Centrum Pomocowe
Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - Dzielnica XII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.
Lokalizacja
Główna lokalizacja: Miejscem spotkań może być biuro Centrum Pomocowego Fundacji ,,Wygrajmy Siebie
Krótki opis projektu
Utworzenie przestrzeni i miejsca dla osób chcących pomagać i potrzebujących pomocy. To projekt, który w zeszłorocznej edycji uzyskał ogromną akceptację społeczną.
Opis projektu
Projekt zakłada stworzenie przestrzeni i miejsca w którym potrzebujący z terenu dzielnicy spotykają się z osobami chcącymi pomagać. To nowoczesna forma łączenia biznesu z polityką społeczną. To okazja do zaangażowania się w pomoc najbardziej potrzebującym lokalnych organizacji pomocowych. Projekt jest wielo aspektowy i daje wiele możliwości, zarówno spotkania rodzica chorego, niepełnosprawnego dziecka z osobami gotowymi pomagać, organizacjami, chcącymi prowadzić zbiórki. To nowoczesna forma myślenia o ekonomii społecznej, gdzie miejskie środki, mogą być podstawą do działań pomocowych. To forma takiego społecznego startupu. Ton stworzenie miejsca i przestrzeni dla ludzi, którzy chcą pomagać. W ramach projektu zapewne będzie trzeba wynająć lokal na potrzeby działań pomocowych, zatrudnić koordynatora. W ramach projektu będą mogły odbywać się szkolenia odnośnie pomagania, konferencje i warsztaty.
UZASADNIENIE PROJEKTU
Dzielnica XII miasta krakowa należy do biedniejszych dzielnic, jest tu sporo ludzi - starszych, chorych, niepełnosprawnych potrzebujących realnej pomocy i wsparcia. Często do osób najbardziej potrzebujących nie dociera MOPS, albo inne formy pomocowe. Tym czasem środowisko ludzi o dobrym sercu, które chce pomagać lokalnie wie jakie są potrzeby i możliwości.
| Nazwa | Opis | Koszt |
|---|---|---|
| Koszty pracownicze | Zatrudnienie koordynatora (15 godzin tygodniowo-60 godzin miesięcznie) | 18 000,00 PLN |
| Wynajem lokalu | Opłata czynszu i podstawowych rachunków | 15 600,00 PLN |
| Zakup sprzetu elektronicznego | Zakup komputera do pracy | 4 000,00 PLN |
| Koszty pracownicze | Obsługa księgowa | 4 800,00 PLN |
| Prowadzenie kampanii pomocowych | Organizacja zbiórek, prowadzenie kampanii za pomocą m.in. yt czy fb, szkoleń, warsztatółw | 13 600,00 PLN |
| Materiały promocyjne | Ulotki, kalendarzyki, gadżety | 4 000,00 PLN |
| 60 000,00 PLN |
| Nazwa | Opis | Data |
|---|---|---|
| Kampania informująca i promująca działania | Kampania będzie miała wymiar zarówno internetowy, jak i fizyczny oparty na plakatach i ulotkach | I 2021 |
| Zakup sprzetu komputerowego | Zakup komputera do prcay | I-II 2021 |
| Zakup materiałów promocyjnych | Ulotki, kalendarzyki, gadżety | I-III 2021 |
| Spotkanie z ludźmi, chcacymi pomagać, lokalnymi firmami, samorzadowcami | - | II-XIII 2021 |
| Bieżąca praca Centrum Pomocowego na rzecz potrzebujących | Przyjecie nowych podopiecznych i prowadzenie bieżących kampanii | I-XII 2021 |
| Organizacja akcji pomocowych | Dla mieszkańców Domu Pogodnej Jesienii w Nowym Bieżanowie, zbiórka zabawek dla Domu Małego Dziecka w Podgórzu, Organizacja w lokalnych szkołach, przyborów szkolnych dla szkoły USD w Prokocimiu, Organizacja zbiórki oddzieży dla Monaru, Organizacja Podgórskiego Ubierania Choinki | III-XII 2021 |
| Organziacja szkoleń, warsztatów | - | II-XII |