i krakowskich Skaldów. Ostatni to już moment na rewanż po latach i wspólny koncert w Krakowie. W 60 lecie polskiego big beatu.
Logo kategorii
DROGI w Nowej Hucie DO REMONTU! cześć 1
Projekt zakłada remonty nowohuckich dróg (remonty nakładkowe) do wyczerpania kwoty w puli!
Logo kategorii
Krakowiaku, przemów im do rozsądku!
Naszym celem jest jest poszerzenie umiejętności prowadzenia dialogu i kultury wypowiedzi. Pomysł zakłada zorganizowanie weekendowych warsztatów/szkoleń dla młodzieży szkół średnich (licea, technika, szkoły branżowe) w cyklu: 2 razy w miesiesiącu
Logo kategorii
E-sportowe mistrzostwa Krakowa!
Zróbmy E-sportowe mistrzostwa Krakowa dla młodzieży! E-sport w ostatnich latach jest coraz popularniejszy. Mistrzostwa miałyby się odbyć w najpopularniejszych grach. Przy okazji mistrzostw miałby być zrealizowany program profilaktyki uzależnień.
Logo kategorii
Dzieci - super nauka i zabawa to jest nasza wspólna sprawa
Wsparcie oferty dla dzieci i młodzieży każdego z 11 MDK-ów
Logo kategorii
Konkurs urbanistyczny Krakowska Agora Zdrowia
Upowszechnienie telemedycyny wymagać będzie korzystania z nowych instytucji infrastruktury poznania dobrostanu zdrowia, opisanych jako Krakowska Agora Zdrowia. Konkurs urbanistyczny ma pomóc publicznej debacie o celowości i możliwości ich utworzenia.
Logo kategorii
Zapewnij bezpieczeństwo i łączność ratującym życie!
Poprawmy wspólnie bezpieczeństwo ratowników z Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poprzez zakup środków łączności oraz profesjonalnego oświetlenia uprzywilejowanych pojazdów interweniujących na obszarach wodnych Miasta Krakowa .
Logo kategorii
Gładkie zjazdy na bulwary wiślane
Projekt zakłada remont nawierzchni na zjazdach na bulwary w okolicy Kładki Bernatki. Obecnie zjazdy posiadają nierówną nawierzchnię wykonaną z "kocich łbów". Proponuje się naprawę lub wymianę.
Logo kategorii
Bezpieczne skrzyżowanie ul. Balicka
Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Balickiej, ul. Myczkowskiego, Zakliki z Mydlnik
Logo kategorii
Łącznik rowerowy Grota-Roweckiego - Brożka
W ramach projektu proponujemy wykonanie ciągu pieszo-rowerowego, łączącego ul. Grota-Roweckiego z ul. Brożka po śladzie istniejącego chodnika po południowej stronie ul. Grota-Roweckiego
Logo kategorii
CHODNIKI w Nowej Hucie DO REMONTU! cześć 1
Projekt zakłada remonty nowohuckich chodników do wyczerpania kwoty w puli!
Logo kategorii
Koty dla Krakowa w każdej dzielnicy - bezpłatne czipowanie
Projekt przewiduje bezpłatne czipowanie kotów tych krakowian, którzy będą zainteresowani tą formą zabezpieczenia zwierzaka. Projekt szczególnie adresowany dla kotów z osiedli peryferyjnych, gdzie jest największy problem z zaginięciem kota.
Logo kategorii
Park Rzeczny Wilga na odcinku ul.Ruczaj do ul.Brożka,
Budowa Parku Rzecznego Wilgi, na odcinku od ul.Ruczaj do ul.Brożka, przy prawym brzegu rzeki Wilgi. Graniczy z Osiedlem mieszkaniowym Cegielniane - ul.Borsucza. Realizacja prac - ochronnych dla środowiska naturalnego + elementy rekreacyjne
Logo kategorii
LEŚNY PARK TETMAJERA
Proponowany obszar przyszłego parku ma niezwykłe walory przyrodnicze, widokowe i kulturowe, konieczne do zachowania dla przyszłych pokoleń krakowian. Park miałby mieć bardzo naturalistyczny charakter i powstać w wielkiej dbałości o przyrodę.
Logo kategorii
Oświetlenie przejścia dla pieszych przy szkole w Tyńcu
Doświetlenie przejścia dla pieszych przy szkole podstawowej nr 132 w Tyńcu
Logo kategorii
Sport w Krakowie
Zadanie polega na doposażeniu obiektów sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie w niezbędny sprzęt potrzebny do profesjonalnego szkolenia w piłce siatkowej oraz przebudowie szatni.
Logo kategorii
STREFA DEBIUTÓW DLA PROJEKTANTÓW DESIGNU
Przestrzeń, w której absolwenci studiów artystycznych oraz debiutanci mogą zaprezentować swoje prace dużym markom. Inicjatywa dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą jak wdrożyć swoje dzieło do produkcji i zaistnieć na rynku sztuki użytkowej.
Logo kategorii
Zielony i funkcjonalny plac Inwalidów!
Cel projektu to przywrócenie pl. Inwalidów funkcji rekreacyjno/komunikacyjnej z zachowaniem istniejącej roślinności poprzez remont płyty placu, schodów, chodników, rekultywację terenu zielonego obok placu oraz remont ulicy poprawiający bezpieczeństwo
Logo kategorii
Skatepark w Parku Solvay.
Skatepark w Parku Solvay-budowa
Logo kategorii
Ekologicznie przeciw komarom część 2!
Instalacja budek lęgowych dla owadożernych ptaków (głównie jerzyki), które zwalczają komary, muchy i inne owady, które truje się chemikaliami. Dzięki wspieraniu dzikich i naturalnych gatunków owadożernych można to ograniczyć. Dla dobra wszystkich!
Logo kategorii
Zakup testów na COVID-19 dla Krakowskich Szpitali Miejskich
Projekt polega na zakupie testów wykrywających koronawirus ( COVID-19) za kwotę 1 000 000 i przekazanie ich do krakowskich szpitali miejskich : Szpitala Jana Pawła II, Szpital im. S.Żeromskiego,Szpitala im.G.Narutowicza.
Logo kategorii
Aktywny Senior
Projekt zakłada stworzenie wszechstronnej oferty dla Seniorów. Dzięki współpracy z CM im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie m.in. biletów do kina PARADOX, wycieczek i innych atrakcyjnych wydarzeń.
Logo kategorii
Budki lęgowe dla ptaków w Parkach Krakowa.
Zawieszenie budek lęgowych dla rożnych gatunków ptaków w Parkach Krakowa.
Logo kategorii
Darmowy internet w komunikacji i integracja z mapami.
Darmowy ogólnodostępny bezprzewodowy internet w we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej o prędkości co najmniej 1Mb/s na pasażera oraz pełna integracja z mapami Google i Apple wraz z udostępnieniem informacji czasu rzeczywistego.
Logo kategorii
Sprzątanie dna zalewu Zakrzówek
Organizacja programu kompleksowego sprzątania dna Zakrzówka. Krakowscy nurkowie i okoliczni mieszkańcy, łączą siły by razem zadbać o czystość i równowagę ekologiczną dna zalewu Zakrzówek.
Logo kategorii
Drzewa przesadzamy a nie ścinamy-naturalne sadzonki miejskie
Przesadzanie tzw. samosiejek, zamiast wycinania ich. Tak pozyskane drzewa są przystosowane do warunków miejskich i odporne na choroby oraz zanieczyszczenia.
Logo kategorii
Woda zawsze pod ręką i łapą
Woda pitna powinna być dostępna na każdym kroku. Założeniem tego projektu jest budowa tzw. źródeł rozsianych po całym mieście. Powinny one być zaprojektowane w sposób dostępny dla ludzi jak i zwierząt.
Logo kategorii
Marina krakowska
W ramach zadania zakłada się m.in. budowę nowej mariny(...) Zadanie ma istotne znaczenie rozwojowe, również ze względu na metropolitalne funkcje Krakowa i połączenie drogą wodną z atrakcjami turystycznymi, położonymi w bezpośrednim otoczeniu miasta.
Logo kategorii
ZIELONY PRZYSTANEK
Projekt zakłada zamocowanie na przystankach MPK specjalnej konstrukcji obsadzonej roślinami pnącymi.
Logo kategorii
Ławeczka wróżki Dzidianny we wnęce Sukiennic
Choć życie nie cierpi pustki - to wnęka w Sukiennicach gdzie przez ostatnie dziesięciolecia rezydowała wróżka Dzidianna nadal jest pusta, mimo że od jej śmieci minęły już trzy lata. Pora postawić ławeczkę z jej wizerunkiem wrośniętym w pejzaż miasta.
Logo kategorii
Krakowiaki na Kajaki
Kochasz kajaki? A może chcesz je poznać bliżej? Zagłosuj na projekt oferujący mieszkańcom Krakowa darmowe spływy kajakowe rzeką Dłubnią w Nowej Hucie - Niech żyje przygoda!
Logo kategorii
Budowa zadaszenia nad Orlikiem przy SP nr 129
Projekt przewiduje budowę osłony przed warunkami atmosferycznymi nad orlikiem przy SP nr 129.
Logo kategorii
Estetyczne i funkcjonalne TOALETY na CMENTARZU RAKOWICKIM
Podstawowe potrzeby fizjologiczne oraz utrzymanie higieny na Cmentarzu Rakowickim są całkowicie zaniedbane. Należy wybudować kilka nowoczesnych i estetycznych toalet z bieżącą wodą, w których łatwo będzie można utrzymać czystość.
Logo kategorii
Bronimy MDK-ów! Śródmiejski Festiwal Kultury Młodzieży
Bronimy MDK-ów! Śródmiejski Festiwal Kultury Młodzieży, to prezentacja dorobku młodych twórców kultury reprezentujących Młodzieżowe Domy Kultury, działające na terenie Krakowa.
Logo kategorii
Małe smoki w kimonach - bezpłatne zajęcia dla dzieci
Nadrzędnym celem w realizacji projektu jest wyrównanie szans dzieci i młodzieży we wszechstronnym rozwoju psychofizycznym poprzez sport. Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu bezpłatnych zajęć ju-jitsu dla dzieci uczęszczających do szkół.
Logo kategorii
Pierwszy kort do padla w Krakowie
Zadanie polega na budowie kortu do padla. Jest to nowy sport rakietowy stanowiący połączenie tenisa ziemnego i squasha. To bardzo prosty dyscyplina deblowa, w którą można grać w gronie rodziny lub znajomych.
Logo kategorii
Remont drogi przy Cmentarzu Grębałów
Wyasfaltowanie drogi o nawierzchni gruntowej znajdującej się po wschodniej części "Cmentarza Grębałów".
Logo kategorii
Poczuj żużel!
Projekt umożliwia bezpłatny wstęp dla wszystkich mieszkańców Krakowa na spotkania organizowane w ramach rozgrywek ligowych. Oprócz tego, jeśli tylko będzie taka możliwość, zamierzamy zorganizować profesjonalne transmisje live z meczów domowych.
Logo kategorii
Parkowa miejscem krakowskiego sportu!
Projekt pn. "Parkowa miejscem sportu!" zakłada wymianę nawierzchni naturalnej pełnowymiarowego boiska na hybrydową tak aby zwiększyć jego bezpłatną dostępność dla krakowskich klubów sportowych.
Logo kategorii
Respiratory dla krakowskich szpitali miejskich
Projekt zakłada zakup respiratorów dla krakowskich szpitali miejskich: Szpitala im.Stefana Żeromskiego ,Szpitala im.Gabriela Narutowicza oraz do Szpitala im. Jana Pawła II.
Logo kategorii
Krakowski eSenior
Sytuacja z epidemią COVID19 uświadomiła nam, że w wiele podstawowych czynności w urzędach, szpitalach, bankach i innych usługach najsprawniej i najbezpieczniej realizuje się w Internecie. Niestety seniorzy są dziś najczęściej cyfrowo wykluczeni.
Logo kategorii
Zagospodarowanie plaży miejskiej
Projekt dotyczy zakupu wyposażenia rekreacyjnego na plażę miejską usytuowaną nad Wisłą (ul. Księcia Józefa 24a w Krakowie). Zakup urządzeń do ćwiczeń, hamaków, leżaków miejskich, ławek i koszy.
Logo kategorii
Filozofia na bruku / Przedmiot - Myśl - Interpretacje
Stworzenie dwóch przystanków ścieżki filozoficznej R. Ingardena. Ścieżka poprowadzi przez różne sposoby interpretacji sztuki i otaczającej nas rzeczywistości. Przystanek 1 - 8 metrowa rzeźba krzesła. Przystanek 2 - postać neandertalczyka.
Logo kategorii
Zadaszenie boiska na Oświecenia
Zadaszenie nowoczesną lekką konstrukcją boiska na os. Oświecenia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5.
Logo kategorii
Winda dla chorych w Szpitalu im. St. Żeromskiego - pomożesz?
