Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 9 NR 23:

Do Wilgi - promenada spacerowa etap II

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 9 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Do Wilgi

Opis projektu

Wymiana oświetlenia oraz szafy elektrycznej na odcinku ok 340 m ul. Do Wilgi stanowiącej pas pieszo - rowerowy od strony budynku nr 10 w kierunku mostku na rzece Wildze. Dotychczasowe oświetlenie jest na starych słupach betonowych, dające bardzo mało światła, dodatkowo miejscami gdzie stoją lampy są zarośnięte drzewami i krzakami.
Wraz z wymianą oświetlenia konieczne jest dołożenie nowych ławeczek oraz koszy na śmieci wzdłuż promenady.
Dodatkowo projekt zakłada montaż kilku tablic edukacyjnych oraz manipulacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym wzdłuż promenady  .
Niestety projekt z edycji 2018 nie został do tej pory zrealizowany ponieważ zabrakło funduszy na wymianę całego oświetlenia...
Wymiana oświetlenia dotyczy odcinka zaledwie 340 metrów więc projekt jest do zrealizowania w ciągu jednego roku!

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ten fragment ul. Do Wilgi potocznie przez mieszkańców jest nazywany Promenadą niestety jest całkowicie zaniedbany i zapomniany. Wieczorem jest tam zupełnie ciemno - ponieważ oświetlenie jest stare i zarośnięte przez drzewa i krzaki oraz źle rozmieszczone. Fragment najbliżej mostku znajduje się bardzo blisko stromej skarpy co dodatkowo jest bardzo niebezpieczne. Tą trasę pokonuję bardzo duża ilość osób zarówno spacerujących niedaleko znajduje się nowo powstały plac zabaw, rodziców z dziećmi i samych dzieci w drodze do Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola przy ul. Strąkowej jak również rowerzystów którzy wykorzystują ul. Do Wilgi jako łącznik między os. Ruczaj a Łagiewnikami i podróżują do i z pracy.
 
 
Promenada spacerowa Do Wilgi to zaledwie 340m!!!
 
Przykładowe tablice manipulacyjno-edukacyjne

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt i realizacja Opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja 196 000,00 PLN
196 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt i realizacja Opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Charakterystyka długoterminowych skutków w przypadku realizacji projektu. Wnioskowana do realizacji wymiana oświetlenia poprawi bezpieczeństwo oraz zwiększy komfort osób korzystających z ciągu ul. Do Wilgi a montaż tablic edukacyjnych dla dzieci oraz ławek i koszy uatrakcyjni istniejący teren zielony. Wnioskowany projekt Budżetu Obywatelskiego obejmuje wymianę oświetlenia w ul. Do Wilgi na odcinku stanowiącym pas pieszo- rowerowy tj od nr 10 do mostku, montaż 2-3 szt tablic edukacyjnych dla dzieci oraz 2 szt ławek i koszy. W zakresie oświetlenia realizacja wniosku zgodnie z pozyskanymi warunkami wymaga: zaprojektowania nowej wydzielonej sieci , wymiany istniejącej szafy oświetleniowej, wymiany kabli , słupów oraz opraw.
powrót