Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 16 NR 38:

Jedź ze smokiem – szkolimy młodzież!

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 16 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Odmogile 1b

Opis projektu

Młodzież coraz więcej czasu spędza online. Dobra forma rozrywyki zamieniła się w codzienność, która pochłania 100% czasu młodych ludzi. Obserwujemy znaczący spadek aktywności fizycznej i społecznej wśród krakowskich nastolatków. Chcemy z tym walczyć. Projekt "Jedź ze smokiem" to perspektywa wzbudzenia nowych zainteresowań. Pragniemy zaszczepić w młodych osobach pasję do sportu żużlowego.
 
Nasz projekt zakłada możliwość bezpłatnego trenowania sportu żużlowego pod okiem specjalistów i profesjonalistów. Wszyscy zainteresowani, którzy spełnią warunki naboru i będą posiadali odpowiednie zaświadczenie lekarskie, będą mogli rozpocząć swoją żużlową przygodę. Tym samym młodzież zyska dodatkowe miejsce do spotkań ze znajomymi, poszerzy swoją wiedzę i horyzonty. To okazja do odkrycia w sobie talentu, a tym samym dobry start w przyszłość. Treningi odbywałyby się min. 2 razy w tygodniu (każdy po ok.1,5h) w okresie kwiecień-październik.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Krakowska młodzież potrzebuje miejsca, w którym mogłaby rozwijać swoje pasje. Niewątpliwie żużel jest dyscypliną, która uczy rywalizacji w duchu fair play, pozwala na samorozwój i realizację. To wartości, które szczególnie powinno się wpajać młodym ludziom. Nowy ośrodek dla młodzieży pozwoli oderwać się od smartfonów czy konsoli. Da im powód do wyjścia z domu. Żużel to wymagająca dyscyplina sportu, ale jej trenowanie wzmacnia charakter i jest dobrym startem w przyszłość.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup motocykli Zakup motocykli żużlowych o pojemności 250cc oraz 500cc. 40 000,00 PLN
Zakup osprzętu - kevlarów, rękawic, ochraniaczy, gogli Zakup osprzętu niezbędnego do realizacji projektu, umożliwiającego bezpieczny trening 14 000,00 PLN
Wynagrodzenie trenera Pokrycie kosztów zatrudnienia trenera z licencją instruktora sportu żużlowego 25 000,00 PLN
Koszt promocji projektu Promocja poprzez organizację spotkań w szkołach, plakaty, bilbordy, udział w spotkaniach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży 18 000,00 PLN
Koszt zaplecza medycznego Pokrycie kosztów niezbędnego do realizacji zadania zaplecza medycznego 25 000,00 PLN
Koszt organizacji treningów Pokrycie kosztów organizacji treningów - zakup metanolu, wynagrodzenie osób technicznych 15 000,00 PLN
Zakup urządzeń do konserwacji toru Zakup urządzeń niezbędnych do prac torowych takich jak m.in. traktor, polewaczka, brony 44 000,00 PLN
Wynajem stadionu Pokrycie kosztów wynajmu obiektu 24 000,00 PLN
Zakup band dmuchanych Ponieaż pod koniec 2020 r. homologacja aktualnych band wygasa - niezbędnym jest zakup nowych band dmuchanych 300 000,00 PLN
505 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Promocja projektu Promocja w mediach (prasa, radio) oraz na stronach internetowych i w mediach społecznościowych klubu i jednostek wspierających. Promocja projektu w szkołach. od 02.2021 r.
Rozpoczęcie naboru Rozpoczęcie naboru ciągłego do szkółki żużlowej wśród osób w wieku 13-18 lat. od 03.2021 r.
Realizacja zadania Rozpoczęcie regularnych treningów pod okiem wykwalifikowanego trenera. Treningi odbywałyby się zarówno na motocyklach 250cc (dla młodszych adeptów) oraz 600cc (dla starszych adeptów) 04-10.2021 r.
Podsumowanie projektu Podsumowanie projektu w mediach (prasa) oraz na stronach internetowych i w mediach społecznościowych klubu i jednostek wspierających. 11.2021 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót