Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 12 NR 2:

Przystanek Wlotowa bez schodów

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 12 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zespół przystanków Wlotowa po stronie północno-wschodniej od skrzyżowaniu ul. Wielickiej i ul. Wlotowej

Opis projektu

Budowa przejścia dla pieszych przez torowisko tramwajowe zapewniającego możliwość dojścia bez barier architektonicznych do zespołu przystanków "Wlotowa" - bez konieczności korzystania ze schodów i przejścia podziemnego. Nowe przejście będzie łączyć chodnik po północnej stronie ul. Wielickiej z peronami przystanku tramwajowego w stronę Nowego Bieżanowa oraz autobusowego w stronę centrum. Pozwoli to na dotarcie do przystanków od północnej strony ul. Wielickiej bez konieczności korzystania z przejścia podziemnego, które nie jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych czy prowadzących wózki dziecięce - wyposażone jest w schody oraz strome podjazdy, które nie spełniają dzisiejszych standardów oraz nie pozwalają na samodzielne przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym.
 
Schody prowadzące z przejścia podziemnego na przystanek "Wlotowa":
 
 

Ze względu na dobrą widoczność oraz niskie prędkości tramwajów z powodu pobliskich przystanków, planuje się wyznaczenie przejścia bez sygnalizacji świetlnej wraz z dedykowanym oświetleniem na końcu peronu tramwajowego w stronę centrum.

Proponowana lokalizacja przejścia na zdjęciu satelitarnym:

 
Proponowana lokalizacja przejścia na mapie:
 
 
Proponowane miejsce budowy przejścia dla pieszych:

UZASADNIENIE PROJEKTU

Poprawa dostępności przystanków komunikacji miejskiej "Wlotowa" dla osób niepełnosprawnych czy prowadzących wózki dziecięce. Zostanie zapewnione dojście bez barier architektonicznych na perony przystankowe aktualnie niedostępne dla osób niepełnosprawnych od północnej strony ul. Wielickiej.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Opracowanie dokumentacji projektowej Opracowanie dokumentacji projektowej 20 000,00 PLN
Budowa przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem i oświetleniem na podstawie dokumentacji projektowej Budowa przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem i oświetleniem na podstawie dokumentacji projektowej 60 000,00 PLN
80 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie dokumentacji projektowej opracowanie dokumentacji projektowej 2022 r.
Budowa przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem i oświetleniem na podstawie dokumentacji projektowej Budowa przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem i oświetleniem na podstawie dokumentacji projektowej 2023 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Poprawa bezpieczeństwa i dostępności do przystanków komunikacji miejskiej „Wlotowa” dla osób niepełnosprawnych czy prowadzących wózki dziecięce.
powrót