Projekty 2022 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XVI NR 7:

KSIĄŻKI DLA BIBLIOTEKI

Edycja Budżet Obywatelski 2022 Projekt lokalny - Dzielnica XVI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Dodatkowe lokalizacje: Biblioteka Kraków, Filia nr 50, os. Kościuszkowskie 5 Biblioteka Kraków, Filia nr 51, os. Kalinowe 4

Opis projektu

Zakup książek, gier planszowych oraz kodów dostępu do platformy e-booków, dla dwóch filii Biblioteki Kraków działających się na terenie Dzielnicy XVI:
- Biblioteka Kraków, Filia nr 50 – os. Kościuszkowskie 5 (nowości wydawnicze – ok. 200 woluminów)
- Biblioteka Kraków, Filia nr 51 – os. Kalinowe 4 (nowości wydawnicze ok. 200 woluminów, gry planszowe – ok. 50 sztuk).
Korzystanie z zasobów bibliotek publicznych jest bezpłatne i ogólnodostępne. Projekt służył będzie wszystkim mieszkańcom Dzielnicy XVI, bez względu na wiek, wykształcenie czy status społeczny. Zakupione książki w formie tradycyjnej i elektronicznej (kody dostępu do platformy e-booków) umożliwią wszechstronny rozwój zainteresowań lokalnej społeczności. Książki popularnonaukowe pomogą użytkownikom biblioteki – dzieciom, młodzieży i dorosłym – ugruntować i poszerzyć wiedzę z zakresu interesujących ich tematów. Księgozbiór zostanie również uzupełniony o lektury szkolne oraz najnowsze pozycje z zakresu literatury pięknej. W Filii nr 51 funkcjonuje bardzo popularna wypożyczalnia gier planszowych, zakupione gry będą dodatkowym uatrakcyjnieniem oferty biblioteki. W filiach prowadzona będzie również działalność kulturalna i edukacja regionalna.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Książka to podstawowe źródło wiedzy, jednak nie każdego stać na jej zakup. Biblioteka Kraków systematycznie uzupełnia księgozbiór o nowe pozycje, mimo to liczba dostępnych tytułów wciąż nie jest wystarczająca w stosunku do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Projekt ma na celu poprawienie tej sytuacji. Uzupełnienie księgozbioru o nowości ukazujące się na rynku wydawniczym wpłynie na zwiększenie atrakcyjności biblioteki, dzięki czemu spełni ona wymagania społeczne. Na bazie zakupionej literatury biblioteki będą mogły zorganizować cykle wystaw oraz lekcji o tematyce historycznej, regionalnej, ekologicznej itp. dla okolicznych szkół i przedszkoli, a także spotkania autorskie. Użytkownicy biblioteki zyskają dostęp do książek elektronicznych w każdym miejscu i o każdej porze. Gry planszowe to połączenie edukacji z rozrywką i baza do miłego spędzania czasu w bibliotece.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup nowości czytelniczych Zakup książek do Filii nr 51 10 000,00 PLN
Zakup kodów dostępu do platformy e-booków Zakup kodów dostępu do platformy e-booków dla Filii nr 50 oraz Filii nr 51 10 000,00 PLN
Zakup gier planszowych Zakup ok. 50 sztuk gier planszowych do Filii nr 51 5 000,00 PLN
Zakup materiałów eksploatacyjnych Zakup folii do oprawy książek do Filii nr 50 i Filii nr 51 oraz urządzenia wielofunkcyjnego z dodatkowym zestawem tonerów do Filii nr 51 7 000,00 PLN
Działalność kulturalno-edukacyjna Zakup materiałów plastycznych oraz edukacyjnych służących do przeprowadzenia warsztatów dla dzieci do Filii nr 50 oraz Filii nr 51 2 000,00 PLN
Oznakowanie Druk naklejek informacyjnych na zakupione zbiory 500,00 PLN
Zakup nowości czytelniczych Zakup książek do Filii nr 50 10 000,00 PLN
44 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup nowości czytelniczych Zakup książek zgodnie z regulaminem i procedurą I–IV kwartał 2023 r.
Zakup kodów dostępu do platformy e-booków Zakup kodów dostępu do platformy e-booków zgodnie z regulaminem i procedurą I–II kwartał 2023 r.
Zakup gier planszowych Zakup gier planszowych zgodnie z regulaminem i procedurą I–IV kwartał 2023 r.
Działalność kulturalno-edukacyjna Zakup materiałów plastycznych oraz edukacyjnych służących do przeprowadzenia warsztatów dla dzieci I–III kwartał 2023 r.
Zakup materiałów eksploatacyjnych Zakup folii do oprawy książek oraz urządzenia wielofunkcyjnego z dodatkowym zestawem tonerów I–II kwartał 2023 r.
Oznakowanie Druk naklejek informacyjnych II–IV kwartał 2023 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Promocja czytelnictwa, wzrost liczby czytelników, zwiększenie zasobów bibliotecznych.
powrót