Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
Logo kategorii
Tor Wrotkarski dla krakowskich rolkarzy

Projekt zakłada budowę toru wrotkarskiego w Parku Lotników w pobliżu istniejącego pumptracku oraz skateparku.

Logo kategorii
ZAZIELEŃMY PLAC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

PROJEKT POLEGA NA NASADZENIU ZIELENI W TEJ CZĘŚCI PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, KTÓRA NIE BĘDZIE KOLIDOWAŁA Z DROGĄ POŻAROWĄ, A TAKŻE ZAKŁADA UWOLNIENIE DROGI POŻAROWEJ OD PARKUJĄCYCH NA NIEJ POJAZDÓW.

Logo kategorii
Rehabilitacja w Schronisku dla Zwierząt

Projekt zakłada zakup sprzętu do rehabilitacji (laseroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki) oraz klatek weterynaryjny wykonanych ze stali nierdzewnej przeznaczonych dla kotów przebywających w trakcie leczenia.

Logo kategorii
Zaprojektujmy standardy oświetlenia ulicznego dla Krakowa

Celem projektu jest stworzenie wytycznych dla jednostek miejskich, by montowane lampy w mieście było bezpieczne dla mieszkańców. Źle montowane lampy LED pobudzają, utrudniają zaśnięcie, ale także mogą oślepić. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

Logo kategorii
Muzyczna Przystań Młodych

Projekt skierowany do dzieci i młodzieży z całego Krakowa, obejmujący cykl warsztatów z muzykami i specjalistami z branży oraz zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego, komputera i oprogramowania do nagrywania i produkcji muzycznej.

Logo kategorii
Toalety przy placach zabaw w każdej dzielnicy

Dzięki projektowi w każdej dzielnicy powstaną toalety przy placach zabaw. Obiekty będą estetyczne i komfortowe, a konkretne lokalizacje zostaną wybrane po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami. Czas, żeby nowoczesne kabiny zastąpiły krzaki!

Logo kategorii
Gładko po Jana Pawła

Projekt zakłada likwidację utrudnień infrastrukturalnych w ciągu drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jana Pawła II. Dodatkowo dostosuje infrastrukturę do wymagań jakie stawiają Standardy Rowerowe Miasta Krakowa.

Logo kategorii
Młynówka Królewska – najdłuższy park w Polsce! Nowy etap

Kontynuacja zwycięskiego projektu ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tworzymy najdłuższy i najbardziej atrakcyjny park w Polsce. Dodatkowe ścieżki, drogi rowerowe i strefy rekreacji dla wszystkich. Od zachodnich granic miasta do centrum.

Logo kategorii
Rowerowa i piesza alternatywa dla Pilotów-Olszyny-Brodowicza

Dzięki budowie tunelu pod torami kolejowymi i kładki nad rzeką Białuchą wytworzy się ciąg pieszo rowerowy od Ronda Młyńskiego do Ronda Mogilskiego przez ulice Młyńską, Chałupnika, Lotniczą i Grunwaldzką.

Logo kategorii
Stanąć na łapy - miejscy behawioryści

Projekt ma na celu zatrudnienie behawiorystów, którzy na wybiegach zlokalizowanych przy schronisku na ulicy rybnej będą mogli pomóc z eliminowaniem zachowań utrudniających normalne funkcjonowanie dla zwierząt z traumatyczną przeszłości i problemami.

Logo kategorii
"DZIKI" SKATEPARK

Wykonanie Skateparku w stylu "bowlowym"

Logo kategorii
5 Lotniczych Placów Zabaw

Zestaw 5 Lotniczych Placów Zabaw Ponieważ Kraków Lotnicze tradycje ciekawym projektem będą lotnicze place zabaw rozmieszczone po okolicy Dawnego Lotniska Rakowice Czyżyny

Logo kategorii
Darmowe stacje parkowania i ładowania hulajnóg

Projekt polega na instalacji stacji ładowania hulajnóg, rowerów elektrycznych, które zoptymalizują koszty ładowania tych urządzeń oraz zmniejszą chaos i nieporządek panujący w przestrzeni publicznej.

Logo kategorii
Piękniejsze place zabaw dla Ruczaju, Zwierzyńca i Bronowic

Projekt zakłada doposażenie istniejących placów zabaw na terenie Ruczaju (ul. Do Wilgi), Zwierzyńca (ul. Jodłowa) oraz Bronowic (ul. Zarzecze) w kreatywny oraz nowoczesny sprzęt zabawowy.

Logo kategorii
Zielone Płuca Krakowa - zielona każda dzielnica

Możemy wspólnie zasadzić dziesiątki drzew i setki krzewów oraz bylin w każdej dzielnicy Krakowa! Wskażemy miejsca gdzie brakuje zieleni chroniącej nas przed pyłem i smogiem. Za 75.000 zł dla każdej Dzielnicy na zieleń! Zielona rewolucja w Krakowie!

Logo kategorii
Kraków zrywa z betonem

Rozbetonujmy Kraków! Drzewa się duszą w małych, ciasnych okienkach przy ulicach. Dbajmy o nie! Zerwijmy płyty chodnikowe, i załóżmy trawniki, posiejmy trawę, kwiatki i drzewa! Bądźmy jak inne miasta europejskie! Kraków chce zieleni, nie betonu!

Logo kategorii
Kraków na STO (SŁONECZNYCH) PROCENT!

Projekt zakłada montaż 5 ekologicznych ławek fotowoltaicznych na Błoniach Krakowskich - od al. Focha, al. 3 Maja, ul. Piastowskiej. Ławki te będą wyposażone w specjalne mocowania dla rowerów, moduł Wi-Fi oraz możliwość podładowania m.in. telefonu.

Logo kategorii
Podziemny Parking dla Nowej Huty

Brak miejsc postojowych w starej części Nowej Huty to znany mieszkańcom bo juz od lat stały problem. Rozwiązaniem mogą być podziemne stanowiska postojowe dla samochodów utworzone w miejscu dzisiejszych. To jedyne możliwe i praktyczne rozwiązanie.

Logo kategorii
Aplikacja Kraków Tu i Teraz

Aplikacja i platforma informacyjna o planowanych utrudnieniach komunikacyjnych i planowanych pracach remontowych.

Logo kategorii
Ruch jednokierunkowy wokół Plant

Reorganizacja ruchu na ulicach Straszewskiego, Św. Gertrudy i Westerplatte na podobnych zasadach jak wyremontowany w przeszłości odcinek pierwszej obwodnicy (między Piłsudzkiego a Lubicz). Ruch jednokierunkowy dla samochodów osobowych.

Logo kategorii
Buspas Jubilat-Bonarka

Integracja istniejących pasów dla komunikacji zbiorowej, łączących północ i południe Krakowa, poprzez wyznaczenie buspasa na brakującym odcinku Jubilat-Bonarka.

Logo kategorii
ODPOMNIKUJMY PARK JORDANA: SKOŃCZMY Z SAMOWOLĄ BUDOWLANĄ!

PROJEKT POLEGA NA USUNIĘCIU Z PARKU JORDANA 13 POPIERSI, KTÓRE ZOSTAŁY DO NIEGO WSTAWIONE W LATACH 1999-2016 BEZ WYMAGANEGO PRAWEM POZWOLENIA NA BUDOWĘ ORAZ MASZTU, KTÓRY RÓWNIEŻ STANĄŁ PARKU JORDANA W 2016 ROKU BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ.

Logo kategorii
Leśny park aktywności przy Matecznym

Celem projektu jest uporządkowanie okolic kamieniołomu, nie zmieniając charakteru tego miejsca. Proponuje się np.: stworzenie ekologicznej ścieżki edukacyjnej, dosadzenie drzew, ustawienie ławek, stolików, koszy na śmieci, urządzeń do ćwiczeń.

Logo kategorii
Marina krakowska w porcie Płaszów

Budowa mariny w porcie Płaszów dla dalszego rozwoju żeglugi pasażerskiej na Wiśle i zabezpieczenia przeciwpowodziowego dla armatorów.t

Logo kategorii
Podpórki dla rowerzystów na skrzyżowaniach

Podpórki rowerowe przy światłach drogowych to wygodne rozwiązanie dla rowerzystów czekających na zielone światło.

