Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 18 NR 11:

Plac zabaw na os. Słonecznym

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 18 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: os. Słoneczne, plac zabaw koło Przedszkola Samorządowego 107

Opis projektu

Projekt zakłada wykonanie placu zabaw zgodnie z projektem wykonanym w 2020 r. dla dzieci na os. Słonecznym, obok Przedszkola Samorządowego nr 107 "Słoneczne Nutki" (os. Słoneczne 10). Wskazane miejsce pomimo tego, że formalnie jest placem zabaw aktualnie nie jest używane zgodnie ze swoim przeznaczeniem, jest częstym miejscem konsumpcji alkoholu, służy też za miejsce do wyprowadzania psów. Teren, który powinien być bezpieczny dla dzieci i stanowić miejsce do zabawy i rekreacji, jest pełen szkieł i znajduje się na nim kilka starych, zaniedbanych urządzeń do zabawy. 


Zmienimy to. Damy dzieciom i mieszkańcom os. Słonecznego i Nowej Huty piękną, nowoczesną i przyjazną dla mieszkańców przestrzeń do zabawy i spędzania wolnego czasu. Trzeba im dać  przestrzeń w której będą mogły się bezpiecznie bawić i spotykać z rówieśnikami. Oderwijmy je od komputerów i telefonów komórkowych. Dzieci w wieku szkolnym potrzebują wyzwań i miejsc, gdzie będą mogły wspólnie z innymi dziećmi w ich wieku bawić się i spędzać wspólnie czas.

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Podstawowym powodem do realizacji tego projektu jest potrzeba stworzenia miejsca do zabawy dla dzieci. Czas aby dzieci również te starsze znów zaczęły wspólnie spędzać czas na zabawie na podwórku.

Wskazana przestrzeń do realizacji projektu jest aktualnie placem zabaw wyłącznie z nazwy. Poza regulaminiem oraz kilkoma starymi zabawkami znajduje się jeszcze na nim stół do ping-ponga, który obecnie nie jest w ogóle nie spełnia swojej funkcji. Co smutne przestrzeń sąsiaduje z Samorządowym Przedszkolem nr 107, stwarza to niekomfortową sytuację dla dzieci przedszkolnych, które są obserwowane przez jedynych obecnie użytkowników placu zabaw - starszych mężczyzn przesiadujących tam i spożywających alkohol; niestety dzieci często są również świadkami pijackich awantur. Nowohuckie rodziny sporadycznie korzystają z przestrzeni placu zabaw gdyż jest tak zdewastowana i zaśmiecona, że trudno w tej przestrzeni o bezpieczną zabawę. W trawie placu zabaw jest mnóstwo odłamków rozbitych butelek, kapsli, petów i .... psich odchodów. Plac jest często wykorzystywany jako miejsce psiej toalety.  
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Realizacja wg projektu wykonanego w 2020r. 500 000,00 PLN
500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja wykonanie placu zabaw zgodnie z projektem z 2020 r. 2021

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada budowę placu zabaw dla dzieci i starszych. Inwestycja stworzy bezpieczne i atrakcyjne warunki do zabawy co zachęci dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
powrót