Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 1 NR 42:

Kino pod gwiazdami na Bulwarach Wiślanych!

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 1 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Bulwary

Opis projektu

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie stworzenie kolejnej strefy rekreacyjnej i kulturalnej w sercu miasta i ożywienie tej część Bulwarów Wiślanych. Pozwoli to na wspólne spędzanie czasu wolnego we wspaniałym otoczeniu Wawelu oraz Wisły. Filmy można będzie oglądać siedząc na rozstawionych leżakach lub po prostu na
przyniesionych ze sobą kocach. Różnorodna tematyka filmów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od maja do początku września zorganizowanych byłoby 24 seanse.
Wykonawcą projektu będzie Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Filmowe Bulwary w Dzielnicy I to projekt mający na celu stworzenie w przestrzeni miejskiej kolejnego miejsca spotkań dla mieszkańców. Kino na wolnym powietrzu w Krakowie - jednej ze stolic życia kulturalnego, wpasuje się w charakter miasta i stanie się atrakcyjną propozycją dla mieszkańców miasta na spędzenie wolnego czasu.
Lokalizacja kina na Bulwarach Wiślanych gwarantuje duże zainteresowanie, ze względu na fakt, iż jest to bardzo popularna weekendowa trasa spacerowa wielu mieszkańców. Dzięki zróżnicowanemu repertuarowi i szerokiej grupie docelowej projekt ten ma walory międzypokoleniowego „łącznika”, akcje tematyczne będą, bowiem miały za zadanie przyciągnąć do korzystania z kina różne grupy wiekowe, od rodzin z najmłodszymi pociechami przez młodzież szkolną i studentów, po seniorów zachęcając do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Prezentacja filmu wraz z wypożyczeniem leżaków i krzeseł 24 seanse (koszt 2000 zł) 48 000,00 PLN
Promocja projektu projekt, druk i kolportaż plakatów i ulotek do mieszkańców z informacją o programie 5 000,00 PLN
Koszty techniczne sprzątanie i zajęcie terenu, magazynowanie, rozkładanie ekranu, leżaków 10 000,00 PLN
63 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja projektu Seanse filmowe od maja do września 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Celem przedsięwzięcia jest stworzenie strefy rekreacyjnej i zachęcenie do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Stawiając na zróżnicowany repertuar i otwierając się na każdego, bez względu na wiek, projekt ten ma walory międzypokoleniowego „łącznika”.
powrót