Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 119:

Wielofunkcyjne stóły do gry Teqball w Nowej Hucie

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, ul. Podstawie 6a, działka nr 503 obr. 33 - Nowa Huta

Opis projektu

Zadanie zakłada zakup i montaż wielofunkcyjnych stółów Teqball pozwalających na uprawianie pięciu sportów w jednym miejscu: - Teqball (siatkonoga) - Teqvoly (siatkówka) - Qatch (piłka ręczna) - Teqpong (tenis stołowy) - Teqis (odmiana tenisa stołowego) Stół Teqball to wielofunkcyjny sprzęt sportowy, fani różnych dyscyplin sportowych znajdą coś dla siebie i dzięki temu obiekt sportowy przy ul. Podstawie 6a przyciągnie wielu mieszkańców Krakowa i Nowej Huty. Dodatkowo aspekt wizualny stołu sprawi, że obiekt nabierze zupełnie nowego charakteru. Mieszkańcy otrzymają świetny sprzęt pozwalający na aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zadanie jest zadaniem bezpłatnym dla jego odbiorców i jest zadaniem ogólnodostępnym. Stoły do Teqball dostępne są już w prawie całej Polsce, w Krakowie obecnie mamy jeden, dlatego teraz czas na drugi, w Nowej Hucie. Być może właśnie w Nowej Hucie narodzą się nowi mistrzowie tej dyscypliny. Wielozadaniowe areny oraz stoły do gier pozwalają na nowoczesne i bardzo widowiskowe uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Osoby aktywne sportowo w każdym wieku, których w Naszym mieście, a także w dzielnicy jest wiele odnajdą się w tej strefie. Do boisk dołączone będą tablice informacyjne z zasadami gier. Stworzenie takiego miejsca będzie doskonałą promocją dla miasta oraz zachęci mieszkańców, żeby spędzić czas na świeżym powietrzu w dobie wszechobecnych komputerów i spróbować czegoś nowego. W dobie pandemii koronawirusa obecnie nie da się trenować na pełnowymiarowych boiskach. Nie można zrealizować pełnego treningu piłkarskiego, a także pograć w piłkę rekreacyjnie. Teraz i na przyszłość tym boiskiem dla zawodników jest stół, gdzie przynajmniej można podtrzymać te aspekty techniczne. Dla niektórych Teqball może okazać się bardzo satysfakcjonującym substytutem. Stoły Teqball mogą być wykorzystywane przez wszystkich. Dzięki różnorodności sportów mogą grać wszyscy od dzieci aż po seniorów. Stół na krańcach ma 40 cm. dlatego bez trudu używać go mogą osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Stół Teq One 12 300,00 PLN
Stół Teq Smart 14 800,00 PLN
Stół Teq Lite 4 500,00 PLN
Zakup piłek Teqball 4szt. 800,00 PLN
Tablica z zasadami gry w Teqball 800,00 PLN
Wylewka betonowa pod stołem o wymiarach 1m x 1,5m x 0,2m 2 000,00 PLN
35 200,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup stołów i sprzętu wraz z montażem II kwartał 2021
Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót