Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica V NR 4:

DOKOŃCZMY SKWER PRZY KAPLICZCE NA MAZOWIECKIEJ

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica V Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Mazowiecka

Opis projektu

NOWY ETAP REALIZACJI PROJEKTU SKWERU PRZY KAPLICZCE NA MAZOWIECKIEJ , POPRZEZ DODANIE DREWNIANYCH DONIC Z ROŚLINAMI ODPORNYMI NA SUSZĘ MIEDZY JEZDNIA A CHODNIKIEM.

Dzięki wygranej w budżecie obywatelskim przy kapliczce na Mazowieckiej udało się częściowo utworzyć niewielki skwer i posadzić na nim drzewa. Niestety z powodu braku środków skweru nie udało się dokończyć. Stąd też pomysł, aby skwer ponownie zgłosić do budżetu obywatelskiego. 
W ramach projektu proponujemy, aby:
- zagospodarować otoczenie kapliczki drewnianymi donicami z roślinami odpornymi na suszę. Dzięki temu piesi będą oddzieleni pasem zieleni od jezdni.

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Przestrzeń wokół kapliczki świetnie nadaje się na zielony skwer, zwłaszcza, że kapliczka została odnowiona i należy zadbać o jej odpowiednią ekspozycję. Jednocześnie zieleń stanowi naturalną barierę odgradzającą pieszych od ruchliwej ulicy Mazowieckiej. Dzięki realizacji projektu okoliczni mieszkańcy zyskają nowy teren zielony. Poprawi się również mikroklimat, co wpłynie pozytywnie na samopoczucie mieszkańców.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu Realizacja projektu 30 000,00 PLN
30 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja projektu 25000

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada ustawienie drewnianych donic z roślinami odpornymi na suszę między jezdnią a chodnikiem przy kapliczce przy ul. Mazowieckiej. Zieleń stanowić będzie naturalną barierę odgradzającą pieszych od ruchliwej ulicy Mazowieckiej. Dzięki realizacji projektu okoliczni mieszkańcy zyskają nowy teren zieleni. Poprawi się również mikroklimat, co wpłynie pozytywnie na samopoczucie mieszkańców.
powrót