Logo kategorii
Strefa relaksu na Podgórzu

Celem projektu jest stworzenie strefy relaksu na obiekcie Centrum Sportu Parkowa gdzie mieszkańcy Krakowa będą mogli w ciszy i spokoju odpocząć od codziennego zgiełku.

Logo kategorii
Eco Kraków - rozbudowa systemu recyklomatów

Projekt zakłada poprawę działania systemu recyklomatów oraz budowa nowych.

Logo kategorii
Oświetlenie boiska PKS Jadwiga w Parku Krowoderskim

Projekt ma na celu wykonanie projektu i budowę oświetlenia na boisku PKS Jadwiga w Parku Krowoderskim

Logo kategorii
Stop Dzikim Wysypiskom Śmieci!

Dzikie wysypiska śmieci rosną w siłę! Projekt zakłada zakup fotopułapek dzięki którym będzie można zidentyfikować i ukarać sprawców tego nielegalnego procederu.

Logo kategorii
Książkomat w Nowej Hucie i Podgórzu

Książkomat to urządzenie samoobsługowe, działające analogiczne do popularnych obecnie Paczkomatów. Czytelnik zamawia książkę z biblioteki i po otrzymaniu powiadomienia o dostępności odbiera je o dowolnej godzinie ze skrytki. Usługa dostępna 24/7.

Logo kategorii
Białe Morza Krakowski Amfiteatr

Projekt zakłada wybudowanie krakowskiego amfiteatru na terenie zwanym Białe Morza między Borkiem Fałęckim a Kurdwanowem.

Logo kategorii
SKATE PARK w Parku Jordana - modernizacja

Projekt zakłada modernizację istniejącego SKATE PARK'u poprzez: - wykonanie dodatkowej atrakcji tzw. bowl - przedłużenie powierzchni dla użytkowników we wskazanym na zdjęciu miejscu, - wykonanie dodatkowej atrakcji tzw. fly box (widoczny na zdjęciu)

Logo kategorii
Ogrody deszczowe dla mieszkańców - Kraków łapie deszcz

Deszczówka to skarb-warto ją gromadzić i zatrzymywać! Przy placówkach miejskich chcemy zrealizować MODELOWE rozwiązania błękitno-zielonej infrastruktury, które możesz zastosować przy swoim budynku. Sprawdź, jak możesz odzyskiwać wodę i oszczędzać!

Logo kategorii
Skocz na UEK – naziemne przejścia na całej Rakowickiej

Propozycja zadania obejmuje wyznaczenie 2 naziemnych przejść dla pieszych, wraz z przejazdami dla rowerzystów, w ciągu ul. Rakowickiej, na skrzyżowaniu z ul. Wita Stwosza i ul. Aleksandra Lubomirskiego - koło Uniwersytetu Ekonomicznego.

Logo kategorii
Rondo Kocmyrz./Czyżyńskie - kostka brukowa/podpórki rowerowe

Projekt przewiduje usunięcie CAŁEJ kostki brukowej ze ścieżek rowerowych znajdujących się przy Rondzie Kocmyrzowskim oraz montaż czterech podpórek rowerowych przy ścieżce rowerowej na Rondzie Czyżyńskim.

Logo kategorii
zielony dojazd do Skawiny - realizacja ścieżki rowerowej -

Projekt zakłada realizację ścieżki rowerowej o długości 770 m, łączącą w całość ulicę Podgórki Tynieckie - zgodnie z załącznikiem. Da to możliwość dojazdu do Skawiny przez Uroczysko Skotniki omijając ruchliwą ulicę Skotnicką.

Logo kategorii
Program usuwania zdezelowanych rowerów z ulicy.

Zwiększenie dostępności miejsc parkingowych poprzez wymuszenie ich rotacji, czyli wprowadzenie reguły 6 tygodni, po upływie których rower byłby usuwany i transportowany do miejskiego magazynu.

Logo kategorii
Łączymy pokolenia: Senior, Rodzic, Wnuczek(-a)

Dzięki współpracy z Centrum Młodzieży im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie: Wyjazdu do ośrodka Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych, wycieczek, seansów w kinie PARADOX oraz zajęć z instruktorami dla całych rodzin.

Logo kategorii
Posadźmy ANTYSMOGOWE krzewy w donicach na terenie Krakowa

Proponuję ustawić 111 dużych donic z zimozielonymi krzewami antysmogowymi dla poprawy jakości powietrza i upiększenia przestrzeni Krakowa w lokalizacjach gdzie nie da się posadzić roślinności do gruntu. Krzewy mają być wieloletnie.

Logo kategorii
Na Błonie - bezpieczni piesi

Budowa ścieżki dla pieszych przy ul. Na Błonie

Logo kategorii
Likwidacja skrętu w prawo al. JPII-go/ul. Stella-Sawickiego

Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu skrętu w prawo z al. Jana Pawła II-go w ul. Stella-Sawickiego.

Logo kategorii
Domki dla najmniejszych mieszkańców Krakowa!

Projekt zakłada postawienie na terenach parków oraz terenów z bogatą warstwą roślinną domków dla jednych z najmniejszych mieszańców Krakowa - jeży!

Logo kategorii
Wyremontujmy i zazieleńmy plac Inwalidów!

Cel projektu to przywrócenie pl. Inwalidów funkcji rekreacyjno/komunikacyjnej z zachowaniem istniejącej roślinności poprzez remont płyty placu, schodów, chodników, rekultywację terenu zielonego obok placu oraz remont ulicy poprawiający bezpieczeństwo

Logo kategorii
Wsparcie dla Niewidomych i Niepełnosprawnych

Modernizacja przejścia podziemnego pod alejami przy ulicy konopnickiej tak by stało się przyjazne dla osób niewidomych lub z niepełnosprawnościami fizycznymi. Jest to główny punkt transportu z Zespół Szkół i Placówek u dla Niewidomych i Słabowidzący.

Logo kategorii
Eko-chodnik: produkujemy dobrą energię!

Chrońmy planetę, promujmy Kraków. Celem projektu jest budowa na terenie Krakowa nowatorskiego chodnika, który nie tylko pozwoli wytworzyć czystą energię ale też będzie wizytówką naszego miasta.

Logo kategorii
Literacki plac zabaw na Plantach "Przylądek Dobrej Nadziei"

Projekt ma na celu stworzenie placu zabaw w miejscu wyasfaltowanego skweru na Plantach Krakowskich, niedaleko zejścia podziemnego w kierunku Dworca Głównego, od strony ul. Westerplatte.

Logo kategorii
Spotkajmy się na kółku

Rewitalizacja terenu zielonego na osiedlu Krakowiaków pomiędzy przedszkolem nr 93 a Domem dla Osób Dotkniętych Przemocą przy ul. Stalowej

Logo kategorii
Miejsce spotkań i wypoczynku w Bronowicach Wielkich

Celem projektu jest stworzenie miejsca gdzie można by spędzać czas w otoczeniu przyrody. Przewidujemy wybudowanie drewnianej altanki, postawienie prostych ławek, a także stworzenie niewielkiego miejsca ogniskowego.

Logo kategorii
ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW

Niniejszy projekt zakłada przekształcenie zielonego terenu przy ul. Kurczaba w unikatową na skalę całego Miasta ścieżkę w koronach drzew

Logo kategorii
TAK dla ptaków i owadów w Krakowie

Projekt zakłada zakup i montaż karmników, budek lęgowych, domków dla owadów i poideł dla ptaków oraz domków i poideł dla owadów w Krakowie

Logo kategorii
Remont i uruchomienie "Jordanówki" w Parku im. H. Jordana

Wyremontowanie i uruchomienie obiektu pn. Jordanówka w Parku im. H. Jordana w Krakowie do korzystania przez mieszkańców: dzieci, młodzież i dziadków wzorem lat ubiegłych. Należy wstrzymać proces niszczenia, bo podraża koszty remontu.

