Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 30:

Ciepłownicza do remontu

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ulica ciepłownicza

Opis projektu

Projekt obejmuje, remont metodą nakładkową, jezdni przy ulicy Ciepłowniczej, od skrzyżowania z ulicą Szafrańską, w kierunku ulicy Isep, wraz z wyremontowaniem zatoki przystankowej przy przystanku autobusowym "Szafrańska", w stronę lasku łęgowskiego.

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Przy ulicy Ciepłowniczej znajduje się elektrociepłownia, a także wiele firm spedycyjnych. Co sprzyja występowania ruchu tranzytowego. Oprócz tego ulica Ciepłownicza, stanowi ważne połączenie ulicy Nowohuckiej z laskiem łęgowskim, a także z archiwum Urzędu Miasta Krakowa, czy ulicą Longinusa Podbipięty. Niestety, ze względu na duży ruch samochodów ciężarowych, jezdnia jest w bardzo złym stanie. Dzięki wymianie nawierzchni, znacząco zwiększy się komfort podróżowania, zarówno osób dojeżdżających do pracy, jak i mieszkających w okolicach ulicy szafrańskiej. Wyremontowanie zatoki przystankowej, poprawi również wygodę podróżowania komunikacją miejską. Warto dodać, że w przyszłości w okolicach pętli autobusowej "EC Łęg", będzie przebiegać trasa ciepłownicza, będąca częścią III obwodnicy Krakowa, co dodatkowo zwiększy ruch samochodowy w tym rejonie. Podsumowując, remont jezdni na ulicy Ciepłowniczej zwiększy komfort nie tylko kierowców, ale także pasażerów komunikacji miejskiej.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Wykonanie nakładki asfaltowej jezdni wraz z zatoką przystankową 1 400 000,00 PLN
1 400 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Remont Wykonanie remontu II-IV kw.2022 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada remont ulicy Ciepłowniczej od skrzyżowania z ul. Szafrańską w kierunku ul.Isep - realizacja do wysokości posiadanych środków tj. 1 400 000,00 zł Remont nawierzchni przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu samochodów oraz poprawi estetykę ulicy.
powrót