Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 33:

Dajże DRUGIE ŻYCIE ZNICZOM!

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Dodatkowe lokalizacje: Cmentarz Rakowicki Cmentarz Podgórski Cmentarz Prądnik Czerwony Cmentarz Batowice Cmentarz Grębałów Cmentarz Bronowice Cmentarz Mydlniki Stary Cmentarz Podgórski Cmentarz Prokocim Cmentarz Wola Duchacka Cmentarz Pychowice Cmentarz Kobierzyn-Lubostroń Cmentarz Maki Czerwone Cmentarz Komunalny w Podgórkach Tynieckich

Opis projektu

Celem projektu jest montaż na 14 krakowskich cmentarzach komunalnych będących własnością Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie specjalnych stojaków, gdzie mieszkańcy będą mogli pozostawić znicze, które nadają się jeszcze do użycia. Będą mogły z nich skorzystać inne osoby, dzięki temu stare znicze będą miały drugie życie. Podobne punkty funkcjonują już w Gdańsku czy Lęborku i cieszą się sporą popularnością. W załączniku przedstawiam zdjęcia stojaków zamontowanych w innych miastach Polski dostępne na ogólnodostępnych źródłach internetowych. 

 
Autor projektu wyraża zgodę na stworzenie projektu specjalnych stojaków/miejsc, gdzie mieszkańcy mogliby zostawić znicze do ponownego wykorzystania. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Montaż specjalnych stojaków przyczyni do ponownego wykorzystywania zniczy w dobrym stanie, które nadają się jeszcze do użycia. Warto pamiętać, że szklane opakowanie rozkłada się nawet do 4000 lat! Ponowne wykorzystywanie szklanych zniczy to nie tylko plusy dla środowiska, ale także dla naszego portfela, ponieważ nie musimy kupować ponownie całego znicza, wystarczy sam wkład, który jest o wiele tańszy. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup i montaż stojaków/punktów do wymiany zniczy Zakup i montaż stojaków/punktów do wymiany zniczy 200 000,00 PLN
Dokumentacja projektowa Sporządzenie dokumentacji projektowej 20 000,00 PLN
220 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dokumentacja projektowa Sporządzenie dokumentacji projektowej Pierwsza połowa 2022r.
Zakup i montaż Zakup i montaż stojaków/punktów do wymiany zniczy Druga połowa 2022r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Efektem długoterminowym powstałym po montażu stojaków na znicze, tzw. zniczodzielni będzie ograniczenie ilości odpadów, co przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego.
powrót