Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 35:

Pawia NA NOWO!

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ul. Pawia

Opis projektu

Po 15 latach od ostatniego remontu jednej z reprezentatywnych ulic Krakowa (ul. Pawiej) przyszedł moment na jej rewitalizację! 
Przypadkowo postawione stare kosze, mało estetyczne donice, zaniedbane trawniki, nielegalnie przykręcone tabliczki z informacją TAXI wrośnięte w krzew, zardzewiałe słupki po koszach na śmieci oraz suche elementy zieleni to codzienny widok dla mieszkańców oraz turystów przechadzających się ulicą Pawią. Warto pamiętać, że jest to jedna z pierwszych ulic, którą turyści przybywający do Krakowa widzą na swojej drodze. Projekt zakłada utworzenie nowych nasadzeń zieleni (w tym utworzenie zielonych przystanków i nasadzenia roślin oczyszczających powietrze), wymianę obecnych elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki dla hulajnóg oraz rowerów) na całym odcinku ul. Pawiej - zakres uzależniony od opinii konserwatorskiej.  W załączniku przedstawiam stan obecny ul. Pawiej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ostatni remont ulicy miał miejsce w 2006 roku, po ponad 15 latach ulica wymaga całkowitej rewitalizacji. Nowe nasadzenia zieleni i montaż nowych elementów małej architektury wpłyną pozytywnie na walory estetyczne okolicy, a rośliny oczyszczające powietrze przyczynią się do poprawy jakości powietrza w okolicy. Rewitalizacja ulicy wpłynie również pozytywnie na turystów przybywających do Krakowa, w aspekcie jej estetyki. 
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dokumentacja projektowa Sporządzenie dokumentacji projektowej 70 000,00 PLN
Realizacja projektu Nasadzenie zieleni niskiej i wysokiej oraz montaż elementów małej architektury zgodnie z opracowanym projektem 650 000,00 PLN
720 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dokumentacja projektowa Sporządzenie dokumentacji projektowej 2022 r.
Realizacja projektu Nasadzenie zieleni niskiej i wysokiej oraz montaż elementów małej architektury zgodnie z opracowanym projektem 2023 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Rewitalizacja ul. Pawiej poprzez nowe nasadzenia i montaż nowej małej architektury wpłynie pozytywnie na walory estetyczne i uatrakcyjni ją wizualnie. Okolica będzie również bardziej przyjazna dla mieszkańców i turystów.
powrót