Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 42:

Strefa relaksu na Podgórzu

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Parkowa 12a

Opis projektu

Projekt pn. „Strefa relaksu na Podgórzu” zakłada stworzenie strefy relaksu na obiekcie Centrum Sportu Parkowa – dawny stadion Korony Kraków przy ul. Parkowej 12a. Strefa zlokalizowana zostanie na półkolu boiska trawiastego – poza boiskiem, które oddzielone jest od planowanej strefy piłkochwytem i ogrodzeniem. Strefa zostanie wyposażona w leżaki parkowe, siedziska parkowe, stoliki parkowe, kosze na śmieci. W ramach przedstawionego zadania zostanie również przeprowadzone oznakowanie obiektu (tablica informacyjna) tak aby każdy wiedział gdzie znajduje się strefa. Dodatkowo na wyposażenie strefy planowany jest zakup mobilnego boiska do koszykówki wraz z koszem oraz prostą infrastrukturą mobilną do piłki nożnej.
Strefa relaksu na Podgórzu zlokalizowana zostanie na obiekcie Centrum Sportu Parkowa, którym zarządza Klub Sportowy Kabel Kraków.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest stworzenie strefy relaksu w której mieszkańcy Krakowa będą mogli swobodnie odpocząć na świeżym powietrzu. Zgłaszany projekt jest kontynuacją podjętych działań mających na celu zapewnienie wszystkim odwiedzającym stadion spokojnego i jeszcze bardziej bezpiecznego miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu w połączeniu z funkcjonalną infrastrukturą. Realizacja projektu będzie miała pozytywny wpływ na mieszkańców Krakowa. Stadion wraz z powstałą strefą tak jak ma to miejsce w chwili obecnej jest miejscem ogólnodostępnym i takim też pozostanie.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Strefa relaksu na Podgórzu Stworzenie rekreacyjnej strefy relaksu na Podgórzu 40 000,00 PLN
40 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Strefa relaksu na Podgórzu Zakup i montaż małej architektury – wyposażenie strefy I/II kwartał 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót