Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 195:

Zakup strojów dla „Małych Słowianek”

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Centrum Młodzieży, ul. Krupnicza 38, Kraków

Opis projektu

Zespół „Małe Słowianki”, który powstał w 1975 r. w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie, od wielu lat edukuje kolejne pokolenia dzieci i młodzieży z całego Krakowa. Co roku w zespole swoje umiejętności artystyczne zdobywa grono ok. 300 uczniów z 143 krakowskich szkół w wieku od 6 do 19 lat. 

Bolączką zespołu jest deficyt strojów dla młodych artystów, w których mogliby godnie prezentować się podczas występów w kraju i za granicą. Członkowie zespołu "Małe Słowianki" są z nim związani przez wiele lat. Najmłodsi trafiają do zespołu w wieku 4-5 lat, najstarsi są w wieku maturalnym. W tym czasie rosną, rozwijają się, a wykorzystywane przez nich stroje zużywają się, a także wielokrotnie zmieniają rozmiary (konieczność wymiany stroju na większy zachodzi nawet co kilka miesięcy!). W związku z tym magazynie strojów "Małych Słowianek" występują ogromne braki. Celem projektu jest uzupełnienie zasobu strojów dla Zespołu.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Liczne koncerty, w których bierze udział ZPiT „Małe Słowianki”, stawiają przed instruktorami konieczność uzupełnienia strojów zespołu, tak aby jak największa liczba wykonawców mogła spełnić swoje marzenie, występując przed mieszkańcami wszystkich Dzielnic Krakowa, a także godnie reprezentując Gminę Miejską Kraków na scenach w Polsce i za granicą.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
zakup gorsetów gorsety krakowskie (bronowickie) 10 szt., śr. cena 800 zł 8 000,00 PLN
zakup spódnic spódnice do stroju krakowskiego, 10 szt., śr. cena 250 zł 2 500,00 PLN
zakup bluzek krakowskich bluzki do stroju krakowskiego, 40 szt., śr. cena 150 zł 6 000,00 PLN
zakup koszul męskich koszule do stroju krakowskiego, 20 szt., śr. cena 140 zł 2 800,00 PLN
zakup wianków krakowskich wianki do stroju krakowskiego, 45 szt., śr. cena 140 zł 6 300,00 PLN
25 600,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
zakup elementów stroju krakowskiego wybór kolorów i rozmiarów styczeń-marzec 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada zakup strojów dla Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, w którym tańczy i śpiewa ok. 300 uczniów i uczennic w wieku od 6 do 19 lat z 143 szkół z terenu całego Krakowa. Kreacje, w których grupa występuje są nieodłącznym elementem ich wizerunku.
powrót