Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 10 NR 24:

REMONT CHODNIKÓW: BOROWINOWA, ŻELAZOWSKIEGO, CHAŁUBIŃSKIEGO

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 10 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Borowinowa, ul. R. Żelazowskiego, ul. T. Chałubińskiego

Dodatkowe lokalizacje: ul. Merkuriusza Polskiego, ul. Myślenicka, ul. Sztaundyngera

Opis projektu

W ramach projektu wyremontowane zostaną bardzo zniszczone chodniki, które znajdują się w różnych częściach naszej dzielnicy oraz zostaną zamontowane ławki. Stara, pełna dziur i zagłębień nawierzchnia zostanie zastąpiona  estetyczną kostką.
Wyremontowane zostaną chodniki przy następujących ulicach:

  • ul. Borowinowa - odcinek od skrzyżowania z ul. Kąpielową  w kierunku skrzyżowania z ul. Chałubińskiego (kwota 200 000 zł do wyczerpania środków)     
  • ul. R. Żelazowskiego - od skrzyżowania z ul. Hallera do skrzyżowania z ul. Gruszczyńskiego (kwota 100 000 zł do wyczerpania środków)  
  • ul. Chałubińskiego - odcinek od skrzyżowania z ul. Kąpielową w kierunku skrzyżowania z ul. Szybisko (kwota 30 000 zł do wyczerpania środków)    
W ramach projektu zostaną także zamontowane ławki przy następujących ulicach:
  • ul. Merkuriusza Polskiego zielony skwer niedaleko przystanku autobusowego, przy skrzyżowaniu z ulicą Myślenicką : 1 ławka
  • ul. Myślenicka –  skrzyżowanie ul. Myślenicka i ul. Niewodniczańskiego- trawnik wokół drewnianego domku posesja nr 234: 2 ławki
  • ul.Sztaudyngera – obok biblioteki i przedszkola na terenie ogródka jordanowskiego:3 ławki

UZASADNIENIE PROJEKTU

W ubiegłym roku  udało się nam wyremontować część chodników i jedną ulicę . To będzie następny etap poprawy infrastruktury na naszych osiedlach. Dzięki budżetowi obywatelskiemu możemy wpłynąć na swoje najbliższe otoczenie! Wystarczy tylko oddać głos on-line albo wpisać numer projektu na papierowej karcie do głosowania.  

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwo na naszych ulicach. Skorzystają na tym tysiące osób, które każdego dnia przemieszczają się ujętymi w zadaniu chodnikami, a także Ci, którzy chcą odpocząć na ławce.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Remont chodnika ulica Borowinowa Odcinek od skrzyżowania z ul. Kąpielową wzdłuż ul. Borowinowej w kierunku skrzyżowania z ul. Chałubińskiego 200 000,00 PLN
Remont chodnika ulica R. Żelazowskiego Odcinek od skrzyżowania z ul. Hallera wzdłuż ul. Żelazowskiego w kierunku skrzyżowania z ul. Gruszczyńskiego 100 000,00 PLN
Remont chodnika ulica Chałubińskiego Odcinek od skrzyżowania z ul. Kąpielową wzdłuż ul. Chałubińskiego w kierunku skrzyżowania z ul. Szybisko 30 000,00 PLN
Montaż ławek: 6 sztuk Montaż ławek: 6 sztuk 7 200,00 PLN
337 200,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Remonty chodników ul. Borowinowa, R. Żelazowskiego, T. Chałubińskiego Remonty chodników II-III kw. 2022 r.
Montaż ławek ul. Merkuriusza Polskiego, Myślenicka, Sztaudyngera Montaż ławek II-III kw.2022 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada remont chodników wzdłuż wskazanych ulic. Ulice te, cechują się dużym natężeniem ruchu pieszych i pojazdów. Zaproponowane remonty chodników przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu pieszych i pojazdów, poprawią infrastrukturę miejską i ułatwią korzystanie z niej. Z zamontowanych w pobliżu chodnika ławek skorzystają osoby potrzebujące odpoczynku.
powrót