Logo kategorii
Bartnicza - bezpieczna droga do szkoły .

Projekt zakłada budowę chodnika przy ul Bartnicza o szerokości 2 m na odcinku o długości około 320 metrów początek od ulicy Drożyska .

Logo kategorii
Krakowskie Błonia z wyspami zieleni

Punktowe zadrzewienie Błoni wyspami drzew, po 5-10 sztuk w ok. 30 starannie wybranych miejscach bez utraty historycznego charakteru łąki ani możliwości organizacji wydarzeń plenerowych. Przekształćmy Błonia w ogromne miejsce do piknikowania!

Logo kategorii
Otwarta sieć monitoringu Smogu w Krakowie - 365 stacji

Budowa otwartej technologicznej sieci monitorującej Krakowski SMOG, składającej się z 365 stacji monitoringu smogu

Logo kategorii
Budowa ciągu pieszo-rowerowego na Prądniku!

Celem projektu jest budowa ciągu pieszo-rowerowego po południowej stronie ul. Lublańskiej na odcinku od ul. Młyńskiej do wysokości przejścia dla pieszych w okolicy przystanku Lublańska.

Logo kategorii
Magiczne Szyldy Krakowa 4d

MSK to linearna ażurowa instalacja prezentująca zagadkową treść w 4 wymiarze. Na pierwszy rzut oka widać chaotycznie splątane linie, układające się w litery albo inne znaki. Instalacja staje się czytelna tylko z dwóch różnych punktów obserwacji.

Logo kategorii
Obserwatorium gwiazd na Błoniach

Obserwatorium astronomiczne na Błoniach Krakowskich dla dzieci i dorosłych. Przy 2 stanowiskach obserwacyjnych zostaną zamontowane teleskopy (lunety widokowe) oraz podświetlana gablota, przedstawiająca mapę Nieba, Księżyca i Układu Słonecznego.

Logo kategorii
BIEZPIECZNA ZEBRA

Projekt zakłada montaż białych odblasków wszczepianych w asfalt przed przejściami dla pieszych niewyposażonymi w sygnalizację świetlną.

Logo kategorii
ŁAŹNIA MIEJSKA

Toaleta publiczna, która niesie pozytywną zmianę społeczną. Toaleta dla wszystkich. W tym też dla osób w kryzysie bezdomności. Z łaźnią i pralnią.

Logo kategorii
Różowa skrzyneczka w krakowskich Szkołach Podstawowych

Projekt zakłada zakup i montaż różowych skrzyneczek w dziewczęcych toaletach Samorządowych Szkół Podstawowych miasta Krakowa .

Logo kategorii
Park Jordana – Oświetlenie infrastruktury sportowej

Inicjatywa oświetlenia kortu tenisowego, skateparku, dwóch boisk do koszykówki oraz boiska do piłki nożnej i siatkowej, co umożliwi korzystanie z nich przez cały okres otwarcia paku Jordana (np. 6:00 - 22:00 od 1 kwietnia do 31 października)

Logo kategorii
Connected BULWARY WIŚLANE from TYNIEC to NOWA HUTA

Projekt zakłada budowę łączników rowerowych na całej długości Bulwarów Wiślanych Krakowa (od strony Wawelu) w miejscach gdzie ciągłość trasy rowerowej jest przerwana i wymaga objazdu, bądź zmiany pięter przez użytkowników pasa drogowego.

Logo kategorii
Wydarzenia otwarte Festiwalu "Wschód-Zachód"

Realizacja otwartych wydarzeń kulturalnych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”, który jest cyklicznym corocznym wydarzeniem artystycznym, podczas IX edycji w kwietniu 2022 roku w Krakowie dla mieszkańców miasta.

Logo kategorii
Przystanki wiedeńskie na Poczcie Głównej i na Św. Gertrudy

Przystanki wiedeńskie pomagają ludziom starszym, niepełnosprawnym i matkom z wózkami wsiąść do tramwaju, zwiększają również bezpieczeństwo pasażerów, wymuszając spowolnienie ruchu samochodów. Projekt zakłada remont przystanków, co wpłynie na estetykę

Logo kategorii
Leśna Przestrzeń Zabaw pod Kopcem Piłsudskiego

Celem projektu jest stworzenie naturalnej przestrzeni do zabawy i odpoczynku. Zachęcam do przeczytania szczegółowego opisu.

Logo kategorii
Pomnik Tym Co Stawiali Opór Komunizmowi

Na placu Inwalidów od lat stoi pusty cokół, na którym miał stanąć pomnik poświęcony ludziom, którzy stawiali opór komunizmowi w latach 1944-1956. Chcemy, aby obietnica miasta złożona jeszcze w latach 90-tych została w końcu zrealizowana.

Logo kategorii
NIE WYCINAJ DRZEWA. TO ZIELONY KAPITAŁ MIASTA!

Zbadajmy drzewa w Krakowie i dowiedzmy się jaka jest rzeczywista wartość pojedynczego drzewa. Ile zarabiają one dla nas i dla miasta i dlaczego DRZEW NIE WARTO WYCINAĆ. Edukujmy o ich roli i realnej wartości o naszym zielonym kapitale.

Logo kategorii
Stop utonięciom!

Termomodernizacja budynków Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jednostka, która prowadzi działania ratownicze na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

Logo kategorii
Ekologiczny rozkład jazdy na Rondzie Czyżyńskim!

Projekt zakłada montaż tablic informacji pasażerskiej na Rondzie Czyżyńskim wykorzystujących technologię epapieru do prezentowania rozkładu jazdy, map komunikacyjnych oraz drogowskazów. Realizacja projektu ułatwi orientację i poruszanie się po węźle.

Logo kategorii
Mediacje zamiast sporów. Mediator zamiast protestów.

Wprowadźmy w Krakowie MEDIACJE MIEJSKIE i powołajmy funkcję MEDIATORA MIEJSKIEGO, który będzie je koordynował i organizował. Ograniczymy liczbę konfliktów, petycji i protestów dot. inwestycji, miejskich rozwiązań, organizacji krakowskiej przestrzeni.

Logo kategorii
Biegiem po zdrowie-budowa bieżni przy SP nr 149 w Krakowie

Budowa 100 metrowej bieżni na terenie strefy sportowej Szkoły Podstawowej nr 149 w Krakowie z nawierzchni poliuretanowej. Beneficjentami projektu będą uczniowie SP nr 149, jak i mieszkańcy osiedla Kurdwanów.

Logo kategorii
Kim był patron Twojej ulicy? Miejska lekcja historii

Montaż przy wybranych ulicach tablic z informacjami czym zasłużyły się postacie, które upamiętniono w nazwach krakowskich ulic.

Logo kategorii
Wzmocnij swoje zdrowie. Gimnastyka Słowiańska dla kobiet.

W ramach projektu zamierzam przeprowadzić zajęcia gimnastyki dla kobiet w każdym wieku: - 2 zajęcia po 1,5h tygodniowo w godzinach popołudniowo-wieczornych. - maty do ćwiczeń każdorazowo będą znajdowały się na miejscu.

Logo kategorii
Tężnia solankowa

Tężnia solankowa

Logo kategorii
Uzupełnienie wyposażenia Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej

Projekt ma na celu doposażenie Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej w nowy sprzęt żeglarski przeznaczony do szkolenia dzieci i młodzieży w postaci 4 żaglówek klasy Optimist oraz kabinowego jachtu szkoleniowego.

Logo kategorii
Krakowski festiwal sportów i tradycji

W swojej genezie zadanie zakłada organizacje eventu sporto -kulturalnego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka, będzie polegać na organizacji gier i zabaw, historycznej gry terenowej związanej z legendami Krakowa.

Logo kategorii
PRAWO DO FIKOŁKÓW na Bulwarach!Zieleń!Architektura do zabawy

Prawo do fikołków dla każdego! Dla młodszych, dla starszych i dla czworonogich przyjaciół. Odświeżmy i udoskonalmy dobrze nam znane miejsce na Bulwarach Wiślanych.

