Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 104:

Rehabilitacja w Schronisku dla Zwierząt

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rybna 3, 30-254 Kraków

Opis projektu

W zeszłym roku w Schronisku została otwarta pracownia do rehabilitacji wodnej zwierząt. Pracownia została wyposażona w bieżnie wodną (sfinansowaną w całości przez KTOZ) oraz została zatrudniona osoba na stanowisku zoofizjoterapeuty, która posiada odpowiednie kwalifikacje do przeprowadzania tego typu terapii rehabilitacyjnej następującej po zakończeniu leczenia weterynaryjnego (lub w jego trakcie). Zaproponowany poniżej sprzęt wykorzystuje najnowsze technologie w Fizykoterapii ( laseroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki) i stanowi naturalne uzupełnienie dotychczas  stosowanych metod. Dzięki zakupowi tego rodzaju sprzętu zwierzęta w trakcie rekonwalescencji mogą odzyskiwać zdrowie szybciej i efektywniej oraz w wielu przypadkach ich ból i cierpienie może zostać znacznie zmniejszone (np. zwierzęta starsze z licznymi zwyrodnieniami). Aby pracownia była w pełni wyposażona potrzebny jest:

- Aparat to laseroterapii.
- Aparat do magnetoterapii.
- Aparat do terapii ultradźwiękiem.
- Aparat do laseroterapii wysokoenergetycznej.
Kolejnym elementem, który w ocenie lekarzy weterynarii jest niezwykle istotny są klatki weterynaryjne wykonane ze stali nierdzewnej (klatki przeznaczone są dla kotów przebywających w trakcie leczenia). Tego rodzaju wyposażenie daje najwyższy standard dezynfekcyjny, który jest jednym z kluczowych czynników zapobiegającym przenoszeniu się chorób. 
W tej chwili Schronisko jest wyposażone w regały wykonane z polipropylenu – materiał ten wykazuje wysokie walory użytkowe, niemniej najlepszym rozwiązaniem w weterynarii jest zdecydowanie stal nierdzewna. Istnieje możliwość zakupu modułowego (opcjonalnie z podgrzewanymi podłogami), tak aby konfigurować zgodnie z oczekiwaniami użytkownika.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Każde stworzenie powinno posiadać prawo do godnego życia oraz traktowania na odpowiednim poziomie. Dajmy im również możliwość szybkiej rehabilitacji, aby szybciej znalazły nowy dom.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup Zakup aparatów to laseroterapii, magnetoterapii, terapii ultradźwiękiem oraz do laseroterapii wysokoenergetycznej. 50 000,00 PLN
Zakup Zakup klatek weterynaryjnych wykonanych ze stali nierdzewnej 100 000,00 PLN
150 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przetarg Przetarg na zakup urządzeń I-II kwartał 2022
Zakup Zakup urządzeń III-IV kwartał 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Wykorzystanie takiego sprzętu będzie wpływać na komfort zwierząt które takiej rehabilitacji potrzebują, poprawi komfort ich życia, przyspieszy powrót do zdrowia i znalezienie nowego domu.
powrót