Archiwum projektów rozwiń menu
Projekt lokalny - Dzielnica XVI NR 34:

BIEŃCZYCKA FONTANNA - co to za Planty, bez żadnej fontanny?

Brak zaakceptowanej zgody na wyświetlanie informacji zewnętrznych. (Mapa Google)

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - Dzielnica XVI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

489 097,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Planty Bieńczyckie miejsce gdzie mieszkańcy chętnie spędzają czas na wolnym powietrzu, staja się coraz piekniejszą zieloną przestrzenią będącą centralną częścią naszej dzielnicy .

Dodatkowe lokalizacje: Miejsce na Plantach Bieńczyckich, reprezentacyjne, uczęszczane, gdzie każdego ranka przechodzą uczniowie szkół, rodzice prowadzący dzieci do okolicznych przedszkoli, spacerowicze, rodziny idące w niedzielę na Mszę do Arki Pana. To miejsce w którym chętnie spotykają się seniorzy - mieszkańcy naszej dzielnicy. Tutaj znajduje się wiele ławek, a w edycji BO 2018 mieszkańcy zdecydowali o nasadzeniach lawendy. Fontanna będzie elementem dopełniającym, który sprawi, że to miejsce będzie będzie jeszcze bardziej szczególne i bardziej atrakcyjne do spędzania wolnego czasu.

Krótki opis projektu

Fontanna na Plantach Bieńczyckich, będzie pięknym dopełnieniem zieleni i kwiatów, które się tam znajdują. Znacząco podniesie atrakcyjność tego miejsca. Usytuowana przy nasadzeniach lawendy, w upalny dzień stworzy klimat bieńczyckiej Prowansji.

Opis projektu

Fontanna wraz z aranżacją przestrzeni wokół, tak aby powstało klimatyczne miejsce odpowiednie dla Plant Bieńczyckich. Styl fontanny zostanie wybrany w uzgodnieniu z fachowcami z ZZM. Jeżeli warunki techniczne pozwolą na umiejscowienie fontanny przy lawendowych rabatkach, będzie ona miała charakter dekoracyjny i doda temu miejscu niepowtarzalnego charakteru. Bez wątpienia najpiękniejszą dekoracją ogrodową są fontanny. Zapach lawendy i szum wody - nie ma nic lepszego, by ukoić skołatane pandemią nerwy.

UZASADNIENIE PROJEKTU


Fontanny od zawsze cieszą się wśród ludzi niezwykłym uznaniem. Być może dzieje się to za sprawą przyjemnego szumu wody, kojącego nawet najbardziej zszargane nerwy. Woda w fontannie zapewnia nie tylko niezwykłe wrażenie wizualne, lecz również poprawia mikroklimat, nadając w upalnym dniom ochłody oraz rześkości. Potrzebujemy takiego miejsca na naszych Plantach Bieńczyckich, bo co to za Planty bez żadnej fontanny?

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
projekt, fontanna wraz z instalacją i montaż.nasadzenia roślin ozdobnych. ławki. 489 097,00 PLN
489 097,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
projekt,wykonanie instalacji,montaż fontanny,prace wykończeniowe. wykonanie projektu i realizacja zgodnie z projektem 2022-2023

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada umieszczenie fontanny wraz z zagospodarowaniem obszaru wokół niej na terenie Plant Bieńczyckich. Fontanna oraz nowe nasadzenia znacząco wpłyną na wzrost atrakcyjności terenu Plant, woda w fontannie poprawia mikroklimat, w upalne dni chłodzi i dodaje rześkości. Inwestycja przyczyni się do stworzenia estetycznego punktu odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców Dzielnicy.
powrót