Logo kategorii
Ciepłownicza do remontu

Remont ulicy ciepłowniczej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Szafrańską, do skrzyżowania z ulicą Isep, wraz z remontem zatoki przystankowej przy przystanku "szafrańska".

Logo kategorii
ZADASZONY SKATE SPOT POD COM-COM ZONE !

Wykonanie profesjonalnej nawierzchni pod częściowo zadaszonym fragmentem obiektu, da możliwość uprawiania sportów miejskich na świeżym powietrzu w deszczowe dni, osobom jeżdżącym na rolkach, hulajnogach, rowerach bmx, longboardach czy deskorolkach.

Logo kategorii
Tężnia solankowa w Parku Jordana

Budowa tężni solankowej w południowo-wschodniej części Parku Jordana (od strony al. 3 maja).

Logo kategorii
Edukacja i samorządność pod flagą UE

Zakup i dostawa flag UE do samorządowych placówek przedszkolnych, szkolno-oświatowych, lokali wyborczych itp. w celu wywieszania ich na elewacjach budynków.

Logo kategorii
ZIELONY PRZYSTANEK

Projekt zakłada postawienie przy przystankach MPK specjalnych donic ze stelażami, w których zasadzone zostaną kwiaty i rośliny pnące.

Logo kategorii
Naukowy Plac Zabaw w Nowej Hucie

Naukowe Place Zabaw to mądra rozrywka na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Urządzenia naukowe, muzyczne, sensoryczne i ekologiczne dla całej rodziny!

Logo kategorii
Budowa toru do speedrowera (żużla na rowerach)

Projekt ma na celu wybudowanie w Krakowie profesjonalnego toru do uprawiania sportu nazywanego "speedrower". Speedrower w skrócie jest żużlem na rowerach, w związku z czym tor speedrowerowy przypomina tor żużlowy, jednak w pomniejszonej wersji.

Logo kategorii
Oświetlony Skatepark w Parku Lotników Polskich

Celem projektu jest wykonanie oświetlenia na skateparku znajdującego się w Parku Lotników Polskich, dając możliwość uprawiania sportów miejskich po zmroku do godziny 23:00

Logo kategorii
budowa przejścia dla pieszych na ulicy rzepichy

Wykonanie przejścia dla pieszych pomiędzy przystankami autobusowymi MPK wraz z progami zwalniającymi wyspowymi.

Logo kategorii
Street ART Park - uwolnij kreatywność!!

Projekt zakłada stworzenie przestrzeni do tworzenia graffiti i steet art'u. Rozwijając istniejący skate park tworzymy niepowtarzalne miejsce spotkań, rozwijania pasji artystycznych oraz interesujący punkt na kulturalnej i turystycznej mapie Krakowa.

Logo kategorii
"Więcej kobiet w całym mieście!" - kobiece skwery w Krakowie

Nazwanie skwerów imieniem zasłużonych dla nauki, kultury, sztuki i działalności społecznej patronek ma zwrócić uwagę na intelektualną i twórczą moc kobiet i podnosić świadomość społeczną dotyczącą roli kobiet w historii Krakowa i Polski.

Logo kategorii
Zatrać się w radości. Fontanna na Placu Centralnym. Do it!

Projekt zakłada ogłoszenie Międzynarodowego Konkursu na projekt fontanny na Placu Centralnym i jej najblszego otoczenia nawiązujący do historycznych planów budowy Nowej Huty.

Logo kategorii
Usiądź sobie ratowniku! :-)

Zakup i montaż krzesełek dla ratowników medycznych w Szpitalu im. Narutowicza. Zakup wózków inwalidzkich dla pacjentów SOR-u.

Logo kategorii
Rewitalizacja przestrzeni osiedlowej

Rewitalizacja zieleni przy budynku os. Sportowe 24 w Krakowie

Logo kategorii
Postawmy znaki LED dla bezpieczeństwa naszych dzieci

Projekt zakłada montaż oznakowania drogowego które zwiększy świadomość o dozwolonej prędkości: - znaki „strefa 30” LED na wszystkich wjazdach do strefy - 20 znaków pokazujących prędkość samochodu, minimum po 1 na każdą „strefę 30”

Logo kategorii
Joga dla Krakowian. Post-covidowa rekonwalescencja.

Cykliczne, cotygodniowe zajęcia jogi w 4 lokalizacjach, w różnych częściach Krakowa, tak, żeby wszyscy mieszkańcy miasta mogli bezpłatnie ćwiczyć i spotykać się. Zajęcia będą się odbywać od lutego do grudnia 2022 r.

Logo kategorii
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
Zielona energia - program 40-letni

Projekt dotyczy budynków wielorodzinnych zamiana dwutlenku węgla (CO2) na zieloną energię i oszczędność energii elektrycznej w budynkach. Kompleksowa renowacja budynków wielorodzinnych (ocieplanie elewacji), wymiana centralnego ogrzewania.

Logo kategorii
Budowa toalet publicznych na Cmentarzu Rakowickim

Budowa podziemnych 2x3 stanowisk toaletowych, w tym jedno dla niepełnosprawnych, z windą lub pochylnią. Obecnie Cmentarz posiada tylko toalety przenośne typu toy-toy niezapewniających standardów sanitarnych, brak jest toalet dla niepełnosprawnych.

Logo kategorii
Doskonalenie techniki oraz bezpiecznej jazdy samochodem

Doskonalenie techniki oraz bezpiecznej jazdy samochodem dla posiadających prawo jazdy seniorów i młodych kierowców (do dwóch lat od uzyskania prawa jazdy)

Logo kategorii
Połączenie pętli dróg rowerowych po obu stronach Wisły

Położenie asfaltu/betonu na podjazdach do kładki rowerowej nad Wisła w okolicy toru kajakowego.

Logo kategorii
Deskorolka dla każdego

Nauka jazdy na deskorolce

Logo kategorii
Dogadaj się wszędzie – angielski dla każdego

Bezpłatna nauka języka angielskiego odbywać się będą od marca 2022 r. do grudnia 2022 r. z przerwą na miesiące wakacyjne, jeden raz w tygodniu. Zajęcia będą trwały 90 minut dla każdej z grup. Spotkania będą odbywać się w Programie Aktywności Lokalnej

Logo kategorii
Przystanki na życzenie

Wszystkie przystanki w Krakowie, które do tej pory posiadają status „na żądanie”, zostaną przemienione w miłe i przyjazne przystanki „na życzenie”. Sprawmy, by Kraków stał się jeszcze bardziej życzliwy dla swoich mieszkańców oraz przyjezdnych!

Logo kategorii
ZIELONA KRUPNICZA - POSADŹMY 20 DRZEW!

PROJEKT PRZEBUDOWY UL. KRUPNICZEJ NA ODCINKU OD UL. PODWALE DO UL. LORETAŃSKIEJ MA NA CELU STWORZENIE PRZESTRZENI PRZYJAZNEJ MIESZKAŃCOM POPRZEZ POSADZENIE 20 DUŻYCH DRZEW, KRZEWÓW ORAZ PNĄCZY, A TAKŻE RETENCJĘ WÓD OPADOWYCH.

Logo kategorii
W trosce o krakowskie zwierzęta - zapobiegajmy bezdomności!

Zakup specjalistycznych urządzeń i akcesoriów do odłowu psów i kotów, podnoszących efektywność działań mających na celu zapobieganie bezdomności zwierząt oraz profesjonalnego sprzętu do odkażania, by zminimalizować ryzyko przenoszenia chorób.

Logo kategorii
Rewitalizacja Parku Decjusza

Przedmiotem projektu jest kompleksowa rewitalizacja Parku Decjusza w Krakowie. Powinna ona obejmować w szczególności uporządkowanie oraz odremontowanie infrastruktury parkowej oraz doposażenie istniejącego Smoczego Skweru (m.in. o toaletę).

Logo kategorii
Zygmunta Starego - nowe parki przy Młynówce Królewskiej

Utworzenie nowego dużego parku przy ul. Zygmunta Starego + utworzenie małego parku rzecznego przy ul. Na Błonie.

