Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 111:

Krakowiaki na Kajaki

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Dodatkowe lokalizacje: Kraków, Zalew Nowohucki

Opis projektu

Projekt zakłada możliwość darmowego spływu kajakowego rzeką Dłubnią przepływającą przez Nową Hutę od Zalewu Nowohuckiego aż do Wisły. Projekt przeznaczony jest dla 500 osób! W projekcie jest ujęty kompleksowy program obejmujący profesjonalną organizację spływu kajakowego: wyposażenie niezbędny i obowiązkowy sprzęt, instruktorzy na czas trwania spływu, ubezpieczenie i transport po zakończeniu spływu na miejsce startu. 

 
fot. Tom Rollauer
 
 
Więcej informacji: www.kajakikrakow.pl
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Kajaki to wyjątkowa aktywna forma wypoczynku idealna na rodzinne spędzanie czasu. To sport ale również odkrywanie nieznanych dotąd zakątków naszego miasta. To nie tylko promocja aktywnej formy wypoczynku ale również prezentacja mieszkańcom Krakowa powstającego na tej rzece pierwszego szlaku kajakowe w Krakowie - Szlaku Kajakowego Dłubnia-Nowa Huta - którego otwarcie planowanie jest już w tym roku! 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Promocja media społecznościowe, media elektroniczne miejskie i lokalne, plakaty 1 000,00 PLN
Organizacja spływu 500 osób x 89 zł 44 500,00 PLN
45 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Organizacja spływów Organizacja spływów kajakowych w okresie wakacyjnym lipiec -sierpień(weekendy), zapisy uczestników drogą online. Przeprowadzenie przed rozpoczęciem spływu, szkolenia dla uczestników z obowiązujących zasad dotyczącychc bezpieczeństwa iprzebiegu samego spływu. 2021
Charakterystyka długoterminowych skutków: Spływy kajakowe gwarantują mnóstwo wodnego szaleństwa, relaks otaczającej wokół przyrody, zastrzyk adrenaliny. Kajaki to również wyjątkowo aktywna forma rodzinnego spędzania czasu.
powrót