Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2021
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
Logo kategorii
ZRZUTKA NA ZALEW NOWOHUCKI - razem zadbajmy o infrastrukturę

❤ Wykonanie rzeczywistego monitoringu 🎥 ZALEWU NOWOHUCKIEGO. Remont dwóch odcinków chodnika 🚧, miejsc postojowych i oświetlenia 💡 ważnych dla całej Nowej Huty (5 dzielnic) prowadzące na Zalew Nowohucki, wzdłuż ul. Bulwarowej i Wojciechowskiego.

Logo kategorii
Butelkomat - oczyszczamy miasto z plastiku

Projekt przewiduje montaż i utrzymanie urządzenia przyjmującego plastikowe butelki PET. W zamian za oddane butelki mieszkańcy Krakowa będą otrzymywać zniżki na wstęp do obiektów kulturalnych miasta, takich jak muzeum, kino czy teatr.

Logo kategorii
Toalety przy placach zabaw w każdej dzielnicy

Dzięki projektowi w każdej dzielnicy powstaną toalety przy placach zabaw. Obiekty będą estetyczne i komfortowe, a konkretne lokalizacje zostaną wybrane po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami. Czas, żeby nowoczesne kabiny zastąpiły krzaki!

Logo kategorii
Czyżby zapomniano o KOCMYRZOWSKIEJ? Remontujmy nie łatajmy !

Projekt przewiduje generalny remont nawierzchni 🚧 ul. Kocmyrzowskiej od ul. Obrońców Krzyża do ul. Bulwarowej po stronie os. Krakowiaków 🚧

Logo kategorii
Oświetlony Skatepark w Parku Lotników Polskich

Celem projektu jest wykonanie oświetlenia na skateparku znajdującego się w Parku Lotników Polskich, dając możliwość uprawiania sportów miejskich po zmroku do godziny 23:00

Logo kategorii
WEŹŻE przycupnij na przystanku!

Czy zdarzyło Ci się szukać miejsca w okolicy przystanku, gdzie mogłeś się oprzeć i poczekać? Celem projektu jest montaż na 50 przystankach w naszym mieście bariero-siedzisk, które dzięki wyprofilowanej obręczy służą do podpierania się.

Logo kategorii
Ochrona pomników i flagi narodowej w Parku dr H. Jordana

Projekt polega na zabezpieczeniu przed dewastacją historycznych 60 popiersi wielkich Polaków postawionych w Parku dr. Henryka Jordana tj. pomników „jordanowskich” z czasów zaborów, jak i pomników tworzących Galerię Wielkich Polaków XX wieku.

Logo kategorii
Zaprojektujmy standardy oświetlenia ulicznego dla Krakowa

Celem projektu jest stworzenie wytycznych dla jednostek miejskich, by montowane lampy w mieście było bezpieczne dla mieszkańców. Źle montowane lampy LED pobudzają, utrudniają zaśnięcie, ale także mogą oślepić. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

Logo kategorii
Zasadźmy wspólnie Las Krakowian!

Projekt zakłada nasadzenia w różnych częściach miasta dużych sadzonek drzew, które w niedalekiej przyszłości utworzą nowe lasy miejskie, których tak bardzo brakuje w Krakowie.

Logo kategorii
Piękniejsze place zabaw dla Ruczaju, Zwierzyńca i Bronowic

Projekt zakłada doposażenie istniejących placów zabaw na terenie Ruczaju (ul. Do Wilgi), Zwierzyńca (ul. Jodłowa) oraz Bronowic (ul. Zarzecze) w kreatywny oraz nowoczesny sprzęt zabawowy.

Logo kategorii
Zielone przystanki dla Krakowa

Budowa zielonych wiat przystankowych z funkcją retencji wody oraz zainstalowanymi panelami fotowoltaicznymi wraz z zielenią towarzyszącą.

Logo kategorii
Rewitalizacja przestrzeni osiedlowej

Rewitalizacja zieleni przy budynku os. Sportowe 24 w Krakowie

Logo kategorii
Stop utonięciom!

Termomodernizacja budynków Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jednostka, która prowadzi działania ratownicze na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

Logo kategorii
Różowa skrzyneczka w krakowskich Szkołach Podstawowych

Projekt zakłada zakup i montaż różowych skrzyneczek w dziewczęcych toaletach Samorządowych Szkół Podstawowych miasta Krakowa .

Logo kategorii
Młynówka Królewska – najdłuższy park w Polsce! Nowy etap

Kontynuacja zwycięskiego projektu ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tworzymy najdłuższy i najbardziej atrakcyjny park w Polsce. Dodatkowe ścieżki, drogi rowerowe i strefy rekreacji dla wszystkich. Od zachodnich granic miasta do centrum.