Logo kategorii
Fortepian zewnętrzny w Parku Decjusza przy pomniku Chopina

Proponuję ustawienie zewnętrznego fortepianu z betonu architektonicznego (fortepian Cadenza) w Parku Decjusza obok pomnika Fryderyka Chopina. Fortepian jest odporny na warunki atmosferyczne, a także na akty wandalizmu.

Logo kategorii
Wielofunkcyjne stóły do gry Teqball w Nowej Hucie

Zadanie zakłada zakup i montaż wielofunkcyjnych stółów Teqball pozwalających na uprawianie pięciu sportów w jednym miejscu.

Logo kategorii
Glina nie spina ( zajęcia z ceramiki)

Celem naszego projektu jest pobudzenie aktywności osób starszych, młodzieży i dzieci poprzez udział w projekcie służącym do integracji, wymiany międzypokoleniowej, która z biegam lat ulega naturalnemu osłabieniu co w warunkach pandemii uwypukliło się

Logo kategorii
Całoroczny fortepian zewnętrzny na Starym Mieście

Fortepian stworzy dostępną dla mieszkańców Krakowa oraz osób odwiedzających strefę muzyczną w przestrzeni publicznej. Miejsce potrzebne dla odbudowy relacji społecznych. Będzie stanowić kolejną wartość dodaną miasta.

Logo kategorii
Fontanna na Placu Centralnym - czy to możliwe w Nowej Hucie?

Projekt zakłada montaż fontanny w najbardziej prestiżowym miejscu jakim jest Plac Centralny im. Ronalda Reagana.

Logo kategorii
koperta życia

dokument na którym są dane osoby, kontakt do osób najbliższych ,potwierdzone przez lekarza schorzenia i przyjmowane leki. Do koperty dołączony znaczek na drzwi wejściowe sygnalizujący ratownikom, że w lodówce jest koperta życia.

Logo kategorii
Instalacja ekranu dźwiękochłonnego o długości 100 m

Zmniejszenie uciążliwości związanej z dużym hałasem

Logo kategorii
KOMPUTEROWY KURS Z KLUBEM HERKULES

Zadanie polega na zakupie komputerów i przeprowadzeniu kursu szkoleniowego dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Logo kategorii
Centrum Pomocowe dla Krakowian

To przedłużenie działań z terenu dzielnicy XII. Stworzenie przestrzeni łączącej osoby potrzebujące z chcącymi pomagać.

Logo kategorii
Bezpieczne wiaty rowerowe na ulicach

Bezpieczne wiaty rowerowe na ulicach na zamknięcie przypisane do konkretnej osoby z którą zostanie podpisana umowa najmu na okres do jednego roku. Najem dla mieszkańca Krakowa jest bezpłatny.

Logo kategorii
WYŚWIETLACZ NADMIERNEJ PRĘDKOŚCI Z URZĄDZENIEM RADAROWYM

Montaż wyświetlacza prędkości z urządzeniem radarowym zasilanym panelem fotowoltaicznym.

Logo kategorii
Krakowskie, bezpłatne, inteligentne garaże rowerowe

#ToDziała Wspólnie rozwiniemy, stworzony w Krakowie, system inteligentnych boksów rowerowych: - bez dodatkowych aplikacji, - bez podawania danych, - bez kodów i PINów, - bez opłat. #Ekologia #Rowery #Innowacje #Bezpieczeństwo #Powietrze #KochamKraków

Logo kategorii
Park Rzeczny Drwinka - Zielony Pierścień Podgórza

Celem projektu jest stworzenie ogólnodostępnego parku rzecznego w południowej części Krakowa na obszarze pomiędzy ul. Wielicką, ul. Nowosądecką i ul. Bochenka na obszarze MPZP pn. „Park Rzeczny Drwinka”.

Logo kategorii
K R A K - i - T E K T U R A

Cykl otwartych warsztatów projektowych dla małych i dużych mieszkańców miasta z zakresu architektury i pokrewnych jej dziedzin. Będziemy budować - od mikro modeli po realizacje w skali 1:1 - ucząc się dialogu z otoczeniem i troski o zastane wartości.

Logo kategorii
Kino pod gwiazdami!

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów.

Logo kategorii
PRZYWRÓĆMY ZIELEŃ NA PLACU ŚW. MARII MAGDALENY

PROJEKT ZAKŁADA PRZEBUDOWĘ PLACU ŚW. MARII MAGDALENY I PRZYWRÓCENIE NA NIM ZIELENI, A TAKŻE USUNIĘCIE NIELEGALNIE POSTAWIONEGO POMNIKA PIOTRA SKARGI ORAZ WYMIANĘ ZNISZCZONEJ NAWIERZCHNI.

Logo kategorii
SKATEPARK w PARKU SOLVAY.

Budowa SKATEPARK w PAKU SOLVAY.

Logo kategorii
Pij kranowiankę w parku - więcej pitników zamiast plastików

Montaż pitników z darmową, dostępną dla każdego wodą pitną w 9 popularnych parkach Kakowa. Pitniki powinny mieć wylewkę do picia, możliwość napełnienia butelki oraz miskę dla zwierząt. Pitniki pozwolą zmniejszyć ilość plastikowych śmieci w parkach.

Logo kategorii
Samoobsługowa stacja naprawy rowerów

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów będzie przeznaczona dla osób, które potrzebują naprawić swój rower czy dokonać przeglądu lub modyfikacji. Zawierała będzie standardowe narzędzia do naprawy rowerów, uchwyt na rower, klucze czy pompkę ręczną.

Logo kategorii
Pierwsze pole do disc golfa w Krakowie

Zadanie ma na celu budowę pierwszego pola do disc golfa w Krakowie - dyscypliny, która stanowi połączenie klasycznego golfa poniekąd z ultimate fresbee.

Logo kategorii
chodnik od przystanku Jarzębiny do cmentarza Grębałów

Budowa chodnika prowadzącego od przystanków tramwajowych Jarzębiny (po obu stronach torów) do furtki cmentarza Grębałów. Obecnie do cmentarza prowadzi wąska nierówna ścieżka, po opadach deszczu zabłocona.

Logo kategorii
Oświetlenie dla Plant Dietlowskich

Instalacja latarni na alejkach parkowych zaniżonych w zieleni ulicy Dietla od rzeki Wisły do ulicy Grzegórzeckiej. Uzupełnienie brakującego utwardzenia alejek od Krakowskiej do Wisły, instalacja toalety na wysokości ulicy Bożego Ciała.

Logo kategorii
Tęznia Solankowa

Budowa Tężni Solankowej - bardzo potrzebna ze względu na walory zdrowotne i zainteresowanie mieszkańców Krakowa . A w obecnej sytuacji w Polsce- Krakowie pomoże w szybszym powrocie do zdrowia i kondycji fizycznej.

Logo kategorii
Europejski Obwarzanek

Projekt przewiduje budowę kilkudziesięciu małych pomników przedstawiających obwarzanek w barwach danego z krajów Europy i wraz ze słynnym zabytkiem z danego państwa w środku obwarzanka - wzdłuż ulicy zaproponowanej przez urząd

Logo kategorii
PASJONACI DLA CRACOVII

Projekt zakłada utworzenie multimedialnej strefy historycznej, piłkarskiej strefy zabaw dla dzieci oraz alei zasłużonych wokół stadionu Cracovii, a także budowę boiska sztucznego w Opatkowicach.

Logo kategorii
Tężnia solankowa w Parku Decjusza

Wybudowanie na terenie Parku Decjusza tężni solankowej.

Logo kategorii
Bilety dla Seniorów do Kina Paradox!

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Krakowa, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina.

Logo kategorii
SZYBCIEJ TRAMWAJEM po krakowskich torach!

Realizacja projektu umożliwi szybszy przejazd tramwajów wzdłuż ul. Brożka, dzięki montażowi nowoczesnego rozjazdu tramwajowego.

