Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 55:

ZRZUTKA NA ZALEW NOWOHUCKI - razem zadbajmy o infrastrukturę

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, ul. Bulwarowa, ul. Wojciechowskiego

Opis projektu

❤ Wykonanie rzeczywistego monitoringu 🎥 TĘŻNI SOLANKOWEJ i ZALEWU NOWOHUCKIEGO w oparciu o zainstalowaną kamerę obrotową. ❤🚧 Remont chodnika przy ul. Bulwarowej,na odcinku od ul.Wojciechowskiego  do wejścia na Zalew i oświetlenia 💡 przy ul. Bulwarowej,  oraz budowa oświetlenia 💡 ul. Wojciechowskiego, które już dawno winny być wykonane.

 
Jeśli pragniesz zmienić wizerunek Zalewu Nowohuckiego i Nowej Huty wspomóż ten projekt, który jest kontynuacją zwycięskich projektów w budżecie obywatelskim Miasta Krakowa dotyczących ZALEWU NOWOHUCKIEGO. Liczymy na Wasze WSPARCIE, ❤ wszystkich mieszkańców szeroko rozumianej NOWEJ HUTY.
 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Mieszkańcy dzielnic NOWOHUCKICH lubią mile spędzać czas nad Zalewem Nowohuckim. Opłakany stan chodnika prowadzącego nad Zalew Nowohucki, prócz tego stare ciemne lampy parkowe wymagają zdecydowanej interwencji i wymiany na jasne, nowoczesne.


Remont dwóch odcinków chodnika i oświetlenia ważnych dla całej Nowej Huty (5 dzielnic) prowadzących na Zalew Nowohucki, wzdłuż ul. Bulwarowej proszą Was o remont.  To samo dotyczy ul. Wojciechowskiego, którą wszyscy chodzimy na basen WANDZIANKI  i pozostałe obiekty sportowe KS WANDA.
 
Niestety musimy sami  wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zdobyć pieniądze na zmianę oblicza infrastruktury nad Zalewem Nowohuckim
 
W załączeniu zdjęcia z Zalewu Nowohuckiego, obrazujące tragiczny stan chodnika, przestarzałe technologicznie oświetlenie, drogę postojową. 
 
Ponadto projekt obejmuje transmisję obrazu na żywo z Zalewu Nowohuckiego w internecie.
Według zamysłu obraz z kamery obrotowej będzie dostępny dla każdego mieszkańca, który kliknie na określony adres internetowy. Taki oto powszechny sposób prezentacji obrazu będzie popularyzował rekreacyjną część Nowej Huty i będzie promował aktywnego sposób spędzania czasu nad Zalewem Nowohuckim. Będzie można zobaczyć co dzieje nad Zalewem i zwyczajnie, po prostu pomachać do kamery.

Rodzina, przyjaciele, znajomi zobaczą nas na drugim końcu Polski albo na końcu świata. ❢
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Prace remontowe Remont chodnika i oświetlenia 700 000,00 PLN
Dokumentacja projektowa i realizacja Realizacja zadania w trybie zaprojektuj i wybuduj--budowa oświetlenia w ul.Wojciechowskiego 200 000,00 PLN
Montaż kamery obrotowej Montaż kamery obrotowej-Wydział Komunikacji Społecznej UMK 20 000,00 PLN
920 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt i realizacja-budowa oświetlenia przy ul.Wojciechowskiego Realizacja zadania w trybie zaprojektuj i wybuduj 2022 r.
Prace remontowe remont chodnika wzdłuz ul.Bulwarowej, remont oświetlenia 2022 r.
Montaż kamery obrotowej Montaż kamery obrotowej 2022 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Remont chodników i oświetlenia w dużym stopniu poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowników oraz podniesie walory estetyczne okolicy; budowa oświetlenia w ul. Wojciechowskiego poprawi stan istniejącej infrastruktury a montaż kamery obrotowej na terenie Zalewu Nowohuckiego pozwoli mieszkańcom, którzy tam nie byli , zapoznać się z tym urokliwym miejscem.
powrót