Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 3:

Młynówka Królewska – najdłuższy park w Polsce!

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ciąg pieszo-rowerowy Młynówki Królewskiej w Bronowicach, Krowodrzy i Centrum. Bezpieczne przejścia przez ul. Na Błonie i Rzeczną, budowa brakującego chodnika w centralnej części parku przy ul. Filtrowej, tyrolka na placu zabaw w Krowodrzy, nowe nasadzenia, ławki i zielone ściany w wybranych miejscach.

Opis projektu

Zieleń i rekreacja
 
1. Zagospodarowanie zielenią na odcinku od ul. Rzecznej do Al. Kijowskiej - w tym utworzenie ogrodu ciszy i ptasiego skweru wg przygotowanej przez ZZM w 2016 roku koncepcji
 
2. Atrakcyjna, nowoczesna tyrolka (zjazd linowy) przy placu zabaw w rejonie ul. Grottgera/Urzędniczej. Będzie dostarczać dzieciom mnóstwa niezapomnianych wrażeń, a przy okazji doskonale rozwinie sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Analiza możliwości montażu tyrolki zostanie wykonana na etapie realizacji projektu.
 
3. Wymiana zewnętrznego stołu do ping-ponga (róg Al. Grottgera i ul. Biernackiego, działka nr 175) w dzielnicy Krowodrza
 
4. Dostawienie ławek i leżaków na odcinku ul. Sienkiewicza - Al. Kijowska i w innych miejscach
 
 
Bezpieczeństwo i infrastruktura
 
5. Bezpieczne wyniesione przejście dla pieszych przez ul. Na Błonie w ciągu Młynówki Królewskiej prowadzącym do doliny Rudawy - przejście dla pieszych jako próg zwalniający (w przypadku wygrania projektu z takim samym zakresem "Dolina Rudawy dla pieszych i rowerzystów!" środki zostaną przeznaczone na pozostały zakres projektu)

 

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wyniesione przejście dla pieszych zwiększy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów podróżujących trasą Młynówki Królewskiej. Zapewni też bezpieczeństwo dzieci chodzących do okolicznych szkół, uspokaja ruch samochodowy i upłynnia przejazd przez sąsiednie skrzyżowania.
Pozostałe elementy będą stanowić atrakcję dla dzieci, podniosą walory estetyczne parku i pozwolą na komfortowy wypoczynek wśród zieleni.
 
Projekt powstał przy udziale Michała Płazy, Natalii Nazim oraz Marcina Dumnickiego. Zapraszamy na www.mlynowkakrolewska.pl , facebook.com/mlynowkakrolewska , www.kmr.org.pl

 


 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja prace na terenie Młynówki Królewskiej 900 000,00 PLN
900 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
całość zadania projekt + realizacja 31.12.2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt jest kontynuacją zwycięskiego projektu ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, zakłada doposażenie parku Młynówka Królewska m.in. w różnego rodzaju atrakcje dla dzieci, małą architekturę, nasadzenia zieleni. Inwestycja podniesie walory estetyczne parku, podniesie jego atrakcyjność oraz pozwoli na komfortowy wypoczynek wśród zieleni. Przyczyni się to do aktywizacji i integracji mieszkańców, a ponadto będzie służyć jako miejsce relaksu dla turystów.
powrót