Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 10 NR 6:

REMONTY ULIC: SAWICZEWSKICH, TAKLIŃSKIEGO I GUMOWSKIEGO

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 10 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Sawiczewskich (Swoszowice), Taklińskigo (Opatkowice), Gumowskiego (Kliny)

Opis projektu

W ramach projektu zostaną wyremontowane ulicy i chodniki, które wymagają pilnych napraw. Zadanie ma na celu poprawę infrastruktury na terenie trzech osiedli naszej dzielnicy: Swoszowic, Opatkowic i Klin. 

 
Dzięki oddaniu głosu na ten projekt: 
  • zostanie wyremontowany chodnik na ul. Sawiczewskich (na wybranym odcinku do wysokości środków) która ostatni raz była remontowana ponad 20 lat temu. Ulica Sawiczewskich jest jedną z głównych ulic łączących Swoszowice, Wróblowice, Rajsko, Kosocice i Soboniowice. Na jej remoncie skorzystają tysiące osób, które przemieszczają się nią niemal każdego dnia.
     
  • zostanie wyremontowana nawierzchnia ulicy Taklińskiego(na wybranym odcinku do wysokości środków), która jest jedną z głównych ulic w Opatkowicach. Codziennie poruszają się nią setki mieszkańców, którzy kierują się do ulicy Zakopiańskiej, szkoły, przedszkola czy kościoła w Opatkowicach. Ponadto ulica dla wielu mieszkańców całej dzielnicy jest drogą przelotową w kierunku Skawiny. Z jej remontu skorzystają tysiące mieszkańców.
  • zostanie wyremontowana nawierzchnia ulicy Gumowskiego na Klinach, gdzie konieczny jest pilny remont. Jest to jedna z zapomnianych ulic w naszej dzielnicy gdzie podmiejskie osiedle domków od lat bezskutecznie czeka na remont drogi, która jest w opłakanym stanie. Jej remont będzie pierwszym krokiem w kierunku poprawy infrastruktury na zapomnianych częściach naszej dzielnicy.

Łącznie na powyższe remonty zostanie wydane 544 tys. zł co daje po ok. 181,5 tys. zł na każde z powyższych zadań. Dzięki Państwa głosom możliwe będzie wykonanie tych napraw, które od lat czekają na remont. 

 
Dzięki głosowaniu w budżecie obywatelskim mieszkańcy mogą wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki oddanym głosom w końcu zostaną wykonane prace oczekiwane od wielu lat. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wskazane do realizacji drogi i chodniki są miejscami o dużym natężeniu ruchu samochodowego i pieszego. 
 
Realizacja projektu pozwoli na poprawę stanu infrastruktury drogowej i chodnikowej
 
Remont wskazanych lokalizacji znacząco poprawi komfort użytkowników oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tj. mieszkańców dzielnicy i miasta Krakowa.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Remont chodników remont chodnika na ul. Sawiczewskich (Swoszowice / Rajsko) - od skrzyżowania z ul. Myślenicką do ul. Lwa Landaua i ul. Kuryłowicza, na wybranym odcinku do wyczerpania środków 181 500,00 PLN
Remont nawierzchni remont nawierzchni na ul. Taklińskiego( os. Opatkowice) - od. ul. Zakopiańskiej do wyczerpania środków 181 500,00 PLN
Remont nawierzchni remont nawierzchni ul. Gumowskiego (os. Kliny) 181 250,00 PLN
544 250,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zadania remontowe wskazane w projekcie Remont wskazanych chodników i ulicy II i III kwartał 2022 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada remont nawierzchni chodników i ulic o dużym natężeniu ruchu. Stanowią one dojścia do szkół, przedszkoli, miejsc pracy i miejsc zamieszkania. Wykonanie nowych nawierzchni przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu pieszych i pojazdów, poprawi infrastrukturę miejską i estetykę otoczenia.
powrót