Logo kategorii
Parklety dla krakowian

Projekt zakłada stworzenie w kilku punktach śródmieścia Krakowa tzw. parkletów, czyli małych skwerów wyposażonych m. in. w ławki, stoliki i kwietniki w donicach, zapewniający okolicznym mieszkańcom miejsce odpoczynku i spotkań.

Logo kategorii
Wielki powrót PARKU JALU KURKA

Od lat park Jalu Kurka jest zamknięty, zapuszczony i zaniedbany. To cenne dla miasta i nieznane dotąd przez krakowian miejsce wymaga ingerencji w tą przestrzeń, ponieważ jest to jedne z niewielu obszarów zielonych na terenie Starego Miasta.

Logo kategorii
Ochrona pomników i flagi narodowej w Parku dr H. Jordana

Projekt polega na zabezpieczeniu przed dewastacją historycznych 60 popiersi wielkich Polaków postawionych w Parku dr. Henryka Jordana tj. pomników „jordanowskich” z czasów zaborów, jak i pomników tworzących Galerię Wielkich Polaków XX wieku.

Logo kategorii
Taklińskiego/Petrażyckiego nowa nawierzchnia asfaltowa

Projekt zakłada nowy dywanik asfaltowy w ciągu ulic Taklińskiego/Petrażyckiego od Zakopianki do granicy z Gminą Skawina

Logo kategorii
Domagamy się realizacji Projektu 103. Zabezpieczamy teren.

Centrum Sportów Miejskich #103 to zwycięski projekt z roku 2019. ZIS zwleka z rozpoczęciem prac a dookoła powstają kolejne apartamentowce. Chcemy zabezpieczyć granice działek przed dzikim parkowaniem pod wiaduktem i zwiększyć budżet realizacji.

Logo kategorii
STWÓRZMY KRAKOWSKĄ SIEĆ MONITORINGU POWIETRZA

PROJEKT ZAKŁADA STWORZENIE SIECI MONITORUJĄCEJ JAKOŚĆ POWIETRZA W CZASIE RZECZYWISTYM POPRZEZ MONTAŻ CZUJNIKÓW NA TERENIE WSZYSTKICH 145 SAMORZĄDOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W KRAKOWIE WRAZ Z TABLICAMI INFORMUJĄCYMI O ZANIECZYSZCZENIACH NA ZEWNĄTRZ SZKÓŁ

Logo kategorii
Podjazdy na krawężnikach dla rowerzystów

Montaż 200 małych podjazdów wylanych z betonu bądź innego materiału łączących linie ulicy z drogą rowerową

Logo kategorii
Dajże DRUGIE ŻYCIE ZNICZOM!

Celem projektu jest montaż na krakowskich nekropoliach specjalnych stojaków, gdzie mieszkańcy będą mogli pozostawić znicze, które nadają się jeszcze do użycia. Będą mogły z nich skorzystać inne osoby, dzięki temu stare znicze będą miały drugie życie.

Logo kategorii
Zadaszone stojaki na rowery dla każdej dzielnicy!

Projekt zakłada zakup i montaż zadaszonych stojaków rowerowych przy osiedlach w każdej dzielnicy Krakowa.

Logo kategorii
ZAZIELEŃMY Prądnik!

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń zieleni (niskiej i wysokiej) na terenie dzielnicy III Prądnik Czerwony. Dzięki nasadzeniom przede wszystkim roślin oczyszczających powietrze przyczynią się one do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza.

Logo kategorii
STRAJK DEMOGRAFICZNY

Projekt ma na celu zmianę mentalności mieszkańców Krakowa w zakresie postrzegania rodzicielstwa poprzez realizację kampanii społecznej w mediach zewnętrznych oraz radiu i prasie lokalnej skutkującej wzrostem przyrostu naturalnego w mieście.

Logo kategorii
true SKATE park

Budowy skateparku projekt dotyczy. Deska jest bogiem, sztuczki nałogiem, Ollie podstawą, Manual zabawą. Kocham mamę i posty bumpuję, wierszyk ten Twoją uwagę przykuje. Dalsze pisanie sobie daruję bo jeszcze wyjdzie że was demoralizuję BUMPER = K00ZAK

Logo kategorii
Na Błonie - chodnik

Budowa chodnika wzdłuż ul. Na Błonie

Logo kategorii
Rewitalizacja Parku Skalskiego w Czyżynach

Projekt ma na celu rewitalizację parku Skalskiego w Czyżynach. Obecnie teren jest mocno zaniedbany. Rewitalizacja uczyni teren miejscem przyjaznym dla mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
Stanica Kajakowa Nowa Huta

Projekt zakłada utworzenie Stanicy Kajakowej na Szlaku Kajakowym Dłubnia - Nowa Huta wyposażona małą architekturę turystyczną oraz dającą schronienie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi.

Logo kategorii
Butelkomat - oczyszczamy miasto z plastiku

Projekt przewiduje montaż i utrzymanie urządzenia przyjmującego plastikowe butelki PET. W zamian za oddane butelki mieszkańcy Krakowa będą otrzymywać zniżki na wstęp do obiektów kulturalnych miasta, takich jak muzeum, kino czy teatr.

Logo kategorii
100 Ławek dla mieszkańców

Projekt ma na celu poprawę dostępności ławek w przestrzeni miejskiej. Przy każdej ławce usytuowany będzie kosz na śmieci.

Logo kategorii
Pokażmy w Okrąglaku historię handlu na Kazimierzu

Handel był solą i siłą napędową Kazimierza przez wieki. Wolnica była pierwszą strefą wolnocłową w Polsce. Handlowano na Bawole, Szerokiej, Kupa i na Placu Nowym. Pokażmy na starych fotografiach eksponowanych we wnętrzu Okrąglaka historię handlu !!!

Logo kategorii
Armatura - klub piłkarski wizytówką Podgórza Duchackiego

Budowa infrastruktury klubu piłkarskiego Armatura.

Logo kategorii
Weźże jeździj krakowiaku!

Umieszczenie przy przystankach autobusowo-tramwajowych oraz autobusowych tablice informacyjne dot. czasu przyjazdu autobusów.

Logo kategorii
Strona www - Rejestr Umów podpisywanych przez Miasto Kraków

Przejrzysty i wygodny w obsłudze rejestr umów cywilnoprawnych, podpisywanych przez wszystkie jednostki Urzędu Miasta Krakowa, ułatwiający społeczną kontrolę administracji publicznej.

Logo kategorii
Remont drogi przy Cmentarzu Grębałów

Wyasfaltowanie drogi o nawierzchni gruntowej znajdującej się po wschodniej części "Cmentarza Grębałów".

Logo kategorii
Nowości wydawnicze, kody i spotkania w Bibliotece Kraków

Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków, komiksów, gier planszowych), kodów do e-booków, licencji na oprogramowanie do tworzenia gier miejskich oraz organizację spotkań autorskich i warsztatów w filiach Biblioteki Kraków.

Logo kategorii
Wspieramy NASZE Parafie

Projekt ma na celu wsparcie finansowe krakowskich parafii, które z uwagi na obostrzenia i zagrożenie epidemiczne mają znacznie zmniejszone wpływy na skutek mniejszej liczby osób uczestniczących w liturgii w sposób tradycyjny.

Logo kategorii
WEŹŻE przycupnij na przystanku!

Czy zdarzyło Ci się szukać miejsca w okolicy przystanku, gdzie mogłeś się oprzeć i poczekać? Celem projektu jest montaż na 50 przystankach w naszym mieście bariero-siedzisk, które dzięki wyprofilowanej obręczy służą do podpierania się.

Logo kategorii
Zagospodarowanie terenu wokół przychodni ul. Rusznikarska 17

Zadanie ma na celu zagospodarowanie terenu zielonego wokół przychodni, remont istniejącego ogrodzenia wraz z nowymi furtkami i bramą wjazdową oraz wykonanie nakładki asfaltowej w zatoczkach przed budynkiem.

Logo kategorii
Lodowisko dla krakowian

Projekt pn. " Lodowisko dla krakowian" zakłada stworzenie sezonowego mobilnego lodowiska wraz całą niezbędną infrastrukturą na obiekcie dawnego stadionu Korony Kraków przy ul. Parkowej 12A.