Pacjenci zasługują na godne warunki, zwłaszcza w momencie bólu i cierpienia, z którym trafiają do szpitala. Prosimy zagłosuj i pomóż wybudować windę wspomagającą poruszanie się po szpitalu osobom z urazami nóg, starszym oraz niepełnosprawnym.
Logo kategorii
W zdrowym ciele zdrowy duch
Zadanie zakłada przeniesienie poszczególnych elementów siłowni plenerowej oraz budowę urządzeń do Street workout
Logo kategorii
Automatycznie zwalczajmy bezdomność zwierząt
Zakup profesjonalnych urządzeń i akcesoriów do odłowu psów i kotów, pomagającego zwiększyć efektywność działań mających na celu zapobieganie bezdomności zwierząt, oraz profesjonalnego sprzętu do odkażania by zminimalizować ryzyko przenoszenia chorób.
Logo kategorii
GRILL W MIEŚCIE
Projekt zakłada stworzenie kilku miejsc w Krakowie, gdzie będzie można bezpiecznie i zgodnie z prawem rozpalić własnego grilla
Logo kategorii
JAŚNIEJ nocą w NOWEJ HUCIE!
Wymiana istniejących opraw na oprawy typu LED zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej infrastruktury oraz zmniejszy koszty zużycia energii elektrycznej.
Logo kategorii
ZEW PASJI
Kompletnie nowy, wykraczający poza utarte schematy, roczny projekt stawiający na rozwój osobisty ponad stu osób z różnych grup społecznych, poprzez głębokie obcowanie ze sztuką musicalową przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii.
Logo kategorii
Sprawniej, oszczędniej i czyściej autobusem.
Dla zmniejszenia zużycia paliwa przez autobusy, zmniejszenia emisji spalin oraz zwiększenia prędkości komunikacyjnej wprowadzenie priorytetu na sygnalizacjach świetlnych na ważniejszych ciągach autobusowych miasta Krakowa.
Logo kategorii
SZYBCIEJ TRAMWAJEM przez Rondo Grzegórzeckie
Realizacja projektu umożliwi szybszy przejazd tramwajów przez Rondo Grzegórzeckie, dzięki montażowi nowoczesnego rozjazdu tramwajowego.
Logo kategorii
Rowerem przez Park Kleparski
Budowa dwóch odcinków ścieżek w parku Kleparskim, które pozwolą na wygodne połączenie rowerowe między Prądnikiem Białym, a centrum Krakowa z pominięciem rejonu Nowego Kleparza.
Logo kategorii
odKUP sobie Kraków
Celem projektu jest stworzenie edukacyjnej kampanii społecznej uświadamiającej Mieszkańcom Miasta Krakowa konieczność sprzątania odchodów po swoich pupilach.
Logo kategorii
Kraakowianie dla szpitala w Prokocimiu
To projekt mający na celu wieloaspektowe wsparcie krakowian dla szpitala w Prokocimiu
Logo kategorii
Skocz w pociąg – buspas i szeroki chodnik w stronę dworca
Propozycja zadania obejmuje wyznaczenie buspasa i poszerzenie chodnika (kosztem zatoki autobusowej) na rampie zjazdowej ul. Wita Stwosza, prowadzącej od Uniwersytetu Ekonomicznego, w stronę Dworca Głównego.
Logo kategorii
Budowa przystanku kolejowego SKA Kraków Kościelniki
Opracowanie projektu wariantowej koncepcji przystanku osobowego Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA) Kraków Kościelniki wraz z parkingiem Park and Ride (P&R). Zadanie zakłada wykorzystanie istniejącej linii kolejowej nr 95 (tzw. dużej obwodowej).
Logo kategorii
ZAZIELEŃMY PLAC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
PROJEKT POLEGA NA STWORZENIU MAŁEGO ZIELONEGO SKWERU NA PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH DOKŁADNIE NA TYM SAMYM FRAGMENCIE PARKINGU, NA KTÓRYM W CZERWCU 2017 ROKU ZZM UŁOŻYŁ TRAWĘ I USTAWIŁ HUŚTAWKI.
Logo kategorii
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE NOWY KLEPARZ - PLAC INWALIDÓW. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.
Logo kategorii
Rowerowa aleja Róż
Rowerowe połączenie placu Centralnego z ul. Kocmyrzowską przez al. Róź i ul. Stadionową za pomocą wyznaczenia pasów rowerowych na w/w ulicach.
