Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 9 NR 19:

Jaśniej i bezpieczniej na oś. Cegielniana

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 9 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Lampy uliczne na oś. Cegielniana w Krakowie przy ul. Borsuczej nr 1-18b, Odrzańska (na całej długości ulicy), Cegielniana nr 1-13, Kołobrzeska od nr 13 do ul. Nowotarskiej, Hoffmanowej nr 1-25

Opis projektu

Zadanie będzie realizacją wniosków i postulatów mieszkańców oś. Cegielniana dotyczące poprawy efektywności oświetlenia ulicznego zlokalizowanego na osiedlu. Modernizacji oświetlenia proponuje się poddać lampy uliczne zlokalizowane przy ul. Borsuczej nr 1-18b, Odrzańska (na całej długości ulicy), Cegielniana nr 1-13, Kołobrzeska od nr 13 do ul. Nowotarskiej, Hoffmanowej nr 1-25. Modernizacja polegałaby na wymianie głowic oświetleniowych na efektywniejsze i oszczędniejsze. Ilość punktów świetlnych przy w/w ulicach do 49 szt.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Obecne oświetlenie wymaga wymiany na oszczędniejsze i bardziej efektywne. Modernizacja oświetlenia ulicznego spowoduje zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych i poprawi niezawodność działania instalacji. Lepsze oświetlenie ulic to kwestia bezpieczeństwa poruszających się ulicami i chodnikami mieszkańców osiedla.    

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Modernizacja oświetlenia ulicznego Wymiana lamp 171 500,00 PLN
171 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Modernizacja oświetlenia ulicznego 2022 rok
Charakterystyka długoterminowych skutków: Wymiana opraw przyczyni się do poprawy stanu technicznego infrastruktury oświetleniowej oraz poprawy jej estetyki. Zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu jak i pieszych.
powrót