Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 5 NR 11:

DOPOSAŻENIE OGRODU EDUKACYJNEGO PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 5 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Celem projektu jest doposażenie szkolnego, ogólnodostępnego ogrodu edukacyjnego, mieszczącego się przy Młynówce Królewskiej w elementy wykonane z wierzby i wikliny.

 
Projekt zakłada:
- budowę wiklinowej huśtawki-bujaka pomiędzy drzewami,
- naprawę istniejącego szałasu z wierzby i dobudowanie tunelu,
- budowę nowego szałasu z wierzby,
- montaż wyniesionej drewnianej donicy do sadzenia roślin.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Istniejący szałas jest jedną z większych atrakcji ogrodu i jest wykorzystywany jako “baza” przez dzieci bawiące się w ogrodzie. Dzieci bawiąc się używają patyków, kamieni i pieńków, które w tej chwili mają do dyspozycji. “Baza” jaką jest szałas pozwala na różnorodne zabawy np. w sklep, czy dom, które pozwalają im rozwijać wyobraźnię i są odskocznią od plastikowych i elektronicznych  zabawek. Ponadto szałasy zapewniają cień, a jako że są wykonane z wikliny nie nagrzewają się tak mocno, jak te ze sztucznych surowców.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Doposażenie ogrodu w huśtawkę, tunel i szałas i wyniesioną donicę Doposażenie ogrodu w: huśtawkę 1 szt., tunel i szałas 1 kpl. i wyniesioną donicę 2 szt oraz naprawa szałasu. Zakup i montaż tablicy informujacej o realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego. 10 000,00 PLN
10 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Doposażenie ogrodu w huśtawkę, tunel i szałas i wyniesioną donicę Doposażenie ogrodu w: huśtawkę 1 szt., tunel i szałas 1 kpl. i wyniesioną donicę 2 szt oraz naprawa szałasu. Zakup i montaż tablicy informujacej o realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Długoterminowym efektem realizacji powyższego zadania będzie doposażenie szkolnego, ogólnodostępnego ogrodu edukacyjnego, mieszczącego się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Urzędniczej 65 przy Parku Młynówka Królewska w elementy wykonane z wierzby i wikliny jako miejsce zabawy i odpoczynku dla dzieci mieszkańców Dzielnicy.
powrót