Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 114:

Parkowa miejscem krakowskiego sportu!

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Parkowa 12a

Opis projektu

Projekt pn. "Parkowa miejscem krakowskiego sportu!" zakłada wymianę nawierzchni naturalnej pełnowymiarowego boiska na nawierzchnie hybrydową. Boisko naturalne powstało w latach 50-tych wraz z całym kompleksem stadionowym i od dłuższego czasu nie przystaje do obecnych standardów pod względem komfortu użytkowania go przez krakowskie kluby sportowe. Obecnie boisko z nawierzchnią naturalną jest bardzo kosztowne w utrzymaniu, a dodatkowo liczba godzin jego użytkowania w tygodniu jest bardzo mocno ograniczona. Dzięki położeniu nawierzchni hybrydowej obiekt przy ul. Parkowej 12a wzbogaci się o:

- nawierzchnie wysokowytrzymałą, która będzie komfortowa w utrzymaniu bez ograniczeń pogodowych,
- nawierzchnie, która zapewni wszystkie korzyści jakimi cechuje się nawierzchnia naturalna przy jednoczesnej możliwości gry aż do 6 godzin dziennie,
- nawierzchnie o najwyższym stopniu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.
 
Dodatkowo nawierzchnia hybrydowa to:
- zabezpieczenie przez zniszczeniem najbardziej eksploatowanych miejsc boiska wykonanych z trawy naturalnej;
- zabezpieczenie przed uszkodzeniem systemu korzeniowego trawy naturalnej;
- zabezpieczenie systemu korzeniowego murawy naturalnej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (upał, mróz);
- zabezpieczenie przed rozerwaniem oraz wyrywaniem włókien syntetycznych, dzięki wzmocnieniu trawą naturalną;
- zapewnienie szybkiej absorpcji wody i mniejszego jej zużycia oraz wysokiej wilgotności systemu korzeniowego, a także ich głębszego wrastania w glebę (źródło: gardenia sport). 
 
W ramach projektu przewiduje się następujące działania:
 
*wymianę pełnowymiarowej nawierzchni naturalnej na hybrydową wraz z wszystkimi pracami przygotowawczymi.
 
Boisko będzie ogólnodostępne dla krakowskich klubów sportowych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Biorąc pod uwagę jakim zainteresowaniem wśród klubów sportowych cieszy się obiekt przy ul. Parkowej 12a konieczna jest wymiana nawierzchni naturalnej na hybrydową aby zwiększyć częstotliwość korzystania z niej. Na tą chwilę nie ma praktycznie ogólnodostępnego boiska z którego bez przeszkód mogłyby korzystać kluby sportowe zajmujące się różnymi dyscyplinami sportowymi.
 
Po wymianie nawierzchni bez przeszkód mogłyby z niej korzystać takie kluby (zainteresowane prowadzeniem swoich zajęć na Stadionie przy ul. Parkowej 12a) jak:
- Klub Sportowy Kabel Kraków
- Strzelcy Kraków
- Lacrosse
- Kraków Kings
- Ultimate Frisbee Team Kraków
- Kraków Dragons
- Krakow Dragoons FC
- Universum Kraków.
 
Projekt  "Parkowa miejscem krakowskiego sportu!" będzie miał na celu przyciągnięcie na obiekt przy ul. Parkowej 12a jeszcze większej ilości różnych dyscyplin sportowych. Wymiana nawierzchni na hybrydową pozwoli mieszkańcom Krakowa na swobodne korzystanie z niej.
Operatorem boiska będzie Klub Sportowy Kabel Kraków, który zajmie się również całością pielęgnacji po ewentualnym montażu. Dodatkowo Klub Sportowy Kabel Kraków Sp. z o.o. zobowiążę się do uzyskania stosownej zgody na wymianę murawy u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Parkowa miejscem krakowskiego sportu! Wymiana nawierzchni naturalnej boiska pełnowymiarowego na nawierzchnie hybrydową wraz z pracami przygotowawczymi. 1 280 000,00 PLN
1 280 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Parkowa miejscem krakowskiego sportu! Wymiana nawierzchni naturalnej boiska pełnowymiarowego na nawierzchnie hybrydową wraz z pracami przygotowawczymi. Pierwsza połowa 2021 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót