Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 181:

Historia pochodzenia nazwy przystanków w Krakowie

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Opis projektu

Projekt zakłada umieszczenie na przystankach tramwajowych i/lub autobusowych w gablotach gdzie znajduje się rozkład jazdy informacji z historią pochodzenia nazwy przystanku.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ile razy zastanawialiście się dlaczego przystanek Solvay nazywa się właśnie tak? A skąd wzięła się nazwa ul. Smolki? W Krakowie jest pełno różnych dziwnych nazw ulic i przystanków i warto byłoby historię tych miejsc przekazać naszym dzieciom wnukom ale też turystom! Oczywiście nie wszystkie przystanki mają swoją historię ale wiele nazw ma konkretne pochodzenie! Wiele nazw przystanków pochodzi od ulic których nazwy to zasłużone osoby nie tylko dla Krakowa ale Polski - więc to również nauka historii nie tylko dla najmłodszych!
Jeżeli przystanek znajduje się np. przy Filharmonii Krakowskiej to warto na przystanku w gablocie przynajmniej w kilku zdaniach napisać kiedy powstała Filharmonia i jaka jest jej historia...
Wystarczy pogrzebać troszkę w historii Krakowa, popytań historyków czy pasjonatów naszego miasta i czasami można wysłuchać niesamowitych opowieści na temat ulic po których codziennie spacerujemy czy biegniemy w drodze do pracy.
 
Na początek projekt może się ograniczyć do kilkudziesięciu przystanków znajdujących się najbliżej centrum w kolejnych latach może być on rozwijany z pieniędzy miasta.
 
Przystanek przy ul. Smolki
 
Przystanek Plac Inwalidów
 
Przystanek Filharmonia
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zebranie i opracowanie informacji, umieszczenie informacji na przystankach Zebranie i opracowanie informacji, umieszczenie informacji na przystankach 50 000,00 PLN
50 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
przygotowanie i realizacja Zebranie i opracowanie informacji, umieszczenie informacji na przystankach II-III kwartał 2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Udostępnienie mieszkańcom informacji o historii pochodzenia nazw przystanków.
powrót