Archiwum projektów rozwiń menu
Projekt lokalny - Dzielnica VII NR 6:

Nowe chodniki dla Przegorzał, Woli Justowskiej i Olszanicy

Brak zaakceptowanej zgody na wyświetlanie informacji zewnętrznych. (Mapa Google)

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - Dzielnica VII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

445 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Jodłowa, ul. Modrzewiowa, ul. Olszanicka

Krótki opis projektu

W ramach zadania zostaną wyremontowane chodniki w trzech lokalizacjach na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec - w Przegorzałach przy ul. Jodłowej i ul. Przegorzalskiej, na Woli Justowskiej przy ul. Modrzewiowej oraz w Olszanicy przy ul. Olszanickiej.

Opis projektu

W ramach zadania zostaną wyremontowane chodniki na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec. Materiałem użytym przy przeprowadzeniu prac ma być kostka betonowa bez fazy oraz krawężniki z granitu.

 

Pierwsza lokalizacja znajduje się w Przegorzałach. Obejmuje remont chodnika przy ul. Jodłowej od wyremontowanego w 2020 r. fragmentu przy skrzyżowaniu z ul. Księcia Józefa do skrzyżowania z ul. Przegorzalską oraz chodnika przy ul. Przegorzalskiej od ul. Jodłowej do ul. Żemaitisa, z wyłączeniem nawierzchni wjazdu na teren SH „Jubilat”. Zakres nie obejmuje samej zatoki parkingowej.

Druga lokalizacja znajduje się na Woli Justowskiej, przy ul. Modrzewiowej. Obejmuje zakres od narożnika al. Kasztanowej do wjazdu na teren Krakowskiego Centrum Rehabilitacji. Obecnie chodnik jest ułożony z płyt betonowych, które rozsypują się – podobnie jak betonowe krawężniki. W ramach zadania krawężniki na wjazdach na posesje zostaną obniżone, co poprawi znacznie komfort poruszania się. Zakres obejmie również remont narożnika z kostki betonowej przy skrzyżowaniu z al. Kasztanową.

Trzecia lokalizacja znajduje się w Olszanicy, przy ul. Olszanickiej. Obejmuje fragment chodnika od ul. Becka do posesji nr 10. Jest to odcinek bardzo zniszczony, gdzie w wielu miejscach rozpadły się krawężniki, przez co płyty przemieszczają się.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wykonanie zadania poprawi komfort oraz zwiększy bezpieczeństwo poruszania się pieszo. Obniżone zostaną krawężniki, a studzienki telekomunikacyjne znajdą się w poziomie chodnika. Dzięki odpowiedniemu uregulowaniu spadków nawierzchni, nie będą tworzyć się kałuże. Betonowe krawężniki zostaną wymienione na trwalsze krawężniki granitowe.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wykonanie prac w rejonie ul. Jodłowej i ul. Przegorzalskiej Wymiana nawierzchni chodnika i krawężników na odcinku w rejonie ul. Jodłowej i ul. Przegorzalskiej 150 000,00 PLN
Wykonanie prac przy ul. Modrzewiowej Wymiana nawierzchni chodnika i krawężników na odcinku przy ul. Modrzewiowej 165 000,00 PLN
Wykonanie prac przy ul. Olszanickiej Wymiana nawierzchni chodnika i krawężników na odcinku przy ul. Olszanickiej 130 000,00 PLN
445 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wykonanie prac w rejonie ul. Jodłowej i ul. Przegorzalskiej Wymiana nawierzchni chodnika i krawężników na odcinku w rejonie ul. Jodłowej i ul. Przegorzalskiej II-IV kwartał 2021
Wykonanie prac przy ul. Modrzewiowej Wymiana nawierzchni chodnika i krawężników na odcinku przy ul. Modrzewiowej II-IV kwartał 2021
Wykonanie prac przy ul. Olszanickiej Wymiana nawierzchni chodnika i krawężników na odcinku przy ul. Olszanickiej II-IV kwartał 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Poprawa estetyki oraz bezpieczeństwa osób poruszających się wskazanymi w projekcie chodnikami.
powrót