Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 28:

Toalety przy placach zabaw w każdej dzielnicy

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Dzięki projektowi w każdej dzielnicy powstaną toalety przy placach zabaw. Obiekty będą estetyczne i komfortowe,  a konkretne lokalizacje zostaną ustalone w przypadku wygrania projektu w głosowaniu mieszkańców. Czas, żeby nowoczesne kabiny zastąpiły krzaki!

W pobliżu wielu miejsc rekreacji nie ma możliwości załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Wstydliwy problem utrudnia beztroskie spędzenie wolnego czasu, a sytuacja jest szczególnie kłopotliwa dla rodziców małych dzieci. Zdarza się, że krzaki zastępują udogodnienia cywilizacyjne. Dlatego w okolicach niektórych ogródków jordanowskich znajdują się miejsca, gdzie silnie wyczuwalna jest woń nieuprzejmego zapachu, co bywa utrapieniem dla okolicznych mieszkańców. Wielu miastach standardem jest montowanie toalet w okolicach miejsc do rekreacji. Czemu w Krakowie ma być inaczej?

Chcemy, żeby toalety były porządne i estetyczne. Jest wiele rozwiązań, które są dużo bardziej komfortowe od zwykłych plastikowych budek jakie można spotkać na placach budów czy podczas imprez masowych. Duży nacisk powinien być położony na to żeby obiekty pasowały do otoczenia, a kabiny były łatwo dostępne.

W ramach projektu na terenie każdej z dzielnic powstanie co najmniej jedna toaleta. Obiekty będą zlokalizowane przy placu zabaw (smoczym skwerze) lub na jego na terenie. Konkretne lokalizacje kabin wskażą rady dzielnic. Środki z budżetu obywatelskiego bez wątpienia nie wystarczą żeby toalety zostały uruchomione we wszystkich lokalizacjach gdzie jest taka potrzeba. Mamy jednak nadzieję, że wygrana projektu pokaże wagę problemu i w przyszłości władze miasta zdecydują o powstaniu kolejnych obiektów.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Załatwianie potrzeb fizjologicznych jest częścią nasze ludzkiej natury. Jeżeli miasto ma być przyjazne dla mieszkańców to samorząd w swoich działaniach powinien uwzględniać wszystkie aspekty życia lokalnej społeczności. Przy stosunkowo niewielkich nakładach możemy wspólnie rozwiązać istotny problem.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu. 1 100 000,00 PLN
1 100 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania Realizacja zadania 2022 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Posadowienie toalet zwiększy komfort użytkowników odwiedzających place zabaw. Poza tym realizacja zadania spowoduje wygenerowanie kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem toalet.
powrót