Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 71:

ZIELONY PRZYSTANEK

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Projekt ''''ZIELONY PRZYSTANEK" zakłada montaż przy wiatach przystankowych MPK pionowej kratki o wysokości około 2m, wykonanej z tworzywa sztucznego albo stali odpowiednio zabezpieczonej przed korozją. Konstrukcja ta będzie stanowić podparcie do posadzonych u jej podstawy, w betonowej donicy o długości około 1m i wysokości około 0,5m roślin pnących np. bluszczu oraz kwiatów (np.stokrotka, tulipan, maciejka). Dobrym przykładem takiej instalacji jest przystanek autobusowy przy Alei 29 listopada przy Uniwersytecie Rolniczym. Przykładowy wygląd wiat przystankowych został pobrany z ogólnodostępnych źródeł internetowych, zaś dokładne lokalizacje zostaną wskazane przez zarządce infrastruktury MPK.
Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ma na celu poprawę estetyki wiat przystankowych MPK oraz ich najbliższego otoczenia. Zwiększenie ilości zieleni stworzy bardziej przyjazne warunki dla korzystania z transportu publicznego, wpłynie na pozytywny odbiór miasta przez turystów, a ponadto zwiększy powierzchnie roślin kwitnących, co pozytywnie wpłynie na mieszkające w krakowskich parkach ptaki i owady.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt+ Realizacja zadnia Projekt+ zakup odpowiedniej infrastruktury oraz zieleni wraz z rozpisaniem przetargu na wyłonienie firmy wykonawczej 120 000,00 PLN
120 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Projektu rozpisanie przetargu na wykonanie projektu, zakup roślin i odpowiedniej infrastruktury druga połowa 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada montaż przy przystankach specjalnej infrastruktury porośniętej roślinami. Przyczyni się to do poprawy estetyki wiat przystankowych i okolicy, a także na poprawę komfortu korzystania z transportu publicznego i odbioru wizerunku miasta przez mieszkańców i turystów.
powrót