Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 1 NR 38:

Drzewa na Augustiańską!

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 1 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ulica Augustiańska na odcinku od ul. Skałecznej do ul. Meiselsa vis a vis kościoła św . Katarzyny

Opis projektu

Kazimierz, część dzielnicy Stare Miasto wyjątkowo jest ubogi w zieleń. Na wyremontowanej ul. Krakowskiej zasadzono kilka drzew, w tym w doniczkach. Równoległa ul. Augustiańska ma kilka drzew, ale jej szerokie  chodniki między ul. Meiselsa a ul. św.Katarzyny, są idealnym miejscem do posadzenia kolejnych 5 drzew, które uzupełniłyby szpaler robinii, które w ilości 4 szt. już tam rosną. Dodatkowo projekt zakłada, że wokół drzew pojawiły by się ławki dla mieszkańców i turystów, którzy mogliby odpoczywać w cieniu drzew podziwiając sylwetkę jednego z najpiękniejszych kościołów w Krakowie. 

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Kraków staje się gigantyczną wyspą ciepła, szczególnie w pierwszej dzielnicy. Przeciwdziałając skutkom katastrofy klimatycznej, sadzenie drzew w ścisłym centrum staje się priorytetem. Mieszkańcy łakną cienia i ławek, którzy prawie wogóle nie ma na Kazimierzu. Turyści w skwarne lato marzą o odpoczynku i podziwianiu naszych unikatowych zabytków. Prostopadła do Augustiańskiej ul. Paulińska jest zieloną oazą, 3 lata temu ZZM posadził tu ponad 30 drzew, kilkaset krzewów, roślin i pnączy. Chcemy takiej samej zielonej rewolucji na Augustiańskiej. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Opracowanie dokumentacji projektowej Opracowanie dokumentacji projektowej 60 000,00 PLN
Realizacja Realizacja zadania 381 000,00 PLN
441 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie dokumentacji projektowej Opracowanie dokumentacji projektowej 2022 r.
Realizacja zadania Realizacja zadania do wysokości środków 2023 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Nasadzenia nowych drzew i zwiększenie terenów zielonych wpłynie pozytywnie na walory estetyczne i uatrakcyjni wizualnie ścisłe centrum miasta. Dodatkowo okolica stanie się bardziej przyjazna dla mieszkańców i turystów.
powrót