Logo kategorii
Mobilna scena plenerowa

Celem projektu jest zakup mobilnej sceny plenerowej, która będzie wykorzystana do organizowania imprez i szerzenia kultury wśród osób niepełnosprawnych, seniorów, dzieci, młodzieży i mieszkańców Miasta Krakowa.

Logo kategorii
Zielone przystanki dla Krakowa

Budowa zielonych wiat przystankowych z funkcją retencji wody oraz zainstalowanymi panelami fotowoltaicznymi wraz z zielenią towarzyszącą.

Logo kategorii
ŁĄCZYMY PARKI

Celem projektu jest wykorzystanie potencjału zieleni miejskiej. Ideą projektu jest zorganizowanie ogólnodostępnych, atrakcyjnych i bezpłatnych form rekreacji dla mieszkańców w każdym wieku.

Logo kategorii
Bezpieczny chodnik

Wykonanie koncepcji budowy jednostronnego chodnika wraz z odwodnieniem na ulicy Bogucianka od ul. Walgierza Wdałego do pętli autobusu linii 112

Logo kategorii
Mobilne zestawy ratujące życie z AED dla Straży Miejskiej

Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa poprzez zakup 10 mobilnych zestawów ratujących życie, w skład których wchodzić będą: •automatyczny defibrylator zewnętrzny AED •akcesoria do RKO •zestaw do tamowania krwotoków dla Strażników Miejskich

Logo kategorii
Morsowisko - plaża dla Morsów przy Zalewie Nowohuckim

Projekt zakłada wyodrębnienie części zalewu Nowohuckiego (wybranej przez ekspertów) na miejsce do morsowania, montaż tarasu, pomostu, przebieralni drewnianych oraz stworzenie bezpiecznego zejścia do wody.

Logo kategorii
Milion na Park Kurdwanowski

Dofinansowanie prac związanych z rewitalizacją Parku Kurdwanowskiego. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie całego terenu parku poprzez m.in. remont alejek, montaż nowych ławek i koszy, atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Logo kategorii
Wał Rudawy - ścieżka spacerowa w sercu miasta

Rewitalizacja ścieżki na wałach Rudawy, która leży w sercu miasta. Wyrównanie nawierzchni i odnowienie zejść. To teren chętnie uczęszczany przez krakowian oraz piękne miejsce rozciągające się od Salwatora, aż po Wolę Justowską.

Logo kategorii
Kraków wolny od psich kup

Wyposażenie koszy ulicznych w piktogramy informujące o możliwości umieszczania w nich psich kup.

Logo kategorii
Artyści malarze Krakowa

Wystawa prac malarskich profesjonalnych artystów i amatorów tworzących w Krakowie. Ekspozycję zakończy sprzedaż prac.

Logo kategorii
Miejsca w przedszkolach na wakacje w systemie elektronicznym

Projekt ma na celu ułatwienie dostępu do przedszkoli samorządowych w czasie dyżurów wakacyjnych oraz stworzenie przejrzystych, uproszczonych zasad zapisów, dzięki czemu dla każdego dziecka będzie musiało zostać zapewnione miejsce w przedszkolu.

Logo kategorii
SIŁOWNIA WIATROWA

Rozbudowanie elektrownii wiatrowej-przede wszystkim odnawialne i niewyczerpywalne źródło energii. Dogodnością byłoby czystsze powietrze dla Krakowa! (redukowanie emisji CO² do atmosfery) taka inwestycja jest bardzo funkcjonalna!!

Logo kategorii
Nowy chodnik na PRĄDNIKU!

Celem projektu jest budowa 220 m chodnika przed Domem Pomocy Społecznej ul. Rozrywka 1, który służył będzie Mieszkańcom jako bezpieczny łącznik spacerowy pomiędzy Prądnikiem Czerwonym a Parkiem Reduta i innymi parkami w Mistrzejowicach.

Logo kategorii
Warsztaty i szkolenia dla Rodziców: Pozytywna Dyscyplina

Nauka świadomego rodzicielstwa przez dostarczenie skutecznych narzędzi i metod, pozwalających współpracować i budować długofalowe relacje z własnymi dziećmi, w oparciu o szacunek i empatię. Warsztaty dla rodziców bazujące na Pozytywnej Dyscyplinie.

Logo kategorii
Uratujmy Scanię "Babcię" i MANa "MAŃka"

Projekt dotyczy remontu zabytkowych autobusów, znajdujących się w zbiorach Muzeum Inż. Miejskiej, aby mógły okazjonalnie jeździć po Krakowie jako kolejne pojazdy historyczne.

Logo kategorii
Zasadźmy wspólnie Las Krakowian!

Projekt zakłada nasadzenia w różnych częściach miasta dużych sadzonek drzew, które w niedalekiej przyszłości utworzą nowe lasy miejskie, których tak bardzo brakuje w Krakowie.

Logo kategorii
Wyprowadź swój opton na spacer

Zadanie polega na ustawieniu w przestrzeni miasta 36 - 72 futurystycznie wyglądających ławek w kształcie przezroczystych bąbli. Ławki będą zasilane panelami słonecznymi w dzień i podświetlane światłem LED w nocy. Ławki nawiązują do twórczości Lema

Logo kategorii
Obywatelska kontrola wewnętrzna działań UMK jego jednostek.

Zlecenie zewnętrznej firmie audytorsko/doradczej zweryfikowania nieprawidłowości organizacyjnych i finansowych w Urzędzie Miasta Krakowa z ostatnich 15 lat. Zbadanie przyczyn, zapisanie w raporcie wyników i zaproponowanie działań naprawczych.

Logo kategorii
Zielone połączenie ul. Kocmyrzowskiej z Zalewem Nowohuckim

Projekt przewiduje rewitalizację/uporządkowanie nieużytków/terenu pomiędzy stadionem "Wandy", a rzeką Dłubnią i stworzenie najszybszego pieszego (ścieżka gruntowa) połączenia pomiędzy ul. Kocmyrzowską, a Zalewem Nowohuckim.

Logo kategorii
Strażacka Mobilna Izba Przyjęć - etap II

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Krakowa poprzez zakup pojazdu operacyjno-rozpoznawczego wraz z wyposażeniem, dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1, na bazie której planowane jest stworzenie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Medycznego

Logo kategorii
Konkurs wspomnień kresowego samokształcenia (KWKS)

Kraków będąc polską stolicą pamięci i tożsamości powinien przewodzić narodowej debacie o wykorzystaniu cyfrowych technologii w kulturze pamięci. Konkursowy nabór wspomnień o formach samokształcenia na wschodnich Kresach Rzeczpospolitej.

Logo kategorii
SPOJRZENIE W PRZESŁOŚĆ

Projekt zakłada ustawienie kilku tablic z widokiem z przed lat miejsc charakterystycznych Krakowa znajdujących się w archiwach miasta bądź organizacji miejskich.

Logo kategorii
Pawia NA NOWO!

Po 15 latach od ostatniego remontu jednej z reprezentatywnych ulic Krakowa przyszedł moment na jej rewitalizację! Projekt zakłada utworzenie nowych nasadzeń zieleni oraz wymianę obecnych elementów małej architektury na całym odcinku ul. Pawiej.

Logo kategorii
Przełamuję schemat

Celem projektu jest przełamanie negatywnych stereotypów i tabu dot. psychoterapii. Działanie to będzie realizowane poprzez kampanię społeczną zachęcającą mieszkańców Krakowa, przeżywających trudności do sięgnięcia po profesjonale wsparcie.

Logo kategorii
Bezpieczniej w Krakowie- spokojne drogi i chodniki!

Zbudowanie chodnika wzdłuż ul. Morcinka. Od ul. Powstańców do ul. Jeziorany. Zbudowanie oświetlenia drogi wzdłuż ul. Morcinka. Od ul. Powstańców do ul. Jeziorany.