Logo kategorii
STRAŻACKA - MOBILNA IZBA PRZYJĘĆ
Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup „mobilnej izby przyjęć”, tj. pojazdu ratownictwa medycznego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Logo kategorii
Krakowiaku, nie bądź ciumokiem, poznaj swoją gwarę!
Naszym celem jest jest poszerzenie umiejętności prowadzenia dialogu oraz polepszenie kultury wypowiedzi. Pomysł zakłada zorganizowanie weekendowych warsztatów/szkoleń dla młodzieży szkół średnich (licea, technika,zawodowe) w cyklu: 2 razy w miesiącu
Logo kategorii
Zadbajmy o bezdomne koty! Pomóżmy kolejnym zwierzakom!
Projekt zakłada zakup specjalnych budek dla kotów. Schronienia zostaną ocieplone. Dzięki temu zwierzaki będą mogły przetrwać zimę. Sfinansowana zostanie również spora ilość karmy i opieka weterynaryjna. Jest to kontynuacja wcześniejszego projektu .
Logo kategorii
SUSZY mówimy stanowcze NIE
Projekt zakłada zapewnienie środków finansowych na walkę z SUSZĄ poprzez dofinansowanie programów miejskich służących ochronie zasobów wodnych w ramach krakowskiej mikroretencji wód opadowych i roztopowych oraz programu małej retencji wód opadowych.
Logo kategorii
Eko Ławka dla każdej dzielnicy!
Montaż na terenie każdej dzielnicy ławki zbierającej wodę deszczową do podlewania okolicznej roślinności oraz pokrytej panelami słonecznymi zbierającymi energię do pompy wodnej, ładowania smartfonów i oświetlenia.
Logo kategorii
Boiska sportowe dla mieszkańców Krakowa
Wymiana nawierzchni asfaltowych boisk sportowych na trawę syntetyczną. Boiska są umiejscowione na osiedlu Opatkowice i mają służyć mieszkańcom wszystkich dzielnic zlokalizowanych w południowej części Krakowa.
Logo kategorii
Zwolnij-tablice informacyjne o prędkości pojazdu.
Montaż tablic informujących kierowców o aktualnej prędkości z jaka porusz się jego pojazd ,wyświetlając ta informacje na czerwono w chwili, gdy ta prędkość przekracza dopuszczalna w tym miejscu.
Logo kategorii
Leśny park przy kamieniołomie
Celem projektu jest uporządkowanie okolic kamieniołomu, nie zmieniając charakteru tego miejsca. Proponuje się np.: stworzenie ekologicznej ścieżki edukacyjnej, dosadzenie drzew, ustawienie ławek, stolików, koszy na śmieci, urządzeń do ćwiczeń.
Logo kategorii
Wypas owiec na Zakrzówku
Projekt zakłada wypas owiec i kóz na terenie "Parku Zakrzówek" oraz przeprowadzenie rodzinnych spacerów edukacyjnych w formie warsztatowej z zakresu czynnej ochrony terenów cennych przyrodniczo oraz możliwych form prowadzenia czynnej ochrony.
Logo kategorii
Zrzutka na ZALEW NOWOHUCKI - Koronawirus oddaj nam pieniądze
Sytuacja związana ze stanem epidemii wpłynęła negatywnie na finansowanie II etapu Rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego (nie wystarczy pieniędzy), zatem tutaj przychodzimy z prośbą i koszykiem PROSZĄC MIESZKAŃCÓW o oddanie max. głosów na Zalew Nowohucki.
Logo kategorii
Połączenie (CPR) ul. Petöfiego z ul. Jeziorany
Budowa ciągu pieszo-rowerowego (CPR) pomiędzy ul. Petöfiego, a ul. Jeziorany. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy szybkie i komfortowe połączenie os. Na Stoku z Raciborowicami.
Logo kategorii
"Zielona szkoła" dla ekologicznych klas
Zwycięskie klasy, w ramach konkursu sprawdzającego wiedzę i propagującego postawy proekologiczne, nagrodzone będą udziałem w nieodpłatnej "Zielonej szkole" w ośrodku CM im. H. Jordana w Gołkowicach Górnych.
Logo kategorii
Nowości, kody do e-booków i spotkania w Bibliotece Kraków
Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków, komiksów, gier planszowych), kodów do platformy e-booków, robotów edukacyjnych, licencji na oprogramowanie do tworzenia gier miejskich i organizację spotkań autorskich, warsztatów w Bibliotece Kraków.
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016

×