Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 3 NR 33:

Oświetloną Rozrywką do Parku Reduta

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - 3 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Rozrywka 1

Opis projektu

Zamontowanie najprostszych latarni ulicznych przy ulicy Rozrywka, na odcinku DPS-Park Reduta.

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ulica Rozrywka na odcinku od skrzyżowania z ulicą Reduta do Parku Reduta służy dużej liczbie mieszkańców pobliskich osiedli do spacerów z rodzinami i dziećmi, jazdy na rowerze, biegania, dojściu do parku. Niestety odcinek 330 metrów, od DPS ul. Rozrywka 1 do Parku Reduta, jest totalnie nieoświetlony. Stwarza to niebezpieczeństwo gdyż tą ulicą dojażdzają również pracownicy pobliskiej drukarni ulokowanej na końcu ulicy (Rozrywka 45).
W dodatku odcinek ten jest kręty i otoczony wysokimi drzewami a przy drodze nie ma chodnika. Zamontowanie latarni podniesie komfort oraz bezpieczeństwo spacerowiczów i rowerzystów w porach wieczorowych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Opracowanie dokumentacji projektowej Opracowanie dokumentacji projektowej 15 000,00 PLN
Realizacja Budowa oświetlenia na podstawie dokumentacji projektowej 123 000,00 PLN
138 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wykonanie oświetlenia w ul. Rozrywka (odcinek od DPS, bud. nr 1 do Parku Reduta w kier. bud. 45) Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z realizacją 2021 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Wykonanie oświetlenia w ul. Rozrywka na odcinku od bud. nr 1 DPS do Parku Reduta, zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej infrastruktury oraz wpłynie na estetykę miasta.
powrót