Archiwum projektów rozwiń menu
Projekt lokalny - Dzielnica XIV NR 38:

Równym chodnikiem do Parku Lotników

Brak zaakceptowanej zgody na wyświetlanie informacji zewnętrznych. (Mapa Google)

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - Dzielnica XIV Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

100 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Krótki opis projektu

Projekt przewiduje remont chodnika prowadzącego do Parku Lotników w Alei Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Stella Sawickiego do budynku nr 88. Chodnik powinien być zrealizowany z nawierzchni asfaltowej.

Opis projektu

 

Projekt przewiduje remont chodnika w  Al. Jana Pawła II  od skrzyżowania z ul. Stella Sawickiego do budynku nr 88 stanowiąc kontynuację już istniejącego odcinka wykonanego z dobrej, trwałej i wygodnej dla wszystkich użytkowników nawierzchni asfaltowej. Realizacja na odcinku jak na poniższej mapce. W ramach realizacji projektu należy stosować się do postanowień Uchwały Rolkarskiej która stanowi, że na przejściach dla pieszych ma być LIKWIDACJA krawężnika - nie obniżenie do 2 cm, ale LIKWIDACJA. Autor zasięgnął opinii Ministerstwa Infrastruktury które potwierdziło, że jest to zgodne z obowiązującym Rozporządzeniem.
 

 

 

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Chodnik jest wykonany z krzywych fazowanych płyt chodnikowych i wymaga remontu. Ponadto fazowane płyty to nawierzchnia niezgodna z obowiązującymi standardami - należy je zamienić na najlepszą i najtrwalszą, a zarazem najbardziej uniwersalną nawierzchnię chodnika, jaką jest asfalt.
 
Odcinek ten stanowi ważną arterię pieszą, rolkarską, deskorolkową dla Mieszkańców Czyżyn i sąsiednich dzielnic (m. in. Stara Nowa Huta), którzy zmierzają tędy do największego krakowskiego parku - Parku Lotników. Tym odcinkiem przemieszczają się do parku m. in. mieszkańcy AWF, Wysockiej, Starych Czyżyn, os. 2 Pułku Lotniczego, Avii i Orlińskiego oraz 2 Pułku Lotniczego. Należy nadmienić, że Park Lotników a zwłaszcza okolice Tauron Areny i skatepark to jedna z najważniejszych krakowskich miejscówek rolkarskich i deskorolkowych, stąd należy zadbać o to, by arterie piesze prowadzące do parku były wykonane z asfaltu. Nawierzchnia asfaltowa jest też najlepsza dla rodziców z wózkami dziecięcymi, a Park Lotników jest popularnym miejscem spacerów z dziećmi. To także trasa, którą czyżyńscy rolkarze docierają do centrum Krakowa oraz na świetną trasę rolkarską nad Wisłą na Dąbiu. Ponadto, tym chodnikiem przemieszczają się mieszkańcy os. Eldorado oraz pracownicy strefy technologicznej na Życzkowskiego np. w drodze do supermarketu popularnej zagranicznej sieci, jest to też trasa piesza do kościoła św. Judy Tadeusza i w wiele innych miejsc.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu Realizacja projektu 100 000,00 PLN
100 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja projektu Realizacja projektu II-IV kw.2021 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Remont chodnika przyczyni się do poprawy stanu technicznego ciągu pieszego, poprawy jego estetyki oraz zwiększy komfort korzystających z chodnika.
powrót