Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 9 NR 11:

Park Solvay ma dość

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 9 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Solvay

Opis projektu

 
Projekt "Park Solvay ma dość" zakłada nie wykonywanie już żadnych nowych instalacji, żadnej nowej infrastruktury, wybiegów dla psów, placów zabaw, boisk i innych rzeczy na terenie parku. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Mieszkańcy dzielnicy IX są w bardzo trudnej i coraz trudniejszej sytuacji. Terenów należących do miasta, które można by przeznaczyć na nowe parki w zasadzie nie ma. A chęć zgłaszania w Budżecie Obywatelskim zielonych projektów jest duża, w związku z czym, z braku innych miejsc, zgłasza się co roku kolejne pomysły, które mają być realizowane na terenie parku Solvay. Ale ile jeden park może wytrzymać?

 
Są już bardzo rozbudowane place zabaw, są boiska, są stoliki, ławki, kosze, alejki, latarnie. Jest wszystko. Park Solvay nie potrzebuje już żadnych nowych elementów. Czy przydałby się delikatny remont? Możliwe, ale nie poświęcajmy już więcej przestrzeni parkowej - drzew, krzewów, trawy i kwiatów - na kolejne pomysły urządzenia tego terenu.
 
Brakuje nam w dzielnicy IX terenów zielonych, terenów do wypoczynku na łonie natury, gdzie można obcować z przyrodą, podziwiać ptaki i odpoczywać w cieniu rozłożystych koron drzew. Niech projekt "Park Solvay ma dość" zwróci uwagę zarówno mieszkańców, jak radnych i urzędników, że w naszej dzielnicy potrzebujemy PRZEDE WSZYSTKIM wykupu gruntów pod nowe parki i lasy
 
Chcemy nowych terenów zielonych. Chcemy bliskości natury dostępnej kilkanaście minut od naszych domów, do której można się dostać piechotą lub rowerem. Chcemy by możliwość wypoczynku w parku czy w lesie nie wiązała się z koniecznością jazdy samochodem poza obręb naszej dzielnicy. 
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Kampania informacyjna na terenie dzielnicy IX mówiąca o konieczności wykupu gruntów pod nowe parki i lasy 4 000,00 PLN
4 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Zaprojektowanie i wykonanie oraz opublikowanie na miejskich portalach ulotek informacyjnych mówiących o konieczności wykupu gruntów pod nowe parki i lasy w dzielnicy IX. Wysłanie maili do radnych i urzędów z prośbą o wykup gruntów pod nowe parki i lasy w dzielnicy IX. 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada przeprowadzenie kampanii informacyjnej w zakresie zaprzestania realizacji inwestycji na terenie Parku Solvay. Jego realizacja ograniczy inwestycje na terenie Parku Solvay.
powrót