Logo kategorii
ZIELONA KRUPNICZA - POSADŹMY 20 DRZEW!

PROJEKT PRZEBUDOWY UL. KRUPNICZEJ NA ODCINKU OD UL. PODWALE DO UL. LORETAŃSKIEJ MA NA CELU STWORZENIE PRZESTRZENI PRZYJAZNEJ MIESZKAŃCOM POPRZEZ POSADZENIE 20 DUŻYCH DRZEW, KRZEWÓW ORAZ PNĄCZY, A TAKŻE RETENCJĘ WÓD OPADOWYCH.

Logo kategorii
SZYBCIEJ TRAMWAJEM po krakowskich torach!

Realizacja projektu umożliwi szybszy przejazd tramwajów wzdłuż ul. Brożka, dzięki montażowi nowoczesnego rozjazdu tramwajowego.

Logo kategorii
Na Błonie - chodnik

Budowa chodnika wzdłuż ul. Na Błonie

Logo kategorii
zielony dojazd do Skawiny - realizacja ścieżki rowerowej -

Projekt zakłada realizację ścieżki rowerowej o długości 770 m, łączącą w całość ulicę Podgórki Tynieckie - zgodnie z załącznikiem. Da to możliwość dojazdu do Skawiny przez Uroczysko Skotniki omijając ruchliwą ulicę Skotnicką.

Logo kategorii
PRZYWRÓĆMY ZIELEŃ NA PLACU ŚW. MARII MAGDALENY

PROJEKT ZAKŁADA PRZEBUDOWĘ PLACU ŚW. MARII MAGDALENY I PRZYWRÓCENIE NA NIM ZIELENI, A TAKŻE USUNIĘCIE NIELEGALNIE POSTAWIONEGO POMNIKA PIOTRA SKARGI ORAZ WYMIANĘ ZNISZCZONEJ NAWIERZCHNI.

Logo kategorii
STWÓRZMY KRAKOWSKĄ SIEĆ MONITORINGU POWIETRZA

PROJEKT ZAKŁADA STWORZENIE SIECI MONITORUJĄCEJ JAKOŚĆ POWIETRZA W CZASIE RZECZYWISTYM POPRZEZ MONTAŻ CZUJNIKÓW NA TERENIE WSZYSTKICH 145 SAMORZĄDOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W KRAKOWIE WRAZ Z TABLICAMI INFORMUJĄCYMI O ZANIECZYSZCZENIACH NA ZEWNĄTRZ SZKÓŁ

Logo kategorii
Domagamy się realizacji Projektu 103. Zabezpieczamy teren.

Centrum Sportów Miejskich #103 to zwycięski projekt z roku 2019. ZIS zwleka z rozpoczęciem prac a dookoła powstają kolejne apartamentowce. Chcemy zabezpieczyć granice działek przed dzikim parkowaniem pod wiaduktem i zwiększyć budżet realizacji.

Logo kategorii
Zygmunta Starego - nowe parki przy Młynówce Królewskiej

Utworzenie nowego dużego parku przy ul. Zygmunta Starego + utworzenie małego parku rzecznego przy ul. Na Błonie.

Logo kategorii
Krakowskie Błonia z wyspami zieleni

Punktowe zadrzewienie Błoni wyspami drzew, po 5-10 sztuk w ok. 30 starannie wybranych miejscach bez utraty historycznego charakteru łąki ani możliwości organizacji wydarzeń plenerowych. Przekształćmy Błonia w ogromne miejsce do piknikowania!

Logo kategorii
Strefa relaksu na Podgórzu

Celem projektu jest stworzenie strefy relaksu na obiekcie Centrum Sportu Parkowa gdzie mieszkańcy Krakowa będą mogli w ciszy i spokoju odpocząć od codziennego zgiełku.

Logo kategorii
Postawmy znaki LED dla bezpieczeństwa naszych dzieci

Projekt zakłada montaż oznakowania drogowego które zwiększy świadomość o dozwolonej prędkości: - znaki „strefa 30” LED na wszystkich wjazdach do strefy - 20 znaków pokazujących prędkość samochodu, minimum po 1 na każdą „strefę 30”

Logo kategorii
Taklińskiego/Petrażyckiego nowa nawierzchnia asfaltowa

Projekt zakłada nowy dywanik asfaltowy w ciągu ulic Taklińskiego/Petrażyckiego od Zakopianki do granicy z Gminą Skawina

Logo kategorii
Białe Morza Park dla Mieszkańców Krakowa.

Projekt dotyczy zagospodarowania obszaru "Białe Morza" jako ogólnodostępnego parku dla mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
ZAZIELEŃMY Prądnik!