Logo kategorii
Ogród Wyspiańskiego

Ogród kwietny inspirowany twórczością Stanisława Wyspiańskiego w centrum miasta, na Skwerze im. Brora Hanssona. Projekt przewiduje stworzenie ogrodu kwiatów i roślin występujących w malarstwie artysty, naprzeciwko powstającego Muzeum Wyspiańskiego.

Logo kategorii
Pasieki Krakoskie - Miodek Krakoski

Projekt przewiduje zakup i zasiedlenie 72 uli pszczelich na terenie miasta Krakowa.

Logo kategorii
fontanna na Placu Centralnym

Podświetlana fontanna uatrakcyjni całą dzielnicę i przyciągnie turystów

Logo kategorii
OtwieraMy Szkoły - testy na COVID dla nauczycieli w Krakowie

Zadbajmy razem o zdrowie i edukacje naszych dzieci. Pomóżmy nauczycielom powrócić do realizacji swojej pasji - nauczania. Sfinansujmy nauczycielom badania na przeciwiała Koronawirus SARS-CoV-2, aby mogli znów normalnie uczyć w szkole.

Logo kategorii
Z rodziną zajdziesz wyżej! Zajęcia wspinaczkowe dla rodzin

Chcemy umożliwić rodzinom mieszkającym w Krakowie przekonanie się, że wspinanie to sport dostępny dla osób w każdym wieku i o każdej sprawności fizycznej pozwalający na ciekawe i aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie najbliższych.

Logo kategorii
Joga na trawie dla mieszkańców Krakowa

Nasz projekt ma na celu organizację ogólnodostępnych zajęć jogi dla mieszkańców Krakowa w terminie 18 czerwca-28 sierpnia 2022. Zajęcia będą się odbywały w soboty i niedziele, na wolnym powietrzu i będą prowadzone w różnych grupach wiekowych.

Logo kategorii
budowa chodnika do przystanku autobusowego

Budowa chodnika do przystanku autobusowego przy ulicy rzepichy do ulicy Za skłonem

Logo kategorii
Ścieżka rekreacyjna wzdłuż potoku Sudół

Ścieżka utwardzona (nie asfaltowa) pieszo rowerowa wzdłuż potoku Sudół od ulicy Jordanowskiej aż do ulicy Skotnica. Wzdłuż ścieżki ustawienie ławek oraz koszy na śmieci.

Logo kategorii
Pieszo-rowerowe połączenie ul. Kocmyrzowskiej z Bulwarową

Budowa asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej w okolicach ul. Stadionowej łączącej ul. Bulwarową z ul. Kocmyrzowską.

Logo kategorii
ZIELONE PRZYSTANKI

Celem projektu jest montaż 25 zielonych przystanków na wzór tego przy Rondzie Grunwaldzkim. Dzięki naturalnemu zacienieniu mieszkańcy będą mogli w otoczeniu zieleni oczekiwać na przyjazd autobusu.

Logo kategorii
Małopolska Kuźnia Talentów - muzyczna scena Krakowa

Powołanie Małopolskiej Kuźni Talentów. Przystosowanie przestrzeni oraz dzierżawa lokalu umożliwiającego prowadzenie działalności artystyczno-edukacyjnej, skierowane dla mieszkańców Krakowa bądź chcących rozpocząć działalność w branży muzycznej.

Logo kategorii
Karta Sportowa dla mieszkańców Krakowa

Dodajmy do Karty Krakowskiej i Krakowskiej Karty Miejskiej funkcjonalność karty sportowej, czyli możliwość wykupywania abonamentu do obiektów sportowych na terenie całego Krakowa.

Logo kategorii
Białe Morza Park dla Mieszkańców Krakowa.

Projekt dotyczy zagospodarowania obszaru "Białe Morza" jako ogólnodostępnego parku dla mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
Renowacja Miasteczka Rowerowego w Parku Jordana

Renowacja rowerowego miasteczka ruchu drogowego w parku Jordana polegająca na wymianie nawierzchni dróg rowerowych, wymalowania poziomych znaków drogowych, montażu nowych pionowych znaków drogowych oraz instalacji sygnalizacji świetlnej.

Logo kategorii
Utwardzenie nawierzchni na ulicy Zakamycze

Wykonanie nowej nawierzchni utwardzonej przepuszczalnej na ulicy Zakamycze w odcinku od numeru 32 do 34a

Logo kategorii
Krakowska EkoSzkoła

Konkurs dla uczniów w Krakowie, mający zwiększyć ich kreatywność i zwiększyć społeczną świadomość o ekologii i zmianach klimatu.

Logo kategorii
Miasteczko Ruchu Drogowego w Nowej Hucie

Nowoczesne Miasteczko Ruchu Drogowego przy ulicy Tomickiego. Zrewitalizujmy ten wyjątkowy park nadając mu funkcję rekreacyjną oraz edukacyjną. Stwórzmy miejsce, gdzie nauczymy nasze dzieci bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Logo kategorii
Wolontariat dla Pacjentów Szpitala w Prokocimiu

Budowanie wolontariatu dla Pacjentów szpitala w Prokocimiu (Nowy szpital przy ul. Jakubowskiego)

Logo kategorii
Z nową mocą po pandemii! Bezpłatne zajęcia dla dzieci

Wsparcie bezpłatnych zajęć dla dzieci, młodzieży i rodzin we wszystkich jedenastu krakowskich Młodzieżowych Domach Kultury (MDK), które były otwarte i pracowały z dziećmi i młodzieżą przez cały okres pandemii.

Logo kategorii
Wymiana oświetlenia na osiedlu Krakówiaków

Wymiana na nowe i dobudowa nowych w miejscach zaciemnionych lamp wraz z wymianą starej instalacji podziemnej. Lampy są stare, brudne, niektóre słupy zdezelowane - wymianę poprawi jakość światła, bezpieczeństwo i estetykę osiedla.

Logo kategorii
Zakup strojów dla "Małych Słowianek"

Projekt zakłada zakup strojów dla Zespołu Pieśni i Tańca "Małe Słowianki" im. druhny Władysławy Marii Francuz, w którym tańczy i śpiewa ok. 300 uczniów i uczennic w wieku od 6 do 19 lat z 143 szkół z terenu całego Krakowa.

Logo kategorii
Porty bezpłatnego ładowania telefonów na przystankach MPK

100 najczęściej uczęszczanych przystanków w centrum miasta i nie tylko zostanie wyposażonych w porty do ładownia urządzeń elektronicznych, takich jak smartphony, laptopy, tablety itp. Ładowanie będzie możliwe przy pomocy najpopularniejszych kabli.

Logo kategorii
Czyżby zapomniano o KOCMYRZOWSKIEJ? Remontujmy nie łatajmy !

Projekt przewiduje generalny remont nawierzchni 🚧 ul. Kocmyrzowskiej od ul. Obrońców Krzyża do ul. Bulwarowej po stronie os. Krakowiaków 🚧

Logo kategorii
ZRZUTKA NA ZALEW NOWOHUCKI - razem zadbajmy o infrastrukturę

❤ Wykonanie rzeczywistego monitoringu 🎥 ZALEWU NOWOHUCKIEGO. Remont dwóch odcinków chodnika 🚧, miejsc postojowych i oświetlenia 💡 ważnych dla całej Nowej Huty (5 dzielnic) prowadzące na Zalew Nowohucki, wzdłuż ul. Bulwarowej i Wojciechowskiego.

Logo kategorii
Kamieniołom Zabaw

Projekt zakłada budowę edukacyjnego placu zabaw w nieczynnym Kamieniołomie Bogucianka,

Logo kategorii
Uczcijmy pamięć Bronisława Cieślaka filmowego por. Borewicza

Projekt zakłada umieszczenie tablicy pamiątkowej na budynku przy ul. Krakowskiej 13, gdzie urodził się i spędził młodość Bronisław Cieślak słynny por, Borewicz z filmowego serialu "O7 zgłoś się"

Logo kategorii
Krakowska kardiologia po Covid-19

Projekt przewiduje doposażenie Kliniki Kardiologii 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. Projekt ma na celu wymianę wysłużonego przez lata sprzętu, do którego zużycia przyczyniła się pandemia.