Projekty 2022 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XVI NR 2:

Zaczytaj się w Bieńczycach

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica XVI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Główna lokalizacja: os. Kościuszkowskie 5 filia nr 50, os. Kalinowe 4 filia nr 51

Opis projektu

Zaczytaj się w Krakowie to propozycja skierowana nie tylko do osób regularnie czytających, ale również dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie. Platforma z e-bookami daje możliwości czytania wszędzie i o każdej porze. Czytać można na telefonie, ale również na czytnikach. Zasada jest prosta - idziesz do najbliżej biblioteki w Swojej dzielnicy, pobierasz kod, wczytujesz go w aplikacje i czytasz bez ograniczeń ilościowych. Kod ważny jest przez okres jednego miesiąca. Czy warto czytać tego nie trzeba tłumaczyć – wystarczy zagłosować a Świat książki stanie przed Państwa otworem. W filiach czekać będą na czytelników tradycyjne nowości wydawnicze i gry planszowe.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Od kilku lat wiadomo, iż nasze społeczeństwo coraz mniej czyta. W większości przypadków to kwestia naszych funduszy. Książki są coraz droższe, a jeżeli chodzi o nowości książkowe w bibliotekach nie zawsze są odpowiednie ilościowe co do potrzeb mieszkańców. Czytanie poszerza wiedzę o horyzonty człowieka. Książka łagodzi obyczaje. Uważam, że takie projekty zwiększą ilość osób które zacznie czytać..

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup nowości Zakup książek, audiobooków i gier planszowych. 40 000,00 PLN
Koszt zakupu kodów ( bez limitu ilościprzeczytanych książek ) Zakup 100 kodów miesięcznie przez 12 miesięcydla 2 filii bibliotecznych 20 000,00 PLN
60 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
zakup kodów i nowości wydawniczych zakup kodów i nowości wydawiniczych 2023
Charakterystyka długoterminowych skutków: Promocja czytelnictwa, wzrost liczby czytelników, zwiększenie zasobów bibliotecznych.
powrót