Archiwum projektów rozwiń menu
Projekt lokalny - Dzielnica XVIII NR 90:

SMOCZE SKWERY 2.0

Brak zaakceptowanej zgody na wyświetlanie informacji zewnętrznych. (Mapa Google)

Edycja Budżet Obywatelski 2020 Projekt lokalny - Dzielnica XVIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

499 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Nowa Huta

Krótki opis projektu

Najwyższy już czas na SMOCZE SKWERY 2.0 w Nowohuckich podwórkach!

Opis projektu

Projekt SMOCZE SKWERY 2.0 zakłada wymianę starych urządzeń w wewnątrz osiedlowych ogródkach jordanowskich oraz doposarzenie ich do aktualnych standardów włącznie z zapewnieniem urządzeń dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz miejsca spoczynku rodziców na czas zabawy dzieci.

 

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wiele placów zabaw wewnątrz osiedli jest nie tylko źle doposażona ale wiele urządzeń odbiega od dzisiejszych standardów. Tym samym rodzice nie są chętni na skorzystanie z pobliskiego osiedlowego podwórka i wybierają oddalone i bardzo często zatłoczone ogródki zabaw dla dzieci w miejskich parkach. Aktualnie rodzice dzieci będą zwracać szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo dlatego jeśli tylko będzie to możliwe będą chętniej korzystać z pobliskich im osiedlowych ogródków niż wspomnianych wcześniej dużych placów zabaw. Jest jeszcze kwiestia integracji mieszkańców, które zapewnić mogą i temu kiedyś służyły osiedlowe place zabaw.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup Zakup niezbędnego wyposażenia ogródka i wymiana urządzeń 499 000,00 PLN
499 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Zakup i montaż nowych urządzeń w wybranych ogródkach 2021
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada wymianę urządzeń oraz doposażenie osiedlowych ogródków jordanowskich. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo oraz stworzy atrakcyjne lokalne przestrzenie, które będą zachęcać mieszkańców do rekreacji i odpoczynku na świeżym powietrzu oraz integracji społecznej.
powrót