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń zieleni (niskiej i wysokiej) na terenie dzielnicy III Prądnik Czerwony. Dzięki nasadzeniom przede wszystkim roślin oczyszczających powietrze przyczynią się one do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza.

Logo kategorii
Uratujmy Scanię "Babcię" i MANa "MAŃka"

Projekt dotyczy remontu zabytkowych autobusów, znajdujących się w zbiorach Muzeum Inż. Miejskiej, aby mógły okazjonalnie jeździć po Krakowie jako kolejne pojazdy historyczne.

Logo kategorii
ODPOMNIKUJMY PARK JORDANA

PROJEKT POLEGA NA USUNIĘCIU Z PARKU JORDANA 14 POPIERSI, KTÓRE ZOSTAŁY DO NIEGO WSTAWIONE W LATACH 2010-2016 BEZ WYMAGANEGO PRAWEM POZWOLENIA NA BUDOWĘ ORAZ 12-METROWEGO MASZTU, KTÓRY STANĄŁ W PARKU JORDANA W 2016 ROKU RÓWNIEŻ BEZ POZWOLENIA NA BUDOW

Logo kategorii
5 Lotniczych Placów Zabaw

Zestaw 5 Lotniczych Placów Zabaw Ponieważ Kraków Lotnicze tradycje ciekawym projektem będą lotnicze place zabaw rozmieszczone po okolicy Dawnego Lotniska Rakowice Czyżyny

Logo kategorii
Weźże jeździj krakowiaku!

Umieszczenie przy przystankach autobusowo-tramwajowych oraz autobusowych tablice informacyjne dot. czasu przyjazdu autobusów.

Logo kategorii
Instalacja ekranu dźwiękochłonnego o długości 100 m

Zmniejszenie uciążliwości związanej z dużym hałasem

Logo kategorii
Biegiem po zdrowie-budowa bieżni przy SP nr 149 w Krakowie

Budowa 100 metrowej bieżni na terenie strefy sportowej Szkoły Podstawowej nr 149 w Krakowie z nawierzchni poliuretanowej. Beneficjentami projektu będą uczniowie SP nr 149, jak i mieszkańcy osiedla Kurdwanów.

Logo kategorii
Krakowski festiwal sportów i tradycji

W swojej genezie zadanie zakłada organizacje eventu sporto -kulturalnego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka, będzie polegać na organizacji gier i zabaw, historycznej gry terenowej związanej z legendami Krakowa.

Logo kategorii
Oświetlenie dla Plant Dietlowskich

Instalacja latarni na alejkach parkowych zaniżonych w zieleni ulicy Dietla od rzeki Wisły do ulicy Grzegórzeckiej. Uzupełnienie brakującego utwardzenia alejek od Krakowskiej do Wisły, instalacja toalety na wysokości ulicy Bożego Ciała.

Logo kategorii
Ciepłownicza do remontu

Remont ulicy ciepłowniczej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Szafrańską, do skrzyżowania z ulicą Isep, wraz z remontem zatoki przystankowej przy przystanku "szafrańska".

Logo kategorii
Fontanna na Placu Centralnym - czy to możliwe w Nowej Hucie?

Projekt zakłada montaż fontanny w najbardziej prestiżowym miejscu jakim jest Plac Centralny im. Ronalda Reagana.

Logo kategorii
Przystanki na życzenie

Wszystkie przystanki w Krakowie, które do tej pory posiadają status „na żądanie”, zostaną przemienione w miłe i przyjazne przystanki „na życzenie”. Sprawmy, by Kraków stał się jeszcze bardziej życzliwy dla swoich mieszkańców oraz przyjezdnych!

Logo kategorii
Rewitalizacja Parku Skalskiego w Czyżynach

Projekt ma na celu rewitalizację parku Skalskiego w Czyżynach. Obecnie teren jest mocno zaniedbany. Rewitalizacja uczyni teren miejscem przyjaznym dla mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
Stanica Kajakowa Nowa Huta

Projekt zakłada utworzenie Stanicy Kajakowej na Szlaku Kajakowym Dłubnia - Nowa Huta wyposażona małą architekturę turystyczną oraz dającą schronienie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi.

Logo kategorii
ZIELONE PRZYSTANKI

Celem projektu jest montaż 25 zielonych przystanków na wzór tego przy Rondzie Grunwaldzkim. Dzięki naturalnemu zacienieniu mieszkańcy będą mogli w otoczeniu zieleni oczekiwać na przyjazd autobusu.

Logo kategorii
Połączenie pętli dróg rowerowych po obu stronach Wisły

Położenie asfaltu/betonu na podjazdach do kładki rowerowej nad Wisła w okolicy toru kajakowego.

Logo kategorii
Stop Dzikim Wysypiskom Śmieci!

Dzikie wysypiska śmieci rosną w siłę! Projekt zakłada zakup fotopułapek dzięki którym będzie można zidentyfikować i ukarać sprawców tego nielegalnego procederu.

Logo kategorii
Przystanki wiedeńskie na Poczcie Głównej i na Św. Gertrudy

Przystanki wiedeńskie pomagają ludziom starszym, niepełnosprawnym i matkom z wózkami wsiąść do tramwaju, zwiększają również bezpieczeństwo pasażerów, wymuszając spowolnienie ruchu samochodów. Projekt zakłada remont przystanków, co wpłynie na estetykę

Logo kategorii
Kraków na STO (SŁONECZNYCH) PROCENT!

Projekt zakłada montaż 5 ekologicznych ławek fotowoltaicznych na Błoniach Krakowskich - od al. Focha, al. 3 Maja, ul. Piastowskiej. Ławki te będą wyposażone w specjalne mocowania dla rowerów, moduł Wi-Fi oraz możliwość podładowania m.in. telefonu.

Logo kategorii
Gładko po Jana Pawła

Projekt zakłada likwidację utrudnień infrastrukturalnych w ciągu drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jana Pawła II. Dodatkowo dostosuje infrastrukturę do wymagań jakie stawiają Standardy Rowerowe Miasta Krakowa.

Logo kategorii
Lodowisko dla krakowian

Projekt pn. " Lodowisko dla krakowian" zakłada stworzenie sezonowego mobilnego lodowiska wraz całą niezbędną infrastrukturą na obiekcie dawnego stadionu Korony Kraków przy ul. Parkowej 12A.

Logo kategorii
Budowa ciągu pieszo-rowerowego na Prądniku!

Celem projektu jest budowa ciągu pieszo-rowerowego po południowej stronie ul. Lublańskiej na odcinku od ul. Młyńskiej do wysokości przejścia dla pieszych w okolicy przystanku Lublańska.

Logo kategorii
Mobilna scena plenerowa

Celem projektu jest zakup mobilnej sceny plenerowej, która będzie wykorzystana do organizowania imprez i szerzenia kultury wśród osób niepełnosprawnych, seniorów, dzieci, młodzieży i mieszkańców Miasta Krakowa.

Logo kategorii
Naukowy Plac Zabaw w Nowej Hucie

Naukowe Place Zabaw to mądra rozrywka na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Urządzenia naukowe, muzyczne, sensoryczne i ekologiczne dla całej rodziny!

Logo kategorii
Dajże DRUGIE ŻYCIE ZNICZOM!

Celem projektu jest montaż na krakowskich nekropoliach specjalnych stojaków, gdzie mieszkańcy będą mogli pozostawić znicze, które nadają się jeszcze do użycia. Będą mogły z nich skorzystać inne osoby, dzięki temu stare znicze będą miały drugie życie.

Logo kategorii
Tężnia solankowa

Tężnia solankowa

Logo kategorii
Park Jordana – Oświetlenie infrastruktury sportowej

Inicjatywa oświetlenia kortu tenisowego, skateparku, dwóch boisk do koszykówki oraz boiska do piłki nożnej i siatkowej, co umożliwi korzystanie z nich przez cały okres otwarcia paku Jordana (np. 6:00 - 22:00 od 1 kwietnia do 31 października)

Logo kategorii
Pawia NA NOWO!

Po 15 latach od ostatniego remontu jednej z reprezentatywnych ulic Krakowa przyszedł moment na jej rewitalizację! Projekt zakłada utworzenie nowych nasadzeń zieleni oraz wymianę obecnych elementów małej architektury na całym odcinku ul. Pawiej.

Logo kategorii
Białe Morza Krakowski Amfiteatr

Projekt zakłada wybudowanie krakowskiego amfiteatru na terenie zwanym Białe Morza między Borkiem Fałęckim a Kurdwanowem.

Logo kategorii
ZAZIELEŃMY PLAC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

PROJEKT POLEGA NA NASADZENIU ZIELENI W TEJ CZĘŚCI PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, KTÓRA NIE BĘDZIE KOLIDOWAŁA Z DROGĄ POŻAROWĄ, A TAKŻE ZAKŁADA UWOLNIENIE DROGI POŻAROWEJ OD PARKUJĄCYCH NA NIEJ POJAZDÓW.

Logo kategorii
ŁAŹNIA MIEJSKA

Toaleta publiczna, która niesie pozytywną zmianę społeczną. Toaleta dla wszystkich. W tym też dla osób w kryzysie bezdomności. Z łaźnią i pralnią.