Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 5 NR 6:

WROCŁAW MA KRASNALE, KRAKÓW MOŻE MIEĆ SMOKI- SMOCZA TRASA

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 5 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dzielnica V - KROWODRZA z wyłączeniem fragmentu Strefy III wyznaczonej w tzw. uchwale krajobrazowej.

Opis projektu

PROJEKT JEST PRZEDSIĘWZIĘCIEM ARTYSTYCZNYM I PROMOCYJNYM SKIEROWANYM ZARÓWNO DO MIESZKAŃCÓW JAK I TURYSTÓW. SMOCZY SZLAK SPACEROWY MA PROMOWAĆ TURYSTYKĘ FAMILIJNĄ. ZWIEDZANIE KRAKOWA STANIE SIĘ MAGICZNĄ PRZYGODĄ INTEGRUJĄCĄ RODZINY I BUDUJĄCĄ EMOCJONALNY ZWIĄZEK WŚRÓD NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW Z MIASTEM. POSZUKIWANIE SMOKÓW BĘDZIE METAFORĄ SZUKANIA SKARBÓW - WSPOMNIENIA NA DŁUGI CZAS GWARANTOWANE. PRZEWIDUJE SIĘ STWORZENIE OK. 8 RZEŹB SMOKÓW ODLANYCH Z BRĄZU, KTÓRE BĘDĄ UKRYTE W CIEKAWYCH I CZĘSTO ODWIEDZANYCH MIEJSCACH. SZLAK POPROWADZI POPRZEZ CIEKAWE MIEJSCA KROWODRZY. RZEŹBA SMOKA MA PRZEDSTAWIAĆ WESOŁĄ OSOBOWOŚĆ I NAWIĄZYWAĆ WYGLĄDEM DO CHARAKTERU MIEJSCA. NA SZLAKU MOGLIBYŚMY ZNALEŹĆ NP.: SMOKA KRAKOWIAKA W CZAPCE KRAKOWIAKA, SMOK Z OWIECZKĄ, SMOKA W PRZEBRANIU KRÓLA, SMOKA Z OBWARZANKIEM, SMOKA HEJNALISTĘ, SMOKA LAJKONIKA ITP. DOKŁADNE LOKALIZACJE SMOKÓW ZOSTANĄ USTALONE W TRAKCIE REALIZACJI PROJEKTU W KONSULTACJI Z WYDZIAŁEM TURYSTYKI, PLACÓWKAMI OŚWIATOWYMI, OBIEKTAMI KULTURY I INNYMI ZNAJDUJĄCYMI SIĘ W POBLIŻU TRAS, A TAKŻE PRZY UDZIALE MIESZKAŃCÓW. UZUPEŁNIENIEM PROJEKTU BĘDZIE PRZYGOTOWANIE KODÓW QR, KTÓRE POZWOLĄ NA DOSTARCZENIE INFORMACJI NT. KONKRETNEGO SMOKA ORAZ JEGO LOKALIZACJI ( KONTEKST HISTORYCZNY, TURYSTYCZNY ITP. ) DODATKOWE POWSTANIE ZAKŁADKA NA STRONIE MIEJSKIEJ KRAKÓW.PL DEDYKOWANA PROJEKTOWI, NA KTÓREJ ZNAJDZIE SIĘ MAPA Z SZLAKIEM, A TAKŻE RÓŻNORAKIE GRY I ZABAWY NAWIĄZUJĄCE DO SMOKÓW.

UZASADNIENIE PROJEKTU

CELEM PROJEKTU JEST POSZERZENIE OFERTY TURYSTYCZNEJ KRAKOWA, A TAKŻE WŁĄCZENIE DO ZABAWY RODZIN Z DZIEĆMI. SZUKANIE RZEŹB SMOKÓW UKRYTYCH W ZAUŁKACH BĘDZIE WESOŁĄ ATRAKCJĄ PROMUJĄCĄ MIASTO. SMOKI DODADZĄ UROKU WĘDRÓWKOM PO MIEŚCIE. PRZEJŚCIE TRASĄ SMOKÓW ROZMIESZCZONYCH W POBLIŻU ZABYTKOWYCH I CIEKAWYCH MIEJSC OPOWIE ICH HISTORIE I DA NIESAMOWITĄ FRAJDĘ POSZUKIWACZOM. KRAKÓW MA SMOKA WAWELSKIEGO, A CO ROKU PRZEZ ULICE MIASTA PRZECHODZI BARWNY KOROWÓD - PARADA SMOKÓW. UKORONOWANIEM IMPREZY JEST WIELKIE WIDOWISKO PLENEROWE NAD WISŁĄ, GDZIE GIGANTYCZNE LATAJĄCE I PŁYWAJĄCE SMOKI TAŃCZĄ PRZY WYBUCHACH SZTUCZNYCH OGNI. DOPEŁNIENIEM TYCH ATRAKCJI BĘDZIE UTWORZENIE SMOCZEGO SZLAKU.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu Projekt, odlanie, przygotowanie dokumentacji, posadowienie rzeźb, opracowanie kodów QR 115 000,00 PLN
115 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie i realizacja Przygotowanie dokumentacji, wykonanie projektu i rzeźb i montaż, opracowanie kodów QR 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja zadania związana jest z koniecznością systematycznego czyszczenia smoków oraz z ewentualnym uzupełnieniem smoków na trasie w przypadku dewastacji czy kradzieży. Dzięki realizacji projektu powstanie nowa trasa spacerowa.
powrót